kış deresi vadi dere birleşim noktası | Define işaretleri ve anlamları

kış deresi vadi dere birleşim noktası

vessi

Kullanıcı
selam arkadaşlar tesadufen bulastıgım defınecılık ısını hobby olarak surduruyorum. cok guzel bır bölgem var el degmemıs tarıhı cok eskı bır yerlesım bolgesı. vadıde gezerken bir kıs deresı baglantsının yanında bır bırıne yaslanmıs kayaları ve arkasındakı kapak seklındekı tası gorunce tası kaldırdım ve kısderesının tepe kısmına bakan arkasından oyulmus kanal tasınlatından yarım ay seklınde donuyor. bır ıkı resım bırakacagım yardımlarınızı beklıyorum..ılk resımdekı kaya hayvan fıgurlu kayaya yaslanmıs vazıyetteydı ıkı ınsanın devırebılecegı dengede duruyordu hayvan fıgurlu tasın baktıgı yondekı tas kapak gıbıydı onu kaldırınca altından kanal oyması cıktı soldan baslayan kanal taşın sırt kısmı tepeye dogru duran kısmına bakıyor kanal ve alta dogru yarım ay seklınde devam edıyor.. degerlı yorumlarınızı beklıyorum. makına aldım nokta sımplex tası kaldırdıgım yerden ıkı sınyal alıyor bır metre arayla ama 70 cm den sonra su cıkmaya baslıyor...

Ekli dosyalar

• DSC_1092h.JPG
    DSC_1092h.JPG
    89.5 KB · Görüntüleme: 14
  • DSC_1093a.JPG
    DSC_1093a.JPG
    103.7 KB · Görüntüleme: 14
  • DSC_1098.JPG
    DSC_1098.JPG
    66.2 KB · Görüntüleme: 13
  • DSC_1101.jpg
    DSC_1101.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 13
  • DSC_1130.JPG
    DSC_1130.JPG
    72.9 KB · Görüntüleme: 12
  • DSC_1136.JPG
    DSC_1136.JPG
    87.5 KB · Görüntüleme: 12
  • DSC_1142.JPG
    DSC_1142.JPG
    88.4 KB · Görüntüleme: 14

vessi

Kullanıcı
Bu nokta İki derenin önü ve kuzey tarafında olsa gerek dimi şeker kardeşim.
Ve birbirine yaslı iki kaya olsa gerek.
kuzey yamacından akan dereye baglanan batı yamacından akan kıs deresı, ıkısının bulustugu yer ve aynen yarım ay seklınde bır oyukluk yapan yer burası. ılk ıkı kaya bır bırıne yaslıydı