Koltuk (oturak) taşı ve Hayvanlar Tepesi | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Koltuk (oturak) taşı ve Hayvanlar Tepesi

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Değerli ustalarım, yine zirve ,yine ulaşılması zor bir yer daha. Alan ile ilgili söyleyebileceklerim , koltuk taşı ve deve/kuş/kaplumbağa ne olduğunu bilmediğim için hayvanlar tepesi başlığı attım. Bu tepe bizim diğer konudaki üçgen kaya tepesinin doğusunda kalan diğer namlı tepelere yakın olan bir yermiş. Çevresinde Pınarlar,çeşmeler,kuyular,ve direkli mağara, içinde mermer sütun olduğunu söylediler. Kendim gitmediğim için ,Bi kaç foto ve video göndermiş arkadaş.Bu hayvan ne ise bunun yakınlarında bi kaç tane daha olduğunu ve diğerlerini kırdıklarını altında malzeme aradıklarını söylediler. Videodan da bi kaç foto aldım.Video hızlı olduğu için yavaşlattım ve geniş bir çekim malesef yok. Kendim gittiğimde konunun selameti açısından daha detaylı video ve fotoğraf yüklerim inşallah.

Herşeyi geçin. İlk görseldeki kayanın altına boşluk ve değerli testi yapın. Şayet o boş ise kilit noktası 15-20 adım baktığı yöndeki kaya hangisi ise oraya atış yap. Bu iki nokta boş çıkarsa geri kalan herşey de gitmiş demektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

AhdeVefa

Kullanıcı
Herşeyi geçin. İlk görseldeki kayanın altına boşluk ve değerli testi yapın. Şayet o boş ise kilit noktası 15-20 adım baltığı yöndeki kaya hangisi ise oraya atış yap. Bu iki nokta boş çıkarsa geri kalan herşey de gitmiş demektir.
Küçüklerini yıkmışlar, buna güçleri yetmemiş. Kesin altında vardır düşüncesi ile hareket ediyorlar. Önemli 2 nokta bunlara bakacağım ustam hatrın var olsun.

dardanos

Vip Üye
Gittiğinizde inşallah koltuğa oturup baktığınızda sol yanınıza bakınca yönkuzey doğu ise o yöndeki kayalar 1.iş
Koltuktan bakınca yön doğu ise o yöndeki kayalar 2.iş mezar doğuya bakınca hafif kuzey doğudaki kayalıktadır. Gelelim bu deve yada kaplumbağ sembolüne bence kaplumbağ bu ve karşısında ki tepe ile bu sembol arasında küçük bir dere mevcutmu belki eskiden var idi kurumuş olabilir ve baktığı tepe kayalıkmıdır ve kaplumbağının olduğu tepeden yüksekmidir. Bunları görünce devamı gelir sonra inşallah anlatacaklarımız var

TRUVA

Admin
Kardes resimlere baktim. Videoyuda izledim. Orada bir sistem var. Videoda uzeri boyali olan kayayi gecince hizli bir cekim yaptigin yer var. Videoyu yavaslatarak ekran goruntusu aldim. Isaret ettigim noktada farkli bir kaya var. Koltuk yada cevredeki dikili kayalarin ifade ettigi hedef bence orada. Isaretledigim noktadakj kayayi yakindan incele tam o noktaya test yap cevredeki hangi nokta burayi isaret ediyor kesfet.

Ekli dosyalar

• 20240726_005923.jpg
    20240726_005923.jpg
    422.9 KB · Görüntüleme: 9

AhdeVefa

Kullanıcı
Gittiğinizde inşallah koltuğa oturup baktığınızda sol yanınıza bakınca yönkuzey doğu ise o yöndeki kayalar 1.iş
Koltuktan bakınca yön doğu ise o yöndeki kayalar 2.iş mezar doğuya bakınca hafif kuzey doğudaki kayalıktadır. Gelelim bu deve yada kaplumbağ sembolüne bence kaplumbağ bu ve karşısında ki tepe ile bu sembol arasında küçük bir dere mevcutmu belki eskiden var idi kurumuş olabilir ve baktığı tepe kayalıkmıdır ve kaplumbağının olduğu tepeden yüksekmidir. Bunları görünce devamı gelir sonra inşallah anlatacaklarımız var

Tamamdır ustam, görsel ve yönleri ile birlikte nasip olursa paylaşırım inşallah Saoğlasın.

AhdeVefa

Kullanıcı
Kardes resimlere baktim. Videoyuda izledim. Orada bir sistem var. Videoda uzeri boyali olan kayayi gecince hizli bir cekim yaptigin yer var. Videoyu yavaslatarak ekran goruntusu aldim. Isaret ettigim noktada farkli bir kaya var. Koltuk yada cevredeki dikili kayalarin ifade ettigi hedef bence orada. Isaretledigim noktadakj kayayi yakindan incele tam o noktaya test yap cevredeki hangi nokta burayi isaret ediyor kesfet.
Ustam, videoyu arkadaş attı, çekimlerde hızlı geçmiş. Kendim nasip olurda gidersem bahsettiğin yeri ve çevreyi detaylandırırım. Bu şekilde ön bilgi olması açısından paylaşım yaptım. Sağolasın ustam.