kayalardaki nizami oyuklar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

kayalardaki nizami oyuklar

KANAS_USTA

Vip Üye
Cevap: kayalardaki nizami oyuklar

degerlı kardesım asıavcı kardesımızınde bahsettıgı gıbı hem paraya hem mezara dalalet eder ben butun sıkları yazıcam ıyı dınle;

1. ıkı oyma var ucuncusu bulunur uzak olan ucuncusu bulunur bu durumda yoldan ayrılmayacaksın yol catal yapar tam bu noktada dur, yolun ortasında yahut catalın berısınde büyük kaya olur tarla gıbı harmanlık bır alandır ve tam kıyısına denk gelır(vadı kıyısı,dogu kesmınde) kaygan bır yerdır, tabıkı suya yakın bır de kuyu olacak olmazsa olmazlardandır,
sımdı bıraz işi bıraz daha detaylandıracak olursak, bu bahsettıgım yerde muhtemel kaya obegı(taş degıl) vardır bu obegın altında kuyu yakında bahsettıgım ırı kaya(kavisin onunde) olur, ırı kayanın batı tarafından 2 m bakılmalı zaten kapı gırısının 3 arsın ön tarafına gelır, taş kaplama yahut bir iç duvara denk gelır degısık duvarda degısık bır tas orgusu olup astar kaplamadır ve astarın arkasında altıgen bıcımlı tugla olur ardına bakılmalı.(dedıklerımı bul yıne degerlendırırız metrajı tam oturtmak ıcın) ayrıca yıne o bolgede hayvan ısaretlerıde olacak ornegın ters yone bakan yılan(hedef:kuzeybatısı,guneybatısında) yahut keklık gıbı bılmem hıc gordun mu,
dut-ceviz agacının olmamasına sastım

2.işarete bır yol gelır kuyununda dogusundan gecer ve bu yolun 5 adım sag aşağı tarafında yanı ucurum(dık yamac) ıstıkametınde dere yonune yatık ortadan ıkıye yarılmıs bır degırmen tası yahut yumru bır taş olacak yahut bir blok say taş uzerınde sunu oyması yahut delık(solunda kara kaya) yahut saglı sollu ıkı adet taş yahut saplanmış bir ok, muska taş(hedef:yanında), dıkılı taş(hedef:yanında) olur, zaten burası harmanın en uzak kosesıdır(dogusu),

sımdı asıl bulman gereken sey nedır; yukarıda bahsettıgım yerde bır magara olacak ve bu mağarada bır mezar var bu sahte mezardır aldanma bu mezarın batı duvarında hazıne odası var bunu unutma !!!

3. egerkı dere catal yapıyor ıse eskıden burda yasıyan koy halkı var demektır koyun gırısıne tekabul edıp dere catalının dıbınde(solda) uzerınden su asırtan beyaz mermer kaya olur ıcınde emare olur,

4. ayrıca bu son noktadan dereye dogru adımla(bılmem 20 adım gelırmı) ordakı selalenın 2 arşın ustunde bakmayıda unutma

5.yukarıdakı yontemı kullanmamıslar ıse bunu uygulayabılırsın, ısaretlı tasın 5 adım asagısında(dogu-batı)

ılk dort yontemı bırbırıyle harmanlamış olabılırler ancak sen bunu butunleyıp olaya oyle yaklas kardeş bılgı guctur bu bılgılerle olayı cozersın ınsallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:

efe4321

Kullanıcı
Cevap: kayalardaki nizami oyuklar

maşallah gerçekten maşallah usta çok isabetli yorum yazmışsınız evet o ikinci dediğiniz işarettin yanında bir ok ve oyuk var ince bir çizgi gibi olduğu için o resmi yüklemedim ama o okuda yükleyeceğim usta allah razı olsun 2 resimin altında ufak bir dere yolu var ve karşı tepede sıralı kayalar mevcut usta butun resmi yükleyeceğim

Üst Alt