Kilise Bahçe Mezarin | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kilise Bahçe Mezarin

efkan55

Kullanıcı
ilk resimdeki bir kum kanali elenmis kum ayrica cikan micir kesinlikle dogal degil burasi sert bir zemin olmasina nazaran kazilan yer cok gevşek

aliömer

Kullanıcı
Efkan usta eğerki dolgu toprak olduğundan eminsen asıl nokta kenardan kalmış olabilir. Bu tür yerdeki mezarlar mağara şeklinde alan açılıp mezarlar konulur. Eğerki kayalık varsa açtığınız kuyunun kenarlarında buraya yoğunlaş darbir girişi olmalı bu anlamıyla boşluk tespiti yapman sağlıklı sonuç Alman'a yardımcı olur

karanar

Kullanıcı
kilise bahçelerine; o dönemlerde, azizler başta olma üzere, aristokratlarında gömülgüğü bir gerçek. onlarda genelde ziynet eşyaları ile gömülürlerdi. kilise gömülerinde define değil genelde bu tip şeyler çıkar. özellikle kilisenin doğu duvarının yani mihrabın olduğu duvarın arkasındaki bahçeye gömülürler. genellikle sanduka tipi taş mezar olmakla birlikte, lahitlere de rastlanmıştır. derinlik ille de şu olacak diye bir şey yok tabiki ama 6 ötere de biraz fazla gibi. sen yinede boşluk tessbitini iyi yap. bir de bahçede; üç taş üç ağaç, üç çeşme gibi, teslis inancını çağrıştıran ne varsa davut yıldızı teoremini uygula yada ortadaki ağacı yokla. başarılar.

efkan55

Kullanıcı
ustalarim burada herhangi bir emare kalmamis kilidenin uzerinde su anda binalar var binalarin alti mahzen oldugu biliniyor bosluk tespiti yaptigimda 2x1 uzun taraf güneye bakar sekilde bosluk veriyor degerli metalde veriyor gumus cubuklarla bakinca bu şekilde 4 mt. saginda ve solunda yani doğusunda ve batisindada 3 yer daha var. bunlar kilise ve mahsen olarsk bilinen yere yaklaşik 20 mt uzaklikta yer hakim bir nokta tepede bir duzluk saginda 50 mt saginda ve solunda cesme var .hskim tepe dedigim nokta batiya dogru meyil var bu durumda kilise eskiden nerde olabilirdi acaba mihrabi hangi yonde olur kilisenin krokisini cizmek gerekirse nasil olabilir .kiliseler hakkinda cok bir bilgim yok acikcasi

karanar

Kullanıcı
mihrab genelde doğuya bakar. kilise konusu karışık iş. sen yine bahçeye yönel efkan.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili hemşerim konuna çok şeyler yazmak istiyorumda ,yazamıyorum. çalışma yapılmış bir yere teşvik eder duruma düşmek istemiyorum.
eski kilise düzlüğün en düşük yerinde idi. son kilise ise vurduğunuz kuyunun yakınında idi. bölgende daha tesbit edilecek yerler var.;) ALLAH a emanet ol.
batıya inişli olan arazinin en sağından inişte,alt ana yola inen bir patika olacak bozulmadıysa. düzden meyilin başladığı patikanın tam sağında bir araştırma yap benim için bakalım ne göreceksin.

efkan55

Kullanıcı
cozemedim ben burayi cubuklsr devam diyor fakat 80 cm den neden bu kemikler ve gozyasi sisesi parcasi cikti kellede yok toprakta basit bir mezar gibi soyulmuş susu vermek icin köle gömmüş olabilirlermi ustalarim

NOVANDA

Kullanıcı
Kuyuları birinde 7 adet kafatası çıkar alınlarında mıh çakılıdır. Biri kapalıdır .Yanındaki elma yada kiraz yerini belirtir. Ağaca bakır tel sarılır yada çivi çakılır Diğeri tam güneydedir. Aranılan ise 153 metrede yol virajındaki çeşmedir . Arkasında gül ağaçları olur .

Üst Alt