Koltuk Ve Çevresi

walkman

Kullanıcı
Arkadaşlar konuyu hem görsellik adına hem de çözüm adına açıyorum. Koltuk taşımız hafif dik bir yamaçta olup doğu istikametine bakmaktadır. Sol omuz hizasında oyması vardır. Koltuğun sağ tarafında yaklaşık olarak 25-30 metre ilerisinde iki tane mezar açılmış. Çeşitli açılardan resimlerini ekliyorum. İşte koltuğun baktığı yöndeki tepe ve diğer açıları ile resimleri

Açılmış mezarlar

karanar

Kullanıcı
tam da bu taş koltuk taşı değil diye düşünürken, o arkadaşın koltukta oturuşunu gördüm. :) valla adam ''buralar hep benim'' modunda oturmuş. :) taşın altından başlayarak mahsen aramaya devam usta. çok güzel bir koltuk taşı. kolay gelsin.

walkman

Kullanıcı
karanar ustam yorum için teşekkürler o arkadaşı da özellikle tuttum. :D Zaten buralarda çocukluğu geçmiş buralar onun sayılır. Resimler geçen sene sonbahardan. Şimdiki durumundan haberim yok.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
burdaki olaya başka açıdan bakarsak görüldüğü üzere mezarlar derin değil koltuğa oturunca yönünüz doğuysa buda burada başka şeylerinde olduğunu asıl mezarın tek oym ma tarafında kaldığını bir de yığmanın olduğunu der gibi

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Q159yr.jpg

Usta altında oda olması lazım ayağının geldiği yerlere bir değerli testi yap ve ön kısımlarından girişi boşluk testi ile bulman gerekir,Sağlıcakla

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
mezarlar oldukça sığ koltuğun yanında delikli üçgen taşında var buda ufak bir yığmanın olduğu anlamına gelebilir birde açılan mezarlardan çevrede muhtemelen birkaçtane daha var onlarıda bul sana zahmet:)

walkman

Kullanıcı
Çalkaya ustam, oymanın olduğu tarafta gözüme çarpan bir yığma olmamıştı ama emin de değilim tekrar bakmam lazım.

Erdem ustam, bölgeye gidince dediklerini uygulayacağım teşekkürler. Bunun için makina ile 3d tespit yapacağım.

zebun ustam, haklısınız bölgede açılmamış olanlardan olması konusunda hemfikiriz. ;)

Şimdi ustalarım baktığı yöndeki tepede birşey olma ihtimali nedir? Tepe ile koltuk arası kuş uçuşu 1-1,5 km

Ayrıca koltuk taşının yaklaşık 10 metre önünde taş yığını var idi. Ne dersiniz.

onur600

Kullanıcı
Güzel diyorum Valkman ustam,sadece;)
Cihazı sok buraya işi bitir:D