koltuk taşı ... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

koltuk taşı ...

cantar

Kullanıcı
yavru kuşun gövdesi kalp gibi yapılmış kapak gibide duruyor irdelenmesinde fayda var.....anne kuşun üzerinde kare oyma var oda işareti ama kendi içerisindede olabilir bence herşey o alanda..........

KERASUS

Kullanıcı
yavru kuşun gövdesi kalp gibi yapılmış kapak gibide duruyor irdelenmesinde fayda var.....anne kuşun üzerinde kare oyma var oda işareti ama kendi içerisindede olabilir bence herşey o alanda..........
sevgili cantar ustam alan çok zengin .yani daha doğrusu ustamın söylediğine göre zenginler boğazda yani( dere kenarında )mesken tutmuş.fakirler üst kısımlarda.zaten ikizceli ustam dikkat edilecek bu konudaki hususları bizzat gösterdi.allah razı olsun .yoksa biz nereden bilecektik oraları mısır çuvalı sırtımızda gelip geçerdik yıllarca..::))

KERASUS

Kullanıcı
sevgili honda kardeşim benim gibi seninde çizimin biraz zayıf.tespitine diyeceğim yok. maşaallahın var. arkadaşlarımızın iyi anlaması için küçük bir düzenleme yapmaya çalıştım.

resme göre tam arka kısımdan arkadaşımızın işaretlediği el işçiliği olan yerden girişli. burda derinliğin fazla olması, tünelin kısalığından odanın istenilen derinliğe inmesi amaçlıdır. bir konumda ,tarihi değirmen olarak paylaştığım yerede yakındır.
... ustam valla uykudan yeni kalkmıştım alel acele çizdim kusura bakmayın..::))

oflu

Kullanıcı
SA.kıymetli kardeşim bu kayayı güzel temizleyip resimleri öyle atsaydın ustalar daha iyi yorum yaparlardı bence.

Üst Alt