Koltuk taşı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Koltuk taşı

celo

Kullanıcı
Bu koltugun oldugu kayanin yaslanginiz da üst bolumunde kare ve kanal isareti bir isaretleme varmıdır sonra koltuğun arka kısmında bes adım da çubuk ile boşluk ve degerli bakin tabii çubuk kullanmayi biliyorsaniz mezarı veya mahsen için
Teşekkür ediyorum
sadece ayakların sallandığı tarafta iki oyma mevcut görselde tam görünmüyor olabilir ama basitçe çizeyim.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    31.4 KB · Görüntüleme: 6

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
sadece ayakların sallandığı tarafta iki oyma mevcut görselde tam görünmüyor olabilir ama basitçe çizeyim.
Yakinlarinda mezardan bahsediyor oymalar yine size is düşüyor çubuk ile bosluk bakma değerli testi yapin teşekkür ediyorum

celo

Kullanıcı
Yakinlarinda mezardan bahsediyor oymalar yine size is düşüyor çubuk ile bosluk bakma değerli testi yapin teşekkür ediyorum
teşekkürler bir metre solda bir dardağan ağacı yeşermiş unuttum onu. kayanın toprakla birleştiği yerden çıkmış ama üç dört yaşlarındadır. eski bir kökten de yeşermiş olabilir bilemem şuan genç bir fidan görünümünde. alakası olmayabilir yinede es geçmemek lazım.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
teşekkürler bir metre solda bir dardağan ağacı yeşermiş unuttum onu. kayanın toprakla birleştiği yerden çıkmış ama üç dört yaşlarındadır. eski bir kökten de yeşermiş olabilir bilemem şuan genç bir fidan görünümünde. alakası olmayabilir yinede es geçmemek lazım.
Sen en güzeli surayi geniş acili cekte ön kısmını görelim bitki örtüsünü sagini solulunu ön kısmı kaya ya bakarak bu kadar yorum oluyor ustalarimda size yardımcı olacaktır bilginize konuzu takip edin teşekkür ediyorum

celo

Kullanıcı
ayrıca otuz metre arkasında alçak kuru duvar örülmüş yüzlerce metre uzanıyor fakat kayalık olan bir yerde neden bu duvar var anlaşılmaz. arazi belirlemek için olamaz zaten tarla olamaz neden örüldüğü bilinmiyor.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
ayrıca otuz metre arkasında alçak kuru duvar örülmüş yüzlerce metre uzanıyor fakat kayalık olan bir yerde neden bu duvar var anlaşılmaz. arazi belirlemek için olamaz zaten tarla olamaz neden örüldüğü bilinmiyor.
Zamanında oralar neydi bilemeyiz ikibin besyuz yil geriye git yamaçta bir yer ise Toprak erozyona maruz kalmıştır bizim bölgede yamaç yerde kayalık kalmış simdi ama tarla duvarlari geriden bakınca belli oluyor

celo

Kullanıcı
bölgede hakim iki zirveden biri burası diğeri tam karşısında ve oldukça uzak ordada var koltuk ama mezarlık bölgesi. patikadan birinden diğerine giderken orta kısımda bir koltuk daha var çıkarılmış görünüyor. orta kısmın tam karşısında beşyüz metre uzaklıkta bir koltuk daha var ve onun tek kol yeri var.

celo

Kullanıcı
bölgede hakim iki zirveden biri burası diğeri tam karşısında ve oldukça uzak ordada var koltuk ama mezarlık bölgesi. patikadan birinden diğerine giderken orta kısımda bir koltuk daha var çıkarılmış görünüyor. orta kısmın tam karşısında beşyüz metre uzaklıkta bir koltuk daha var ve onun tek kol yeri var.
baklava dilimi gibi her köşede bir koltuk var. ancak yakın değilller.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Arkadaşım koltuk taşı diye baslik atiyirsunuz burda sorun yok ama bilgilendirme konusu yok bunlari taksit taksit yazıyorsunuz baslik tan sonra resimlerin altina buranin zirvede oldugunu yazsanizda öyle yorum yapsak olmazmi en son bunlari yazıyorsunuz
Teşekkür ediyorum

celo

Kullanıcı
tam merkeze denk gelen noktada baklava dilimi ortasında ahlat ağacı ve höyük gibi çökmüş zemin altından örme duvarlar görünüyor. tapınak ve papaz evi noktalarında duvar kalıntıları, ve diğer tepenin altında yer altı tüneli var aklıma geldikçe ekliyorum. tüneller nereye uzanıyor bilen yok. ama ağaç ekildiğinde ev duvarları ve kilden yapılmış su kanallarının bir çok kez görmüş bulunmaktayız. hatta bu kanal köylülerce hala kullanılıyor.