Kaya'ya Çakılı Çivinin Anlamı ? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kaya'ya Çakılı Çivinin Anlamı ?

Turkia

Kullanıcı
METiN Hocam Yeri Müsait Baska Yerler De Mevcut .. Yerin Baki Oldugunu Söyledi .. Yakınlarında Her Hangi Bir Calısma Yapılmamıs .. Yardımcı Olsaydınız Sevinirdim .. Yine De Tesekkür Ederim Size ..

Burda resmi kazı yapamazsınız
gayri resimde yapamazsınız o arkadaşınızın işi zor bu konuda üzülerek söylüyorum ben yardimci olamam size ve arkadaşınıza kötülük yapmış olurum bol şanslar

Turkia

Kullanıcı
Haklısın HARBiCi Pasam Agaca Nasıl Cakıyorsalar Malzemesini Alıyorsalar Buda Onun Gibi .. Yeri Güzel Görünüyor .. Buyur Gel Birlikte Abdets Alarak Gidelim :D Mangal Da Yaparız ;)

turkia üstad adamlar taşa civi çaktıysa bunu da tam taşa sıfır yaptıysa boşuna yapmış olamaz. ve kullanım amaçlı bir maksatla da çakılmış olamaz. iş yine ya paraya ya mezara giderde ama taşa çakma çivi tam olarak ne aramak lazım ben bişey diyemem bilgim dahilinde değil. arkadaşınıza söylerseniz tedbir olması maksatlı abdest alsın tuzlu su ile derler.
sitedeki yorumlardan anladığım kadarıyla tılsım var demişler tılsım varsa para hayli hayli vardır yahu. :D

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu konuyla ilgili biraz daha gevezelik yapmak istiyorum.
Anadoluda eski inanç ve kültürel zenginliğin binlerce çeşidinden biride DİŞ TAŞI denilen bir inanıştır. Bazı yörelerde dişi ağrıyan insanlar, daha önceden belirlenmiş bir taşa disinin ağrısına iyi geleceği umuduyla gidip çivi çakarmışlar. Bu bazı yörelerde halâ uygulanan mistik bir ritüeldir. Ancak konumuzda bahsi geçen çivi tek. Bu diş taşı diye tabir edilen taşlarda normalde birden fazla çivi olması lazım. O yüzden bu olasılığı eliyoruz.
Çivi kayaya tam çakılmış, bu uzakta birşey aranmaması gerektiğini anlatıyor. Bir kısmı dışarıda olsaydı, yön de veriyor olurdu zaten.
Tekrar edersek, tek olması tam çakıli olması artı yanında kanal ile desteklenmesi bulunduğu yerden uzaklaşmamak gerektigini anlatır.
Bu sistemlerin gerçekten çok zor çözümlemeleri vardır. Tek bir olasılığa bağlı kalınmaz. Araziyide iyi okumak lazım. Eski yol ,dere , değirmen gibi unsurlarda muhakkak irdelenmelidir.
Selametle

METİN

Kullanıcı
turkıa kardeşim bu çakılı çivi civarında
fazla dolaşmayın.hiç yoktan sorguya alınırsınız
bu tip çakılı çiviler prefesyonellik istiyen bir iş
yani sıradan definecinin yapacağı vy
kaldırabileceği bir iş değil.olurda başka bir işiniz
olur seve seve yardımcı olurum.

Turkia

Kullanıcı
Tamam Tesekkür Ederim METiN Hocam Uyarınızı Dikkate Alırız ..

turkıa kardeşim bu çakılı çivi civarında
fazla dolaşmayın.hiç yoktan sorguya alınırsınız
bu tip çakılı çiviler prefesyonellik istiyen bir iş
yani sıradan definecinin yapacağı vy
kaldırabileceği bir iş değil.olurda başka bir işiniz
olur seve seve yardımcı olurum.

vatanca

Kullanıcı
150yıl öncede500 yıl öncede.. bu çiviler vard..ı taşları kayaları parçalayıp ev ahır v.s şeyler yapılırdı biri çakmış ama defineciler çıkaramamış:) ALLAH kolaylık versin

babahalit

Usta
Kullanıcı
burda,kıymetlı,lahıtten,bahsediyor,tam,cıvının,ustune,cık,yonun,kuzey,batı,tarafına,don,tam,300,m,mesafede,duzluk,harmana,gelmelısın,,patikayanindan,tepeye,gider,orası,,kara,calilik,dıkenli,yerdır,harmanda,ot,bıtmez,etrafi,zambaklaicevrilımidır,arastıt,,novanda,ustanın,yorumu,guzel,2,yorumu,arastır