Konu sahiplerine atıftır | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Konu sahiplerine atıftır

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
İşte tamda bu yüzden konulara yorumu kesmiştim iki gün önce kıymetli bir ustam abim dedi deli sen yinede yorumunu yap eyvallah dedim bildiğimiz tecrübe etigimiz benzer konulara ellimizden geldiğince katkıda bulunacaz inşallah @drapeta ustanın dediği gibi tecrübeli olduğun bilgili olduğun konular yorum yapmak lazım öyle her konuda yorumun olsun anlayışı güdenler zaten çok bilmem anlatabildim mi
Kesinlikle anlıyorum güzel insan. Bu sebeple de diyorum ki buna bir çözüm getirsek bir şekilde.

Ayaz42

Kullanıcı
selam roni ustam .. bu mekanda resim paylaşıp cere arayan acaba diyerek medet uman arkadaşlar işi bilenlerden medet umar bu medet umdukları bazen yonetici olur bezen sıradan biri olur olur ama kim olursa olsun konu açanlar bi çare bekler .. o careyi sunan ama yonetici ama admin ama sıradan biri olur.. kim olursa olsun.. çare arayan arkadaşa gerçekten çere olmalı.. öle anlık piskolojilerle cevap veren arkadaşlar inan bana kendileride bi hiçlerdir neden diceksin.. on yıılık ustayıp deyip boş beleş cizimlerle sırf beğemi almak yada bişi bilmiş, biliyorum havasına girerek hem kendilerini hemde tecrubelerini hiçe sayan insanlardır.. herkes bilidiğini bildiği ölcülerden paylaşsın.. haa ben bu akşam siteye girdim dur bir 2 şey yazayımda 3 bes beğeni alayım istatisliğim yükselsin amacı tasıyan arkadaslar var aramızda. ben rütbeyi ustalığı kişiliği karakteri bişeyler biliyorluğu yazdıklarından cizdiklerinden yaptığı y0rumlardan anlarım kimse kusurruma bakmasın.. benim derdim ne site ne admin ne yönetici benim derdim konu acıp gercek careyi arayan konu sahiplerinin gercek careyi bulmalarıdır ben bu sitede isem bi bildiğim olduğundadır.. kim ne biliyors kim ne sölüyorsa yazısından cizisinden kendini belli eder çok afedersiniz nickinin yanında binlerce beğeni alıp binlerce yorum yapılmakla usta olunmuyor gercekten sutalar var bu sitee ama şöe diyim 30 ustadan adminden sadece 15 i işi biliyor.. kims ebana kızp darılmasın ben gördüğüme bildiğim kadarıyla y0rum yaparım baktımki anlamadığım konu susarım.. işi bilen ustalarıma çok çok selam olsun roni ustam..
Bu konuda sonuna kadar haklısınız ustam paylasılan bazı resimlere baktıgımızda tamamen doğal olan kayalara oyle cizimler yapılıyorki bi çaylak olarak şaşırıyorum bi kaç tane oda bilmem kac lahit vs vs deniliyor yapılan cizimlerde genelde her konuda aynı sözüm meclisten dışarı her usta için geçerli değil tabiiki SAYGILAR tüm ustalarımıza

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Bazı üyeler niye bu kadar soru ve istek istiyorsunuz yok yakın resim yok uzak yok çevre resmi yok ıslak resmi la gardaş bir şeyden emin olmadan git burayı eşele desem veya diyenler kul hakkına girmezmi niye millete kas yaptıralım

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustamızın şu konuda açtığı kural metnini her define konusu başına sabit uyarı kılmamız lazımdır. Bunu vBulletin sistemde ilk olarak ben yapmıştım. baya yaygınlaşmıştıda. Burayada aynısını yapmamız lazım. ana Maddeyi özet halinde konu başlığının hemen üzerine YUI olarak eklersek konu başlığını yazmaya başladığı an drop açılarak bu metin uyarı verecektir.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sitede işaretlerle ilgili bir konu açılırken ve açıldıktan sonra konu sahibinin, açıldıktan sonrada ustaların sorumluluğu vardır. Konuyu açan bunu resimlerle desteklemek, yön bilgilerini belirtmek hatta gerekirse çizimle ustaların önünü açmak zorundadır. Her ustamız kendi tecrübesine göre görüşünü belirtiyor. Sadece fotoğraf üzerinden konuşulduğu için zaman zaman fikir ayrılıkları oluşması bence son derece normaldir. Bu da kalp kırmadan olgunluk içerisinde yapıldıktan sonra ortak bir sonuca varılamazsa bile konuyu açan arkadaş kendi mantığına başvurup istediğini yapabilir. Eğer yanlışlığı kesinlikle belli olan bir yorum gelirse diğer ustaların müdahalesi gelmeli ki yorumu yapan ustamızda neden öyle bir yorum yaptığını anlatsın. Konu açarak yardım isteyen arkadaşlarında kesinlikle istenilen bilgileri ustalara vermesi gerekir. Yoksa alacağı yanlış yorumda kendisininde payı olacaktır. Bundan dolayı zaman, emek,para kaybının kusuru tamamen yorum yapanlara atfedilemez.

gıral

Vip Üye
arkadaşlar biresim koyacağım buraya bunundoğalmı yapmamı olduğunu birlikte karara bağlıyacaz
madem yazıp çizenler üfüyor diyorsunuz
kendine güvenen yazsın ozaman!
elbetteki herkes yorumunu bildiği kadar yapacak
konu sahibi buyorumlardan işine geleni aklına yatanı uygular yada uygulamaz
hiçkimse şu işaret yüzdeyüz budur demiyor
zaten
ihtimalleri varsayımları olasılıkları söylüyor ki
gerçekte olanda bu
ustalarımız baştacıdır
imkanlar dahilinde yüklenen resimlere lütfen icabet edin olduğu kadarını yorumlayın

ayrıca göz ucuyla baktığınız geçiştirdikleriniz
bakın

kimsede ayranım ekşi demiyor gardaş

şimdi resme bakabiliriz

Ekli dosyalar

• IMG_20211125_154700.jpg
    IMG_20211125_154700.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 16

KANAS_USTA

Admin
Bu konuda sonuna kadar haklısınız ustam paylasılan bazı resimlere baktıgımızda tamamen doğal olan kayalara oyle cizimler yapılıyorki bi çaylak olarak şaşırıyorum bi kaç tane oda bilmem kac lahit vs vs deniliyor yapılan cizimlerde genelde her konuda aynı sözüm meclisten dışarı her usta için geçerli değil tabiiki SAYGILAR tüm ustalarımıza
Bazen bir nokta bitirir cümleyi Ayaz gardasim. Her görüşe saygı duymak durumundayız.

Site hareketlilik açısından herseyiyle fevkalade güzel giderken durduk yere yok ustalar yok yorumlar ....vs düşündürücü ???

Kimseye art niyetli demiyorum
konu sahibi isine gelen dilediği yorumu alir dilediğini görmezden gelir. Kimseyi bağlamaz.
Bu kadar basit.

Herkese huzur dolu bol nasipli günler dilerim.

Ayaz42

Kullanıcı
Bazen bir nokta bitirir cümleyi Ayaz gardasim. Her görüşe saygı duymak durumundayız.

Site hareketlilik açısından herseyiyle fevkalade güzel giderken durduk yere yok ustalar yok yorumlar ....vs düşündürücü ???

Kimseye art niyetli demiyorum
konu sahibi isine gelen dilediği yorumu alir dilediğini görmezden gelir. Kimseyi bağlamaz.
Bu kadar basit.

Herkese huzur dolu bol nasipli günler dilerim.
Tabikide ustam sizlere saygımız sonsuz yanlıs anlasılmak istemem sitemim sizlere değil bi olay basımdan gecti ona hitaben yazdım sizlerden herhangi bi süphemiz olsaydı 4 senedir burada sizleri takıp etmezdim sevgiler :)

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
arkadaşlar biresim koyacağım buraya bunundoğalmı yapmamı olduğunu birlikte karara bağlıyacaz
madem yazıp çizenler üfüyor diyorsunuz
kendine güvenen yazsın ozaman!
elbetteki herkes yorumunu bildiği kadar yapacak
konu sahibi buyorumlardan işine geleni aklına yatanı uygular yada uygulamaz
hiçkimse şu işaret yüzdeyüz budur demiyor
zaten
ihtimalleri varsayımları olasılıkları söylüyor ki
gerçekte olanda bu
ustalarımız baştacıdır
imkanlar dahilinde yüklenen resimlere lütfen icabet edin olduğu kadarını yorumlayın

ayrıca göz ucuyla baktığınız geçiştirdikleriniz
bakın

kimsede ayranım ekşi demiyor gardaş

şimdi resme bakabiliriz
Ustam affınıza sığınaraktan konuya böyle şeyleri dahil etmesek daha iyi olur. Çözüm üretmek yerine ikinci bir fikir tartışması ana çözümden uzaklaştırır bizi. İnanın ne demek istediğinizi o kadar çok iyi anlıyorum ki ama bazı şeylerde izahat olmuyor. Şukadarını söyliyeyim ben bu site ilk var olduğunda da vardım bir çok kodsal konuda destekte verdim ama burdan ama destek sitemden ama bu siteden başka hiç bir define sitesinde üyeliğim yok olmadı olmazda. Şöyle üyeliğim vardı 15 sene önce tasarım veya kod desteği vermişimdir onun dışında tüm tecrübe ve bilgimi bu siteye meğl ettirdim. Yani demem o ki sizler hepiniz benim için birbaşka değerlisiniz ki ben buradayım. Hiç birinizin benden kırılmasını istemem kimseyi kırmakta asla istemem. Ustalar arası ihtilafa düşende hemen aksi yönde fikir edinmeyin. Sanmayın ki amacımız birbirimizi kırmak amaç ortak noktaya varmaktır. Söylemlerim geneldir sakın şahsi size konuşuyorum sanmayın lütfen. Eğer imla hatası ederek bilerek veya bilmeyerek kırdıysam affola. Selametle İnş’ALLAH. 🤚

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Değerli mekan ailesi sevgili dostlarım, Roni ustamızın ve diğer ustalarımızın açılan konular hakkında serzeniş lerini, rahatsızlıklarını anlıyorum.
Konu sahiplerinin eksik ve noksan paylaşımları, konunun çözüme yönelik ilerleyişine menfi katkı yaptığı hepimizin malumu,, bu olumsuzluğu gidermek yolundaki görüş tavsiyeleriniz çok önemli.
Yönetimdeki yönetici kardeşlerimiz tarafından değerlendirilip, uygun bir hal çaresi bulunacaktır...
Benim şahsi görüşüm, sitemizden bilgi almak isteyen kardeşlerimiz, genellikle yeni başlayan, bir ip ucu bulmanın heyecanı ile zor bela konu açıyorlar. Açılan konulara yorum yapan değerli üye, usta, admin kardeşlerimiz, bilgileri dahilinde yormlamakta.
Sitemizi uzun zamandan beri takip eden kardeşlerimizin, açmış olduğu konularda çokta sıkıntı yaşanmıyor ama, acemi kardeşlerimizin açmış olduğu konulardaki eksiklilerinide, acemiliğine verip, daha makul bir uslupla karşılamakta fayda olduğunu değerlendiriyorum. Onlarda zaman içinde daha derli toplu istenileni verebilecek, deneyim ve bilgiye ulaşacaklardır.
Hemen ilk konusunda çok zorlayıcı müeyyideler koyup, sitenin serin, yumuşak, latif havasını, lodosa poyraza çevirmeninde, sıkıcı olup üyeyenin uzaklaşmasına sebebiyet verebileceğine işaret etmek isterim, bu gün konu açan kardeşimiz, yarın bizlerle çay içip, sohbet edebilecek sıcaklığı, samimiyeti, dostluğu bulmalıdır diye düşünüyorum...