kilise yeri karşısında yovarlak oyma tek agaç ve çivi. | Define işaretleri ve anlamları

kilise yeri karşısında yovarlak oyma tek agaç ve çivi.

manasli

Kullanıcı
arkadaslar konuyu ıncelerken dıkkatımı ceken tek agac konusunda ve cıvı konusunda yardımlarınıza ıhtıyacım var .agac verir agacta olan emareler malın yerini der civi veya dibinde dört köşe taş olur

yazısını okuyunca kendı tarlamda olanları anlatayım ıstedım.kilise karsısında 200.250 metre kandı tarlamvar saylık dedıgımız taslardan olusma kullanılmayan bolumde kuzeydekı tasta 4 adet yuvarlak oyma guneyındekı tasta 5 adet kucuk yuvarlak oyma bulunmakta.( güneydeki oyma olan tası kendını defınecı ısaretın altında zanneden defınecıler sokmus)..güneydekı oymanın altında 6metre kadar eskıden bır agac agacta bır kültablası buyuklugunde dövme çivi çakılı ımış cıvının baktıgı yonde kuzeydekı 4 oymanın bulundugu taşın hemen altında çakıl höbegi varmış.çakıl hobegını dedemle eniştem kaldırmışlar en az 40 tıraktor römorgü taş dereye dokmüşler.kayalıkta sadece cakılın kaldırıldıgı alan duz ve topraklı kaya yok sankı cakılın kaldırıldıgı yerın yuzeyınde kuru duvar gorunuyo yuzeyde.ölen dedem.ekın biçerken dınlenırken bır adet ön yuzünde iskender resımlı gümüş para bulmuş arka yuzunde ıse cıplak kadın resmı yayı germiş durumda okunun ucunda yılan kıvrılmıs vazıyette imiş.aynı yerın ekılen kısmında tütün kırarken ok ucu bulan bır kırıcı olmustu işe yaramaz dıye atmışlardı ben gençken.neolur bu yazdıklarım konusunda bana bılgılerınızı paylaşırsanız memnun olurum.bu dedıgım yerın daha sonra resımlerını çekip konu açmayı düşünüyorum sımdıden teşekkur ederım yorumlarınız ıcın saygılar MANASLİ.

manasli

Kullanıcı
Cevap: kilise yeri karşısında yovarlak oyma tek agaç ve çivi.

evet yorumlarınızı bekliyorum ustalar

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Çiviyi çıkar suya at,çivinin baktığı yönü güzel resimle çok yorum,yardım alırsın emin ol ve devamı da gelir.

manasli

Kullanıcı

Çiviyi çıkar suya at,çivinin baktığı yönü güzel resimle çok yorum,yardım alırsın emin ol ve devamı da gelir.
agacı babam kesmıs cıvıyı atmama gerek yok.agacın yerınde bır agac daha surmus DAVUN agacı derler bıten agaca agacın tam dıbında kare gıbı degıl ama benzer ıslem gormuse benzeyen tas var.en kısa zamanda resılıycem,tabı yorumlar ıncelemeye deger bır yer derse. yorumun ıcın tşkr ederım

light_celal1

Kullanıcı

ilaveten çiviyi çıplak el değmeyecek şekilde ve hiç konuşmadan sökülüp
fenerlim69 ustanın dediği gibi suya atılmalı
akılda bulunmalı

manasli

Kullanıcı

ilaveten çiviyi çıplak el değmeyecek şekilde ve hiç konuşmadan sökülüp
fenerlim69 ustanın dediği gibi suya atılmalı
akılda bulunmalı
çivi agaç kesıldıgınde agactaymış babam odun keserken cıkarmış atmış bıldıklerımı babama sorarak yazmaya devam edıyorum arkadaslar.yorumlarınız ıcın teşekkur ederım cumlenıze .

light_celal1

Kullanıcı

çivinin yönü önemli çakılı tarafında 200m de taş yığma
ağacın 21 adıma kadar taş, uyu, var mı
gerçi bu kadar usta varken bana düşmez

ASİAVCI

Kullanıcı

cakılı civilerin ters istikametinde kaynak göze,ceşme ne var

TRUVA

Admin

Belirtmiş olduğun ağaç tepede bir yerdemi.Hakim tepemi,hayat ağac denilen bir ağaçmı? bu ağacın dibindeki kaya önemli ama orda birde kaynak su yokmu? kaynak suyun yanında bit ağaç yada kaya? çivinin dıştakalan kısmının uzunluğu kadar baktığı yön önemli.21 adım doğu yada güney doğusunda ne var.

manasli

Kullanıcı

çivinin yönü önemli çakılı tarafında 200m de taş yığma
ağacın 21 adıma kadar taş, uyu, var mı
gerçi bu kadar usta varken bana düşmez

çivinin çakılan kısmı agcta kalan kısmı guneye bakıyo çivinin geniş olan yani tepesı kaldırılan çakıl yıgınına bakmakta.yanı kuzeye.aynı zamanda kılıse yerınıde gormekte ımış yanı cıvı.