KAZAN Kaya-2 | Define işaretleri ve anlamları

KAZAN Kaya-2

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
kazan kaya konumuzun başlangıcı yandaki linktedir. http://www.definemekani.com/kazan-kaya-t11590.html?t=11590

burada ise kazan kaya ve civarındaki yeni bulgularımzı yayınlayalım inşallah.

Bu resimdekinden bir tane de biz açsak fenamı olur? :)

cantar

Vip Üye
Cevap: KAZAN Kaya-2

hayırlı olsun demekten başka bir şey elden gelmiyor her şey bariz görünüyor zaten..

evde oturmak bunu paylaşmak bile bir kusur bir hata burada durmakyok çalışmaya devam hiç bir işaretinden uzakta değildir bunların hepsi işaret zaten...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

dün acelem vardı. resimlerin bir kısmını yükleyebildim. şimdi bu kazan kayanın 25 m. üzerindeki yerlere ait diğer resimleri de yüklüyorum.

1.) yukarıdan bir taş attığımızda aşağıda bu kanalın içinden çıkıyor. yani günümüzde kullanılan çatı olukları gibi adamlar yukarıdan aşağıya kadar kayadan oluk yapmışlar. bunlardan bir kaç tane var. bu işaretlerin yukarısı bir bina damı gibi. bu dam gibi yerdede kayınbiraderimin söylediği, havalandırma gibi oyukluk da varmış.
2.) içi de bir piramitin tersi gibi işlenmiş üçgen oyma.
3.) 2 tane tırnak izi gibi oyuk. (ne işareti ve ne anlama geldiğini bilmiyorum)
4.) çerçeve şeklinde kare oyma. sol üst köşede bir çentik uzatılmış.
5.) sanki bir yazı gibi işlenmiş bölüm. (ne dersiniz işaretler son noktayı ifade edecek kadar küçüldülermi? )
6.) işaretinden uzak olmaz dediğiniz bölüm burası olsa gerek.

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

gözümüzden kaçan birşeyler varsa, bu alan hakkındaki düşünceleriniz varsa bunları belirtmenizi özellikle rica ediyorum sevgili ustalarım. ilerleyen zamanda kayınbiraderim tekrar bu alan hakkında resimleme yapıcak. istenilen merak edilen alanları da sorunuz. alaka gösteren herkese teşekkürler.

cantar

Vip Üye

sol taraftaki pencere gibi yer irdelenmeli dizinizin sol tarafındaki kayanın arkası irdelenmeli...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

sol taraftaki pencere gibi yer irdelenmeli dizinizin sol tarafındaki kayanın arkası irdelenmeli...

orası benim giriş olması muhtemel gördüğüm yerdir Cantar ustam. tabi bunu teknoloji ile teyit edip kesinleştirebilmek de lazım. resimde görülen kayınbiraderimin hemen sol altında (tahmini 2 m. altta) 2 basamaklı merdiven var (her basamak 60 cm kadar)

GALİBA EN SONUNDA MERDİVENLER KUTSAL YERE ÇIKAR ŞEKLİNDEKİ DÜŞÜNCE BENİ DE ONLARIN KUTSAL SAYDIĞI BİR YERE ÇIKARABİLDİ.

Son düzenleme:

cantar

Vip Üye

o zaman irdeleyeceksiniz başka yere bakmaya gerek yok ...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

o zaman irdeleyeceksiniz başka yere bakmaya gerek yok ...

Cantar ustam görünüme göre, oradan girebilmek uzun soluklu ve zorlu.

hemen alt karşısında açılmış yerin resimini de yayınladım. eklediğim son resimlerde var. oradan kapıyı bulabilmek için 20 metrekarelik 2.5 metre kalınlığında taş duvarı kırılmış. içinden ise bir varil büyüklüğünde yer çıkmış. sanırım bizi 50 santimlik bir duvar beklemiyor. öncesinde herşeyiyle hazır olmak gerek. (ekip, zaman, teknoloji, çalışma tasarımı, bilgi, farklı fikirlerden bir harman) sizler gibi görmüş geçirmiş, sahayı ezberlemiş ustalar akıl vermeli. belki eksiğimiz var. soralım öğrenelim.

bana bıraksanız ben o soldaki yeri açarım. açarım ama belkide yanılır şaşarım. öncesinde test edelim onaylayalım. karambol definecliği yapmayalım diye bu konuları yayınlıyorum.

az bilen sorarak dağları aşar,
çok bilen kibiriyle yolda şaşar mı şaşar.

tecrübe etmişlerin görüşleri önemli hocam. 40 yılın definecisi bir ustanın fikrini duymak, tecrübelerini duymak lazım. ona göre yol almak lazım. sizlerin fikirleri önemli hocam. saygılar.