KRAL MEZARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ | Define işaretleri ve anlamları

KRAL MEZARI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

Ogeday

Kullanıcı
Merhabalar değerli ağabeylerim. Söylentilere göre Fransa da bir ermeni dayımın komşusu olan bir müze müdürüne bu definenin yerini tarif etmiş ve müze müdürü de dayıma söylemiş bizim köyde olduğu için bizde bölgeye gittik çok garip bir yer. Ermeninin dediğine göre burada kral lahiti varmış kral mezarı yani sizce doğruluk payı nedir?
ilgili videoları yüklüyorum videoların birinde ses yok.
İsterseniz daha detaylı videolar atarım konunun altına.
Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim değerli tüm ağabeylerim

Ogeday

Kullanıcı
Eklemek istiyorum video da gördüğünüz üzere bacaya benzer 3 delik var mağara da o deliklerin birinde incir ağacı çıkmış üstte yani.
Mağaranın içinde ise kazılan toprakların içinde insan kemiği ok ucu su testisi gibi küçük kırık şeyler bulunmuş aynı zamanda günümüzde kazma küreklere benzeyen kazma mı kürek mi hatırlamıyorum ikisinden birini çıkartmış dayım. Şu ana kadar çıkan şeyler değersiz. (Bu arada mağaranın ağzı toprak doluymuş dayım 2 tır toprak çıkartmış mağaraya girmek için

Son düzenleme:

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Öncelikle mekana hoşgeldiniz. Bahsettiğiniz çevrede herhangi bir işaret , iz aradınız mı ? Yoksa ilk bu yönde bir araştırma yapın.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Videonuzu izledim. Bazı yerler sonradan açılan yerler. İçeriye girip bakmadan ikinci aşamaya birşey söylemek doğru olmaz. İncir ağacı oldukça genç, şayet 100 yıllık bir sırra ait olmuş olsaydı gövde ve yapı şekli oldukça farklı olurdu. Kayalık önünde mezar çiçeği mevcut. Bu da kayalık alan ile dip kısımda bir boşluk olduğuna delalettir. Ön kısımdaki kesme kaya önünde koridor boşluğu almanız gerekiyor. Bu doğrultuda diğer aşamaya geçebilirsiniz. Yaşam alanını soracak olursanız aşağıda göl istikametindeki kayalıkların eşiği yaşam alanıdır. Bu iki istikamet arası mezara çok denk gelmeniz de ayrıca normaldir.

Ogeday

Kullanıcı
Öncelikle mekana hoşgeldiniz. Bahsettiğiniz çevrede herhangi bir işaret , iz aradınız mı ? Yoksa ilk bu yönde bir araştırma yapın.
Merhabalar hoşbuldum. Öncelikle evet işaret iz aradık mağaranın girişinde hac işaretine benzer işaret vardı küçük bir artı gibi fakat dayım bozdu o işareti ayriyetten bulunduğumuz yerden birazcık uzakta iki tane büyük kaya vardı yolu gösteren

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Çubuk kullanabiliyorsanız boşluk bakın, mağaranın duvarlarını kontrol edin, ayrıca çevreyi bir yeri kırıp bozmadan dedektörle Roni ustanın bahsettiği yeri tarayın. Bu sırada çevredeki bitki örtüsünden farklı türde bitki görürseniz, veya yaşı fazla olan ağaçları görürseniz onları yazın.

Ogeday

Kullanıcı
Videonuzu izledim. Bazı yerler sonradan açılan yerler. İçeriye girip bakmadan ikinci aşamaya birşey söylemek doğru olmaz. İncir ağacı oldukça genç, şayet 100 yıllık bir sırra ait olmuş olsaydı gövde ve yapı şekli oldukça farklı olurdu. Kayalık önünde mezar çiçeği mevcut. Bu da kayalık alan ile dip kısımda bir boşluk olduğuna delalettir. Ön kısımdaki kesme kaya önünde koridor boşluğu almanız gerekiyor. Bu doğrultuda diğer aşamaya geçebilirsiniz. Yaşam alanını soracak olursanız aşağıda göl istikametindeki kayalıkların eşiği yaşam alanıdır. Bu iki istikamet arası mezara çok denk gelmeniz de ayrıca normaldir.
Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim evet dediğiniz gibi boşluk mevcut hatta size mağaranın içinden videolar atacağım isterseniz onları da inceleyebilirsiniz