Kayadaki Z işareti bı anlami varmi

falanfilan

Kullanıcı
Konu sahibi kardeşim. Reedman kardesim tam noktayı koymuş gibi görünüyor. Ağaç mese ağacı gibi görünüyor yanılmıyorsam. Altındaki kare yada dikdörtgen kayayı gidip yakından her yerini çek göreyim. Birşey arıyorsan orada. Test yap ne yap yap orayı incele. 3m gibi derinliktedir. Başka resimlerde bisey göremedim.
O kaya taş ocagindan atılma bı kaya tam bu işaretlerin olduğu yere taş ocağı açılmış kapanmış bu resimler taş ocağının üstünde alt tarafında da şu düz kaya ilgimi çekti taş ve bu işaretlere 50 metre uzaklıkta at ve asker gibi geldi bana bu resmi daha önceden de atmıştım ama paylaştığım resimleri yeni buldum incelerken güzel bı yerleşim alanı sağ tarafta dere geçiyor 100 metre resimlerde atacagim

Ekli dosyalar

• IMG_20230908_134619.jpg
    IMG_20230908_134619.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230908_134638.jpg
    IMG_20230908_134638.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230908_144455.jpg
    IMG_20230908_144455.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20230908_134606.jpg
    IMG_20230908_134606.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230908_134725.jpg
    IMG_20230908_134725.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230908_144503.jpg
    IMG_20230908_144503.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20230908_134645.jpg
    IMG_20230908_134645.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 16

falanfilan

Kullanıcı
Bende aynı kanaatteyim.
Şekil z gibi olsada tüneli veriyor.
Şekildeki ok istikametinden tünelle giriş olması muhtemel.
Eğer tünel burada değilse, aşağıda kuru dere yaninda otomobilin yarısı kadar bir kaya, kayanın üzerinde havana purosu gibi bir oyuk olacak. O kayanın altından başlar tünel.
Bu bilgilerin kontrolünü yapınız.
Evet aşağıda kuru dere var orda derenenin içinde kayalarda var oraya resimleyip tekrar atayim

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Tüm ustalarımız yorumlarını okuyorum ve çok değerli bilgilerinden faydalanıyorum hepsine çok teşekkür ediyorum.@roni ustam Z harfinin birleştiği nokta bizim yönümüz oluyor dedin bunu yazdık not defterimize.peki değerli ustam 7 adım dediniz nedir bunun anlamı? Neden 7 de 8 değil?

Z rakamsal olarak ölçü mesafesinde 7 net adım demektir. Kimileri 7 adım atar kimileri 7 metre ölçer. Kısacası Z Harfi = 7 metre/adım

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Hocam paylaşılan görselleri incelediğimde böyle bir sonuca vardım konu sahibi arkadaş bölgeyi daha iyi biliyor elbet yorumuma cevap verecektir
Bu iki anlam ifade eder ya şimşek yada Z harfi. Şimşek olması için Z harfinin kısmen N harfine benzemesi gerekir yani simetrik olarak usulsüz bir görüntü vermeli. Konu sahibi çevreye her ne kadar hakim olsa da kaya ve üzerinde ki işlem çevreyi kısmen anlatmaya yetiyor. Ok dediğiniz işaret aslında o istikamete sağlı halde ağaçsız ve meğilli bir düzeltiye götürmeli. Kaya altında herhangi bir işlem yapılması mantıksızdır. Zira bu işlem işaretin yön değiştirmesine ve doğru verilerin sapmasına sebep olacağından hemen hemen herkesin yaptığı hatalardan da biridir.
Bu konuda sizin görüşünüz nedir. Yani size göre ne nedir ne ne değildir? Paylaşmanızı isterim. Selametle 🤚

Kerasus2834

Kullanıcı
Bu iki anlam ifade eder ya şimşek yada Z harfi. Şimşek olması için Z harfinin kısmen N harfine benzemesi gerekir yani simetrik olarak usulsüz bir görüntü vermeli. Konu sahibi çevreye her ne kadar hakim olsa da kaya ve üzerinde ki işlem çevreyi kısmen anlatmaya yetiyor. Ok dediğiniz işaret aslında o istikamete sağlı halde ağaçsız ve meğilli bir düzeltiye götürmeli. Kaya altında herhangi bir işlem yapılması mantıksızdır. Zira bu işlem işaretin yön değiştirmesine ve doğru verilerin sapmasına sebep olacağından hemen hemen herkesin yaptığı hatalardan da biridir.
Bu konuda sizin görüşünüz nedir. Yani size göre ne nedir ne ne değildir? Paylaşmanızı isterim. Selametle 🤚
@Roni ustam aslına bakarsanız orada ne z harfi nede herhangi bi işaret yok biz samanlıkta iğne arıyoruz bulana aşk olsun ben usta falan değilim sadece iyi bir gözlemci vede detaycıyım mesleğimden dolayı konu sahibi arkadaş olay yerinin taş ocağı olduğunu belirtmiş fotoyu yakınlaştırıp incelediğimde z harfinin sanki kılcal çatlak olduğu sonucuna varmaktayım bilmem katılırmısınız.teşekkürler

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni ustam aslına bakarsanız orada ne z harfi nede herhangi bi işaret yok biz samanlıkta iğne arıyoruz bulana aşk olsun ben usta falan değilim sadece iyi bir gözlemci vede detaycıyım mesleğimden dolayı konu sahibi arkadaş olay yerinin taş ocağı olduğunu belirtmiş fotoyu yakınlaştırıp incelediğimde z harfinin sanki kılcal çatlak olduğu sonucuna varmaktayım bilmem katılırmısınız.teşekkürler
Yorumdur görüştür herkes işine geleni benimser alır. Konu sahibi aklına uyana meğil etsin derim. Size kılcal konusunda tam olarak katılmıyorum 🙂
Bende mesleğim gereği aşırı detaycı ve sorgulayan inceleyen biriyim. Sonuçta botanikçiyiz 😊
Bu alan muazzam bir mezar alanı ama hazineye dair bir şey söylemek mümkün değil zira çulsuzlar şehri mezarlığı gibi birşey. Kaya modellerine baktığımda eşkiyaların zamandan tasarruf etmek için en sık kullandığı kaya çeşitlerinden bu sebeple gördüklerim sizin gördüklerinizden farklı. Kimine samanlık kimine kürdanlık. Selametle İnş’ALLAH. 😊🤚

Kerasus2834

Kullanıcı
Yorumdur görüştür herkes işine geleni benimser alır. Konu sahibi aklına uyana meğil etsin derim. Size kılcal konusunda tam olarak katılmıyorum 🙂
Bende mesleğim gereği aşırı detaycı ve sorgulayan inceleyen biriyim. Sonuçta botanikçiyiz 😊
Bu alan muazzam bir mezar alanı ama hazineye dair bir şey söylemek mümkün değil zira çulsuzlar şehri mezarlığı gibi birşey. Kaya modellerine baktığımda eşkiyaların zamandan tasarruf etmek için en sık kullandığı kaya çeşitlerinden bu sebeple gördüklerim sizin gördüklerinizden farklı. Kimine samanlık kimine kürdanlık. Selametle İnş’ALLAH. 😊🤚
İnşAllah konu sahibi amacına ulaşmıştır ben usta değilim bunu belirtmiştim sadece mantık yürütüyorum sizin yorumlarınızdan yola çıkarsa sonuca ulaşacığını düşünüyorum Allaha emanet olun

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
İnşAllah konu sahibi amacına ulaşmıştır ben usta değilim bunu belirtmiştim sadece mantık yürütüyorum sizin yorumlarınızdan yola çıkarsa sonuca ulaşacığını düşünüyorum Allaha emanet olun

Estafirullah. Ben size ustasınız değilsiniz demedim zaten bende usta felan değilim bakmayın bizim tatlı ihtiyarların bana usta dediğine onlarda latife ediyor. 🙂
İşin diğer kısmına gelince ben sizi yadırgamadım sakın öyle düşünceye girmeyin öyle bir izlenim verdiysekte affola. İnş’ALLAH kırmamışızdır sizi. Ben bir fikriniz vardır diye yarar açısından sual ettim. Maksat görüşler gelişsin pekişsin. Selametle İnş’ALLAH. 🙂🤲🤚

Kerasus2834

Kullanıcı
Estafirullah. Ben size ustasınız değilsiniz demedim zaten bende usta felan değilim bakmayın bizim tatlı ihtiyarların bana usta dediğine onlarda latife ediyor. 🙂
İşin diğer kısmına gelince ben sizi yadırgamadım sakın öyle düşünceye girmeyin öyle bir izlenim verdiysekte affola. İnş’ALLAH kırmamışızdır sizi. Ben bir fikriniz vardır diye yarar açısından sual ettim. Maksat görüşler gelişsin pekişsin. Selametle İnş’ALLAH. 🙂🤲🤚
Ustam sıkıntı yok darılacak bi durum olmadı çocuk değiliz neticede malesef konularda bilgi eksikliği oluyor sağlıklı yorum yapmak zor oluyor keşke imkan olsa olay mahallinde bulunabilsek daha net yorumlar yapabiliriz şu anda kendimizi geliştirme aşamasındayız hocaların yanında olmak bile mutluluk verici bilgiler paylaşıldıkça kıymetlenir herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağlıcakla kalın.

TRUVA

Admin
Mekana çakıl ocagi açılmış ve kapanmış. Öyle ise firma sahibi alacağını almıştır. Dolayısı ile alandan bir şey beklemeyin . Orada bulunan ağacın gövde çevresini test etmenizi özellikle vurguluyorum. Bu alandan bir şey beklemeyin .ağacın dibini değerli testi yap.