Koltuk Taşı Hakkında | Define işaretleri ve anlamları

Koltuk Taşı Hakkında

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar köyümüzde bulunan bir kalenin ön tarafında koltuk var.
Arka tarafında yaklaşık 1.20 metre çalışmışlar, kayaya gelince bırakmışlar..

Yorumlarınız ricasıyla..

TEVFiK

Vip Üye
S.a.Sayın Ustam Üzülerek söyleyebirim'ki Sanki bana bu ok'un ucundaki yerden gitmiş gibi geldi

A21MEDLi

Vip Üye
tevfik usta gösterdiğin yer mal yeri kasa değil.çünkü kasa olsaydı kapak yuvasıda lazım
oymanın çevresinde kapak yuvası için en az 2-3 cm.lik yükseklik lazım,benim örnekteki gibi vesselam

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
WTRK kardeşim. oda mezarları bölgesi.
oturağın iki tane odası tam düzde. kesinlikle altta değil. buradan göremiyoruz.
hepsini çizmedim ve bazı detayları anlamakta zorlandım.

kapı dediğin burasımı? sağ kısmında biraz deforme olmuş ama sol kısım ,beni bunlar yapmadı ben orjinal bulguyum diyor. çarpı koyduğum ve soldaki bazı kayalar koyma. genel görünüm el değmiş olduğudur. çizgi boyunca yapılacak bir boşluk tespiti anlaşılmasını sağlar. ok istikameti birinci önceliktedir.
ok istikametinin yaklşık yönü ,doğudaki yeremi yoksa,

burayamı meyillidir. çaprazı bunların birine gelirmi. burada yatana bak. ağırdır ama mutlaktır.

mağara meyilde orayı vermez. tepeye gitmeden ,vermesi gerekirse önünde daha münasip yerler var. ben orayada gideceğini sanmıyorum ama ,versin vermesin çizdiğim yerler potansiyel görünüyor.

çizdiğim arayı kapalı düşünelim. soldan ve tam üstten gelen zayıf çizimler buranın bilinçli açılmış olduğu izlenimi veriyor. zaten kayaların açılan kenarları yeni değil geçmiş tarihten kesilmiş görünüyor. bazı oda mezar çevrelerinde bu tür kapatma yerler olabiliyor. ama dikdörtgen dahil mezar odaların bakir. sağlıcakla.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
S.a. Yazııııkkk (ağla) Üzülmeyin Sayın Ustam Allah Başka yerden versin İnşallah.
sevgili ustam akşam akşam hoş geldi.:D
oturağı tam önümüze alıp her yönden araziyle bütünleştiremiyoruz. belki ağa sola olabilir ama en azından seviyenin altına düşmeyen düz bir alanda muazzam iki oda.

TEVFiK

Vip Üye
tevfik usta gösterdiğin yer mal yeri kasa değil.çünkü kasa olsaydı kapak yuvasıda lazım
oymanın çevresinde kapak yuvası için en az 2-3 cm.lik yükseklik lazım,benim örnekteki gibi vesselam
Hıımmmmmmm Bakın İşte bunuda sağlam olarak öğrenmiş oldum tamam sayın ustam paylaşımınız için teşekkür ederim Elinize ve Emeğinize Sağlık bende sadece buradan gitmiş demiştim ama yine güzel bilgi,, sayın ustamın konusunda'da sayenizde bende Öğrenmiş oldum.Saygılarımla.

Üst Alt