kilise yeri karşısında yovarlak oyma tek agaç ve çivi.

manasli

Kullanıcı
Cevap: kilise yeri karşısında yovarlak oyma tek agaç ve çivi.

Belirtmiş olduğun ağaç tepede bir yerdemi.Hakim tepemi,hayat ağac denilen bir ağaçmı? bu ağacın dibindeki kaya önemli ama orda birde kaynak su yokmu? kaynak suyun yanında bit ağaç yada kaya? çivinin dıştakalan kısmının uzunluğu kadar baktığı yön önemli.21 adım doğu yada güney doğusunda ne var.

belırtmış oldugum agaç tepe derken dağların tepesı falan degılde sevımlı bır saylık yanı taslık tan olusmakta yer tamamen say taslarla dolu,kaynak suyu batı tarafında 700 1000 metre batısında bır su var kayanın ıcınden cıkıyo.cıkan suyun3 metre ustunde eskıden acılmıs toprak altı dolmen mezar oda mezar var uzunlugu 13 15 metre kadar var.çivinindışta kalan yone gelınce kaldırılan çakıl yıgınına bakıyo adımlanacak olursa sızın dedıgınız adıma denk gelır kesınlıkle.tşkrler yorumlarınız ıcın

manasli

Kullanıcı

unutmadan admın kardesımın bır cevabı eksık kaldı cıvı cakılı agacınadımlamadım ama guney dogu ıstıkametınde bir adet ücgen var

bu üçgene bazı tanıdıklar dogal dedıler yorumları sız degerlı arkadaşlara bırakıyorum.

manasli

Kullanıcı

çivi çakılı agacın guney dogusundakı ucgen resmını yukledım daha sonra detaylı fotolarını cekıp yukleyecen ınsallah
üçgenişareti dogalmıdır yoksa el degmış gıbımı gorunmektedır yorumlarınız ıcın tşkrler şimdiden.

light_celal1

Kullanıcı

o çakıl yığma en başından ber çok dikkat çekiyor hele 21 adımsa
senin şansın yığmanın kaldırılmış olması ma.kinan varsa iyice araştırmanı tavsiye ederim

FENERLi

Super Moderatör

cakılı civilerin ters istikametinde kaynak göze,ceşme ne var

Asiavcı usta çok öz yazmış,kaale al çok önemli 7ile 21 şifre ama kaynak kurumüş olsada mutlaka emareleri vardır dikkat et.

KANAS_USTA

Admin

kısa ve oz olarak; dogru yerlerde arastırma yapmıssınız

manasli

Kullanıcı

kısa ve oz olarak; dogru yerlerde arastırma yapmıssınız

teşekkür ederim ustam yorumun için yarın samsunda olucam ıcın persembe inşallah ayrı ayrı fotolarım kılıse yerınden karsısından fotolarım bu dedıgım kendı tarlamı.onceden duvar falanda varmış tarlanın bazı yerlerınde oraları ısaretler ole atarım resımlerı.inşallah bir çözüme ulaşırız hepberaber.çünkü defineciler dadandı tarlaya yuvarlak oymaların bırının oldugu agacın uzerındekı tası sokmuşler işaretı neden sokerler anlayamadım bırturlu.adamlar 7 kısıydı benı görunce kactılar.