Koltuk Taşı Hakkında | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Koltuk Taşı Hakkında

DeLiCebey

Vip Üye
tevfik usta gösterdiğin yer mal yeri kasa değil.çünkü kasa olsaydı kapak yuvasıda lazım
oymanın çevresinde kapak yuvası için en az 2-3 cm.lik yükseklik lazım,benim örnekteki gibi vesselam
Eline sağlık ustam güzel bilgiler görsel icin de tşkler.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
WTRK kardeşim. oda mezarları bölgesi.
oturağın iki tane odası tam düzde. kesinlikle altta değil. buradan göremiyoruz.
hepsini çizmedim ve bazı detayları anlamakta zorlandım.

kapı dediğin burasımı? sağ kısmında biraz deforme olmuş ama sol kısım ,beni bunlar yapmadı ben orjinal bulguyum diyor. çarpı koyduğum ve soldaki bazı kayalar koyma. genel görünüm el değmiş olduğudur. çizgi boyunca yapılacak bir boşluk tespiti anlaşılmasını sağlar. ok istikameti birinci önceliktedir.
ok istikametinin yaklşık yönü ,doğudaki yeremi yoksa,

burayamı meyillidir. çaprazı bunların birine gelirmi. burada yatana bak. ağırdır ama mutlaktır.

mağara meyilde orayı vermez. tepeye gitmeden ,vermesi gerekirse önünde daha münasip yerler var. ben orayada gideceğini sanmıyorum ama ,versin vermesin çizdiğim yerler potansiyel görünüyor.

çizdiğim arayı kapalı düşünelim. soldan ve tam üstten gelen zayıf çizimler buranın bilinçli açılmış olduğu izlenimi veriyor. zaten kayaların açılan kenarları yeni değil geçmiş tarihten kesilmiş görünüyor. bazı oda mezar çevrelerinde bu tür kapatma yerler olabiliyor. ama dikdörtgen dahil mezar odaların bakir. sağlıcakla.

Ustam Allah razı olsun değerli yorumun için.. 1. fotoğrafta belirttiğin yerlere bakacağım..
Sorularına söyle cevap vereyim..
-Kapı dediğim yer aynen fotoğrafta görülen yer ustam..
-Ok istikameti direkt olarak doğuya bakmaktadır.
-2. resimde sarı ile çizdiğin yer ; benim kapı dediğim yerin arka tarafıdır, bu fotoğraf yan tarafından görüntüsü.
-" çaprazı bunların birine gelirmi. burada yatana bak. ağırdır ama mutlaktır. " buradan nereyi kastettin ustam, tekrar gösterebilirmisin ?
-Ustam inşallah haftaya rezistivite cihazı yapımını bitiriyorum, artık gerekli kontrolleri onunla uygulayacağım.
Gelişmelerden haberdar ederim..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
çizdiğim ikinci resimde kapı dediğinin arkasında odan hazır .
kapının bakışı ok yönüne çapraz bakıyor diye öyle yazmıştım. onun da doğu olduğunu söylüyorsun.

tek taraflı karanlık bir görüntüden bile yerin önemini veren bulgular görünüyor. bura da da mahzen omazsa olmazıdır. sağlıcakla.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
çizdiğim ikinci resimde kapı dediğinin arkasında odan hazır .
kapının bakışı ok yönüne çapraz bakıyor diye öyle yazmıştım. onun da doğu olduğunu söylüyorsun.

tek taraflı karanlık bir görüntüden bile yerin önemini veren bulgular görünüyor. bura da da mahzen omazsa olmazıdır. sağlıcakla.

Tamam ustam teşekkür ederim..
Bugün yoklayacağım..

Üst Alt