küçük dikdörtgen oymalar

TATLARLI

Kullanıcı
Cevap: küçük dikdörtgen oymalar

Merhabalar. Bölge karadeniz bölgesi olsa gerek. Ne yazıkki define ile alakalı değildir. Fotoğrafınızdaki dikdörtgen oymalar. Taş kesimi için yapılmıştır. Ancak kaya mezar kapağı için uygun olmadığı için yarım bırakılmış. Sıralı halde olmasının sebebi ise sıra ile kesikler açılır , taşın zayıf olduğu noktadan çatlatma yaparak bölünür ve traşlanarak düzeltilir. Bu tür yerlerde mezar olduğuna emin olabilirsiniz. Aramak için zirve noktaları tercih etmelisiniz çünkü oldukça özel bir mezar. Karadeniz böyle yapıları çabuk yutuyor ve sürekli yükseldiği için mezarlar çok derinlerde kalıyor. Bu bölgeden tepeye doğru çıkarken dikili taşı bulursanız devam etmenizi öneririm. Görsel olarak yarım kalmış taş kesim örneklerinide paylaşıyorum.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ben çeşme ve yukarısındaki tepede çakıl yığmaları çeşmeyi karşına alınca solda dikili kaya üzerinde ayna resmi ve eski mezarlık ararım bunlar dört yönden bir yeri sabitlemek için dir ondan sonra araştırma yaparım benim görüşüm böyle hutame usta doğru söyler üçleme 3 kitap üzere yemindir ve hiç şaşmaz arazide haç işareti yapan ne var doğal çöküntü yapmiş gibi duran çayırlıkta arama yap önü dere ve karşısı kaynak

epruh

Kullanıcı

merhaba,

değerli yorumlarınızı dikkatle okudum.araştırmamı bu yorumlara göre yaparım.tesekkurler ederim.