Kimse Mantıklı Bir Cevap Vermiyor... | Define işaretleri ve anlamları

Kimse Mantıklı Bir Cevap Vermiyor...

suskun01

Kullanıcı
Merhaba büyüklerim abilerim kardeşlerim..
Elimde bi işaret var kendi arazimiz üzerinde 4 gün oldu bulalı işareti kime sordu isem ya cevap vermediler sustular yada yön veriyor gibi kısa cevaplar verdiler hobi olarak ilgileniyorum bu işle boş zamanlarımda rica ediyorum lütfen şu işarete bi göz atın yoksa kayalığı komple yıkacam artık :D
Sağ ve sol kenarlar 17 cm..
Alt kenar 23 cm..

gıral

Vip Üye
Merhaba kardeşim noldu nedir telaşın acelen nebuşiddet bucelal otaşta nevar negördün işaret olarak oyma yada murç izi yada bize görünmeyen tarafta herhangi bişe

suskun01

Kullanıcı
gıral..
Kardeşim şu taşın üzerindeki işaret doğalmı yoksa ellemi yapılmış onu merak ediyorum sadece :)

KANAS_USTA

Vip Üye
Kardes işaretin doğal
Degil
Geçit kapı işareti.
Cevrede bir cok yeri ifade etmiş asıl olarak büyük esas gicitin var bunu vurgulamış.
Bu geçit ya bu tasin altında yahut dereye cok yakın bir tünel girişi ucu mağaraya varır.
Işaretin çizgisel yapılmış bir ayak izi.

suskun01

Kullanıcı
Saolun varolun ustalar geniş çaplı araziyi inceleyeceğim paylaşacam herşeyi..

cantar

Kullanıcı
kardeş taşın üzerinde ki çizgiler insan eliyle yapılmış
bir kaplumbağa bağasındaki şekiller gibi yalnız bir fotoğraf atarak yorum istiyorsun biraz insafsızlık olmuyor mu sence
o işaretin üzerine çık ayakta dur ve 4 yönünün manzara fotografını çek ve paylaş bir bakalım burası nasıl bir yer sen hiç bir şey anlatmamışsın
bölge hakkında bir bilgimiz yok taş var üzerinde çizgiler çizilmiş bu taşıda biraz aydınlık zamanda kendisini değişik açılardan fotoğraflarını çek ve paylaş sonuca daha çabuk ulaşırsın bence...

Kervan07

Vip Üye
Hoca, tarla karın doyurmuyor, ne iş yapsam sermayeyi kediye yüklüyorum, deyip eşek satmaya niyetlenmiş, Elinde ne var ne yoksa satıp Konya’ya eşek almaya gitmiş, On tane eşek alıp birine binerek yola düşmüş. Sermaye bu ya, yolda, aman kaybolmasın diye İkide bir eşekleri sayıp duruyormuş. Ağacın gölgesinde sayarken 10, yolda giderken 9 eşek çıkınca Hoca’nın keyfi kaçmış, Bakmış kİ eşeğe her binişinde bir eşek eksik çıkıyor, yayan gitmeye karar vermiş.
Akşehir’e on eşeğiyle vardığında, yayan yürümekten ayaklarının altı su topladığından ayakta zor duruyormuş. Hoca’yı bu hâlde görenler:

- Hayırdır Hocam. demişler, eşeklerine kıyamadım mı?
Hoca ne dese beğenirsiniz:

- Sermaye göz önünde olmayınca azalıyor!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
burdan çıkarılacak ders, eşekten in de öyle say! taşın üstündekileri değilde taşın kendisine bak!

Üst Alt