Kilise Doğu Yönü 1 | Define işaretleri ve anlamları

Kilise Doğu Yönü 1

Avcı01

Kullanıcı
Öncelikle Selamun Aleyküm .
Forumda yeniyim hem bir tanışma olur hemde değerli yorumlarınızı alırım üstadlar bu niyet ile konumu açıyorum bu resimi kilise noktasında doğu istikametine doğru çektim üzerinde göz gezdirirken bir çok durumdan şüphelendim birde sizler bakarmısınız ?

Ekli dosyalar

• 0C3F1015-C514-4002-AC70-C7615E614B45.jpeg
    0C3F1015-C514-4002-AC70-C7615E614B45.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 41
  • 07C42DAF-FC0B-423F-BB9E-A07A52A43BDF.jpeg
    07C42DAF-FC0B-423F-BB9E-A07A52A43BDF.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
aleykümselam,

define mekanına hoş geldiniz. fotoğrafta işte şu var denilecek net bir şey göremedim. sizin dikkatinizi çeken nedir ?
ikinci resimde yosun mu yoksa gölgemi anlayamadım, kareye benzer bir siluet var. net resmi varsa veya teyit edersen bir şey söylenebilir.

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör
Öncelikle Selamun Aleyküm .
Forumda yeniyim hem bir tanışma olur hemde değerli yorumlarınızı alırım üstadlar bu niyet ile konumu açıyorum bu resimi kilise noktasında doğu istikametine doğru çektim üzerinde göz gezdirirken bir çok durumdan şüphelendim birde sizler bakarmısınız ?
hoşgeldin gurban

KOMAGENE

Vip Üye
usta define işleri böyle yürümez varsayımla hiç olmaz
kiliselerin belli bir defin işlemi var kuyusu var altta mahzeni var giriş yeri var çıkış yeri var duvarı var etrafında altında papaz mezarı var var oğlu var
bir kare yada iki kare fotograf çekip buraya bakarmısınız bir kaç yerden şüphelendim demek hiç olmaz :)
kiliseler para basılan darphane gibidir bunun birçok sebebi vardır buraya girmeyeceğim dolayisıyla definenin en çok olduğu bölgelerdendir
gömüler tılsımlı olduğu için Türkiyedeki kilise gömülerinin yüzde doksandan fazlası duruyor
siz kilise duruyorsa resimleyin gerisi sitedeki ustalarda

Avcı01

Kullanıcı
Değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum ustalar🙏 bu resimde arka kısımdaki kayada insan silüeti göz yanılmasımı emin olamadım . Şuan eklediğim resimlerdeki durum zaten kendini belli ediyor görsel olarak . Bölgede tesbit ettiğim 4 tane tünelli giriş mevcut daha fazlası olduğuna ben inanıyorum. bunlardan ikisi kuzey Doğu yönünde birisi batı yönünde bir diğeri ise kuzey istikametinde batı istikametinde ki tünel toprak veya kil dolgu ile doldurularak çıkılmış bu tünelin sonunda iki tane boş oda mevcut bu odalardan arkadaki dolu odaya giriş var . Kuzey Doğu yönündeki girişlerden birinden girdiğinde ilk etapta dramos ve devamında bir oda ve bu odanın devamında bu doldurulmuş tünelin sonunda olduğunu söylediğim odaya bir tünel var bu tüneller açık vaziyette. Diğer tünel ise dramostan sonra direkt bir odaya geçiyor ve orada bitiyor. Kuzey istikametindeki giriş işe yaklaşık 10 metre dramoslu sonunda tek bir büyük odaya çıkıyor. Tünel ağızları yaklaşık 1 metre derinlikte oda derinliği olarak 7 metre . Kuzeydeki 10 metre dramoslu giriş ise 70 cm den giriyor oda derinliği maksimum 2 metre. Ustalar tesbit edebildiklerim bunlar. Bölgede işlenmiş maden tünelleri mevcut bu noktaya bir km mesafede.

Ekli dosyalar

• AB6C1E8D-CD4F-4F2B-8077-2C5F43489770.jpeg
    AB6C1E8D-CD4F-4F2B-8077-2C5F43489770.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 24
  • DBD8C5D2-6B2E-4C27-A46E-BD2F59BF60D1.jpeg
    DBD8C5D2-6B2E-4C27-A46E-BD2F59BF60D1.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 23
  • 28FC0395-944D-4D14-81F4-DA716AAECE8F.jpeg
    28FC0395-944D-4D14-81F4-DA716AAECE8F.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 25

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum ustalar🙏 bu resimde arka kısımdaki kayada insan silüeti göz yanılmasımı emin olamadım . Şuan eklediğim resimlerdeki durum zaten kendini belli ediyor görsel olarak . Bölgede tesbit ettiğim 4 tane tünelli giriş mevcut daha fazlası olduğuna ben inanıyorum. bunlardan ikisi kuzey Doğu yönünde birisi batı yönünde bir diğeri ise kuzey istikametinde batı istikametinde ki tünel toprak veya kil dolgu ile doldurularak çıkılmış bu tünelin sonunda iki tane boş oda mevcut bu odalardan arkadaki dolu odaya giriş var . Kuzey Doğu yönündeki girişlerden birinden girdiğinde ilk etapta dramos ve devamında bir oda ve bu odanın devamında bu doldurulmuş tünelin sonunda olduğunu söylediğim odaya bir tünel var bu tüneller açık vaziyette. Diğer tünel ise dramostan sonra direkt bir odaya geçiyor ve orada bitiyor. Kuzey istikametindeki giriş işe yaklaşık 10 metre dramoslu sonunda tek bir büyük odaya çıkıyor. Tünel ağızları yaklaşık 1 metre derinlikte oda derinliği olarak 7 metre . Kuzeydeki 10 metre dramoslu giriş ise 70 cm den giriyor oda derinliği maksimum 2 metre. Ustalar tesbit edebildiklerim bunlar. Bölgede işlenmiş maden tünelleri mevcut bu noktaya bir km mesafede.

avcı01 kardeş, ben durumu anlayamadım. siz, ben parayı buldum nerede harcamam gerekiyor diyemi sordunuz :D herşeyi bulmuşsanız size nasıl bir fayda sağlayabiliriz. işaretlediğiniz yer bana kalırsa doğal. doğal olmadığını düşünüyorsanız yakın net çekim yapınız. sonradan eklediğiniz 3ncü resim dikkat çekici fakat resim bulanık.

Avcı01

Kullanıcı
avcı01 kardeş, ben durumu anlayamadım. siz, ben parayı buldum nerede harcamam gerekiyor diyemi sordunuz :D herşeyi bulmuşsanız size nasıl bir fayda sağlayabiliriz. işaretlediğiniz yer bana kalırsa doğal. doğal olmadığını düşünüyorsanız yakın net çekim yapınız. sonradan eklediğiniz 3ncü resim dikkat çekici fakat resim bulanık.
Hocam herseyi buldum degil hemde hiç degil :D bunlar tesbit sadece herangibir çalışma Yapmadım bu zamana kadar bölgede. O insan silüeti cok dikkatimi çekti doğrudur yanlıştır bilemiyorum bunca şeyi tesbit etmişken sizleri burada boşuna uğraştırmak da doğru olmaz dı yazdım bende hem tanışalım istedim hemde bu resimdeki insan doğrumudur yanlışmıdır bi konuşalım isdedim. Bu bahsettiğim tesbitler 6 yıllık arastırma fizibilite sonunda vardıgım durum . Var bir hayalimiz diyelim 🙏

KOMAGENE

Vip Üye
Hocam herseyi buldum degil hemde hiç degil :D bunlar tesbit sadece herangibir çalışma Yapmadım bu zamana kadar bölgede. O insan silüeti cok dikkatimi çekti doğrudur yanlıştır bilemiyorum bunca şeyi tesbit etmişken sizleri burada boşuna uğraştırmak da doğru olmaz dı yazdım bende hem tanışalım istedim hemde bu resimdeki insan doğrumudur yanlışmıdır bi konuşalım isdedim. Bu bahsettiğim tesbitler 6 yıllık arastırma fizibilite sonunda vardıgım durum . Var bir hayalimiz diyelim 🙏
bu saydıklarınız kilisede olası olması gerekenler hepsine tamamım fakat insan silüetine yokum :)
kilisede buna gerek yok yılan işareti ayak izi vs. tamam ama insan silüeti olayı kiliseden koparır
tüneller açık ise malı sahipleri almıştır bakınız sahipleri diyorum çünkü şifreyi ve tuzakları onlar bilir boşuna belli sürelerde gelip ayin yapmıyorlar
kiliseler sakat yerlerdir çok zor parası inanılmaz çoktur
eğer tüneller açılmamış siz tesbit etmişseniz buda kesinlikle doğru tesbittir ama yanınızda uzman olmadan girmeyin net söylüyorum doğru iz uzerinde olduğunuz vakit çıkamazsınız ordan