Kelebek | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kelebek

A21MEDLi

Vip Üye
haa bu ön yüz tamam,diğer arka yüz nasıldır? o tarafta çatılı gibimi? ön tarafa göre genişliği ve yüksekliği ön taraftan kısa veya yüksek olabilir?
kilisenin damında gizli iki oda veya aşağı inen iki tünel var,senin kelebek resmin üzerinden çizmeye çalışacağım.

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
abi bu kilise 2 katlıymış ahşap yapıyla çıkıloymuş yukarı eskiden ama tahribe uğramış, sizin kilise damında iki oda diye gördüğünüz yer kilisenin bu 4 pencereli sağ tarafının tam karşısına düşen sol yanı- kayalıklara yaslanmış tarafı ve orda ikinci katın yürüyüş koridoru var, bildiğim ordan kilisenin sırtını verdiği kayalıklara giden tünel var açık sanırım. Burdan anlatması resimlemesi zor anca yerinde incelenince anlaşılır. Ha ama tabi siz baktığınızda 2 oda görüyorsunuzdur ama ben bilmiyorum belki orda açık bir oda var sizin gördügünüz ikinci oda saklı beli o da olabilir.

Bak ben kelebek - kilise planından ziyade kilise bahçesinde yere oyulu 2 tane haç var onun resmini atıyım sana bence bu daha çok plana benziyor.
3LgBQp.jpg

KANAS_USTA

Vip Üye
burası manastır
ısaretın sağ tarafı güney yamac mı oluyo

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
şu en son yolladığın resim bir haç değil bana kalırsa bir kantar işaretine benziyor. bu sebeple senden o işareti net çekmeni istiyorum.
ikinci olarak merdiven yada taş döşeli yolda bulmuş olduğun işaretinin anlamını söyleyeyim. çevrede bir ok işareti yok ise sen o taşı kaldıracaksın. bu taşın altında yada onun da altındaki taşın üst yada altında ikinci bir işaret ile karşılaşacak yada direkman hedefine ulaşacaksın. işin çok zor olmayacak. çubuk deynek ile işin yok onlarla metal bulamazsın. buraya 2 metre net gören bir makina götüreceksin. lorenz falan gibi bişey. alınmadı ise paraya çok yakın olduğunu ve etrafında daha bir çok variyet olduğunu söyleyebilirim. inşallah iyi dinlersen ve tatbik edersen muvaffak olursun.

KANAS_USTA

Vip Üye
İşaretin mahiyetine uygun olarak bir sıra kesme taşlar üzerine yapılmış haliyle işaretin çok yerinde ve doğru olup ANA İŞARET tir birbirine bağlı üç katlı mağara var burda. Tünelden odadan kucuk kısa bir kayalıktan soz eder. iki kayayı birbirine bağlayan patika yolun tam ortasına yapılmıştır batıya uzanan bir yoldur bu yol.

Kuyu, kaynak suyu, dikili taş,gölet, çeşme, köprü, şelale, kilise ve güney yamaç mal mıntıkalarımız.

Kuyu(kapalı yahut açık): bu kuyu kuyuya benzer bir derin delik olabileceği gibi bildiğin kuyuda olabilir. kuyulardan en güneyde olan bizim için önemli. En güneydeki kuyunun yakınında türbe yahut başında iri bir gürgen ağacıda olabilir. Türbeye yakın 7 adım doğuda malzemesi olur. Kuyu açıkta ise kuyuyu gören dikili taşımız olacak taştan kuyuya doğru altıncı adımda malzeme olur bir de bu bahsettiğim emareler yok ise en guneydekı kuyuyu bulunca yakınında taş,kaya olur malzemesi içinde olur.

Kaynak suyu: kaynak suyunun yakınında küçük bir gölet olur yahut gölden suyunu alan kaynak olacaktır. Bazen kaynağın yerini su çıkartan dört köşe bir kaya yahut delikten sızan su olur bu durumda suyun toprağa aktığı yerde malzeme olur

şelale : 2 adet olur. Kilise bodrumuna giriş kapısının karşısındaki şelale bizim şelale olup bu şelaleye yakın işaretten şelaleye doğru ikinci adımda mazleme olur. Bunun yerine bazen kayalığın şelaleye yakın ucunda yaşlı ağaç aranır ve altında malzemesi olur.

dikili taş: sayısı 1 ıle 3 arasında değişen birbirinden uzak bir dikili taş. Bu taş, burun şeklinde kuzeye doğru uzanan sırtın üzerinde bulunan bir dikili taşta olabilir. Dikili taş sadece nişangahtır.

güney yamaç: burada en önemli ve asıl yön güney ve güney cephe. Ordaki kayalığın güney cephesinde bahsettiğim bir çok şeyi amacını bulacaksın. Manastır demiştin manastırın güney duvarına bitisik bir oda var mesela bu odanında güney duvarında malzeme var. Mesela, düzlükteki tarihi çeşmenin güney yamacında bulunan beyaz taşın altında malzeme var.

Tünel: tünel kelebeğin batısında kalır.

Not: mihraplı duvar önemli o duvarda araştırma yap. Bu işaretten yola çıkarak 3 bacalı gizli bir mağaradan söz edilmekte varsa sakız ağacının dibindeki çeşmenin güneyine düşer bu mağara. dereye doğru inen sıra kayalığın doğu uç kesminde araştırmanı yoğunlaştır. oyma haçın bulunduğu kayanın yedi adım doğusunda ne var bak. yamacın kuzeyinde tek büyük kaya varmı bak altı önemli.

Son düzenleme:

patriot

Kullanıcı
Yasaklı
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, bu bilgileri tekrar tekrar okuyup anlayıp yerinde gidip uygulamam, özümsemem gerekecek, tekrar teşekkürler

Üst Alt