Kayadaki nedir? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayadaki nedir?

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Duvarı çektim, bizim ev hemen sınır parsel bizim parsel sınırımızda duvar o yüzden bizim temel temizdi, üzerindeki eve gelice hiç temel almadılar, doğrudan toprağı düzeltip üstüne yaptılar, zaten 50 cm bile inseler tahmin ediyorum duvarın üst kotuna gelirlerdi, yarıca duvarın aşağıya doğru en az 3 metre veya daha fazla uzadığını düşünüyorum, duvar sonunda dönen L şeklindeki kayayı kepçe sökmeye kalktı ama oynamadı bile derine iniyor çünkü,
aralarında sanki harç yok ama geçme yerleri oyulmuş ve ayrı ayrı tam birleşecek şekilde yapılmış gibi görünüyor, ben hilti ile duvara delik denedim pamuk gibi kolayca girdi, aynı şeyi normal kayaya denedim delemedi bile bu duvar çok yumuşak bir yapıda,
Ayrıca duvar sanırım daha en az 20 metre daha sola sola doğru toprağın altında devam ediyor, yan duvarı yaparken toprak açılınca farkettim,
* Harç olmadığına emin edilim birleşim yerlerinde ama sanki yok gibi o görünen toprak artığı, çünkü tamamı toprağın altındaydı,

Ekli dosyayı görüntüle 29527

Bu da eski hali duvar tam o tepe yerde

Ekli dosyayı görüntüle 29528
Muhtemelen bir ibadethanenin eski yeri burası. Büyük kayalar bu gorusumun destekçisi mahiyetinde.
İşinde mahir bir çubuk ustasının gezmesi boşluk ve değerli tespiti yapmasında yarar var.
Mavi ile çizdiğimiz yerin ön tarafları da araştırmaya değer bir yer.
Sanırım bu temelin 3-5 metre altında başka bir medeniyete ait başka temelin olması da muhtemelen.

Duvarı örün etraf kapansın. Sonradan da araştırma yapıp netice öğrenilebilir.

Bu bölgenin geçmişini ve tarihini de öğrenmek size fikir verebilir. Buraya 1 km. Yakınlarda gün yüzüne çıkarılmış şeyler ve yerlerde fikir verir.

Birde bu bölgeye verilen isim de önemli. Bu alana yakın yaşayanlar eskiler ne işim vermişler, hikayesi nedir sorusturabilirsiniz.

takentoprak

Kullanıcı
Muhtemelen bir ibadethanenin eski yeri burası. Büyük kayalar bu gorusumun destekçisi mahiyetinde.
İşinde mahir bir çubuk ustasının gezmesi boşluk ve değerli tespiti yapmasında yarar var.
Mavi ile çizdiğimiz yerin ön tarafları da araştırmaya değer bir yer.
Sanırım bu temelin 3-5 metre altında başka bir medeniyete ait başka temelin olması da muhtemelen.

Duvarı örün etraf kapansın. Sonradan da araştırma yapıp netice öğrenilebilir.

Bu bölgenin geçmişini ve tarihini de öğrenmek size fikir verebilir. Buraya 1 km. Yakınlarda gün yüzüne çıkarılmış şeyler ve yerlerde fikir verir.

Birde bu bölgeye verilen isim de önemli. Bu alana yakın yaşayanlar eskiler ne işim vermişler, hikayesi nedir sorusturabilirsiniz.
Değerli yorumun için teşekkürler üstad,
duvar örüleli çok oldu fotoğraflar biraz eski,
1 Km değilse bile en fazla 3 km mesafede ve ilçenin bir çok noktasında fikir verecek yapılar var (Mersin Silifke)
Mavi ile çizdiğimiz dediğiniz yeri anlayamadım üstad,
Ayırdığınız değerli zamanlar için herkese tekrar teşekkür ederim.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Değerli yorumun için teşekkürler üstad,
duvar örüleli çok oldu fotoğraflar biraz eski,
1 Km değilse bile en fazla 3 km mesafede ve ilçenin bir çok noktasında fikir verecek yapılar var (Mersin Silifke)
Mavi ile çizdiğimiz dediğiniz yeri anlayamadım üstad,
Ayırdığınız değerli zamanlar için herkese tekrar teşekkür ederim.
Mavi ile cizdiğiniz yerine yazacakken çizdiğimiz yer yazmışız.

Kırmızı.ile.isaretledigim yerin.altinda da temel mevcut:
Screenshot_20240201_213310_Chrome.jpg

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selamlar, bu sizce nedir?
Hiçbir işlem yapmayacağım, sadece fikir sahibi olmak için soruyorum bir bilen varsa
Yani baya bayaa incelenmesi gereken alan ama siz ilgilenmiyorsunuz. Benim gördüğüm kadarıyla bir set var ve bu set kenger bitkisiyle de kendini eleveriyor. Ya bir tiyatro ya arena yada antik bir kent, tapınak alanı. Sol çaprak arka istikamete doğru mermer oranı yükseliyor. Kil de mevcut. Bu şüpheye yeter artar bile.

takentoprak

Kullanıcı
Yani baya bayaa incelenmesi gereken alan ama siz ilgilenmiyorsunuz. Benim gördüğüm kadarıyla bir set var ve bu set kenger bitkisiyle de kendini eleveriyor. Ya bir tiyatro ya arena yada antik bir kent, tapınak alanı. Sol çaprak arka istikamete doğru mermer oranı yükseliyor. Kil de mevcut. Bu şüpheye yeter artar bile.
Evet üstad aynen, sola doğru devam ediyor ve geniş bir alan,
ilgilenmiyorsunuzdan kastınız ne bilmiyorum ama o kadar emek arsa ev hepsi sit alanı olursa ilgilendiğime pişman olurum diye korkuyorum açıkçası :)

Üst Alt