küpten çıkan kül küpün içinden kül çıktı | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

küpten çıkan kül küpün içinden kül çıktı

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: küpten çıkan kül küpün içinden kül çıktı

arkadaslar, ben bir seyden anlar yada anlamam bu benimle alakali bir mesele.
ben bildigim konu hakkinda. uzmani oldugum meseleler hakkinda fikir beyan ederim.
bilmedigim konular hakkindada karsimdaki 10 yasinda 70 yasinda olsada sorar bilgiyi ogrenirim.
bilgi kimsenin luksu olmadigi gibi kimseyide bilgisizlikede yargilamam. bura bir forum, bilgi alisverisi.
begenilmeyen, ise yaramaz bilgiyi okunur , unutulur,

Simdi asil meseleye geleyim.

bilgisizlikle suclayan arkadas ozellikle bence verecegim referans ve kaynaklardan insanlarin olu gomme merasimlerini zahmet edip okumali.
Gordon Childe neolitik donemden yakin caga kadar insanin kulturel gelisimini evreler seklinde anlatir. insanlarin kulturel gelisimiyle beraber olu yakma bir cok medeniyetin adeti olmustur. ve hala gunumuzde insanlar oldugunde keramatoryumlarda yakilir ve kulleri olen sahsin dogrultusunda gomulur yada bir yerlere serpilir.

ornegin sanat tarihcilerinin ve arkeologlarin truva kalintilarinda yaptiklari calismalarda antik truva kentinde bir cok comlegin icinde kuller bulunmustur, ve ilyadada soyle anlatilir hektorun cenaze merasimi.
hektor yakilir, gurleyen ates sarapla sondurulur, ve kemikleri kulleri bir kumasa sarilip topraga gomulur.
bu gelenek aynen oldugu gibi diger anadoluda yasayan paralel medeniyetlerdede vuku bulmus.

simdi her bulunan comlekte kul varsa elbette incelenmeli. ama olulerini yakip comleklerle topraga gommus uygarliklarin anadoluda olmasi bize neyi verir,
insan kalintilari.

eskiya altini yada kervanci altini kul yapip gommusse ben buna sahit olmadim, gormedim, duymadim, okumadim, ve rastlamadim.

bulan varsa ne guzel. bence sahane bir seydir. keskem banada soyle gocaman bir kup denk gelse
selamlarimla

Sarpedon

Kullanıcı

bu senin düşüncen asi eşkıyalar sadece ermenıler döneminde yoktu insanlıgın ilk zamanlarından bu yana vardı gelelim bu altın tozu işine asi adamlar niye eritiyorlardı biliyonmu vatandaş yanlarında altınları taşiyamıyorlardı ve bu sekilde toz halıne getirerek cıvayla karistırdılar ve rengini degiştirdiler altın ne renk asi sarı civayla karıştıgı vakit griye döner ve eşkıya sarı paraları arıyor başkalarına karışmadıgından bu zamana kadar bu tozlar gelmıştır ve bu tozlar öle ha deyince bulamazsın bu noktada konu daha püf noktalara inerde ben burda noktalıyayım herkese iyi günler

Civa barometreyle kullanilmaya baslayan bir element. altini civayla isleme yakin donemde amerikadaki madenlerde kullandilar amerikalilar.
arkadasim belkide biz yanlisizdir. haklisindir..
ama bence once kendi yazdiklarini filtreleyip sonrada baskasinin dusuncesine katacak bir seyin varsa kat. yoksa bence sukut et..
selamlarimla

cantar

Vip Üye

dakika 1 gol bir biz neyi arzu ediyoruz ne istiyoruz ne ile karşılaşıyoruz arkadaşlar hepimizin ben dahil hiç bir şey bildiği yok neden mi gerçekten bilmiyoruz yeri geldimi susmamayı konuşmamayı yazmamayı cevap vermemeyi gönül incitmemeyi kalp kırmamayı asla öğrenmemek içinde diretiyoruz inat ediyoruz.
Arkadaşlarım canlarım dostlarım o zamanın teknolojisinde varmıydı bilmiyorum ama bu günün teknolojisinde var altın ve gümüş o kadar ince bir şekile getirilebiliniyorki yemeklerin üzerinde sunularak yenilmesi sağlanılabiliyor biz bunları paylaşalım sen biliyosun ben biliyorum o biliyor sen anlamazsın ben anlamam o anlamaz sen bilemezsin ben bilemem o bilemezleri bırakalım bakın bir anda yerden biten mantar gibi bir çok define forumu site bu yüzden insanların bir birleri ile olan sürtüşmelerinden kapandı gitti burada kabeden kim oldu biliyormusunuz bilgi isteyen yüzlerce binlerce kişiye oldu bırakın şu im ım um en takılı şeyleri (bilirim yaparım ederim ben sen kızıyorum sinirleniyorum vs.vs.)
Şurada güzel bir ortam oluşturulmaya çalışıyor bu ortamı ne ben ne de sizler gerin nede bozun şimdi tek bir soru ben altın tozu olan ama küle benzetilmiş bir küp buldummu hayır bulamadım peki siz buldunuzmu tabiiki hayır çok yakınınız birisi buldumu yine hayır peki buldu diyelim gerçekten buldu da siz bunu gördünüzmü görmediniz görseniz de söylemezsiniz o zaman boş verelim....
Pirit Çok yaygın olarak bulunan bir sülfür (demir sülfür) minerali. Mineralin kompozisyonu FeS2 dir.

Pirit kristalleri altın gibi güzel görünümlüdür. Hatta sahte altın olarak da adlandırılırlar. En büyük pirit yataklarına kontak metamorfizmaya uğramış kayaçlarda rastlanır. Pirit kolaylıkla ufalanarak hidratlı demir okside, götite veya limonite dönüşür.

Pirit, Özellikle ticari ehemmiyeti olan kükürt ve kükürt dioksit üretiminde kullanılır. Kükürt dioksitten de sülfat asidi üretilir.

En mühim pirit cevherleri İspanya'da Rio Tinto'dadır. Diğer mühim cevherler Çekoslovakya, Arizona, Kanada, İtalya ve Japonya'dadır. Türkiye'de pirit cevheri Karadeniz ve Doğu Anadolu'da bulunur. Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Siirt ve Elazığ pirit cevheri bulunan başlıca illerimizdir. MTA'ya göre Türkiye'deki pirit cevherinin görünür rezervi 75 milyon ton'dur (Bkz. Demir).
images

images

images

İŞİN ÖZÜ KALP KIRMAKTAN KAÇININ ARKADAŞLAR.BAK ŞU ÇEŞMENIN SUYUNA IÇECEK TASI YOK.KIRMA GÖNÜL KAPISINI YAPACAK USTASI YOK..? VESSELAMMMMM.

TATLARLI

Kullanıcı

Arkadaşlar bakın öncelikle şu konuya açıklık getirelim. Altın cıva ile karıştırılırsa amalgam haline gelir ve tekrar eski sarı haline dönmesi imkansız olur. Tekrar eritildi desek bu seferde altın karıştırılmış halde erir çünkü erime yüzdeleri aynı. Yani bir altın yüzüğünüze cıva dökün. Bekletin kararır ama eski halini alamaz ölürr o altın. Bu tamamen kaçakcıların geçmişte uydurduğu birşey inanmayalım. Asi ustanın yorumunu okuyalım.İçinden altın tozu vs çıkan küpler toplu halde medeniyet küpü olarak bulunur. Kızılcahamam da Çankırı'da 80 l, yıllarda çıkarıldı bu ton sıralı küpler ancak bunlar. Küpün içinde hazır şekilde işlenebilir şekilde çıkıyor kasıtlı koyulmuyor veya define için değil.. Lütfen araştırma yapmadan emin olmadan bu tür konular hakkında yanlış bilgi vermeyelim. Bilirsinizki M.s 0 dan beri Dünya'ya daha çok hristiyanlık hakim olmuştur ve de onların geleneklerinde ölü yakılır külleri bir küp şeklinde kaba koyulur. Tozlarını bu kaptan saçmak için yüksek bir yere gidilir etrafa külleri saçılır ve içine biraz toprak katılıp gömülür bu kaplar.Bunu günümüzde halen yapan hristiyan kesimler var.

ASİAVCI

Kullanıcı

cantar usta aynendediğiniz gibi bunu bulan varmı yok arkadaşın varmı yok peki bununla ilgili bize suna bileceğiniz bir kitap tez vs vs varmı yok yok yok yok
durum anlaşılmış olsa gerek diyorum burada kimseye muhalefet deyil bilgi sunulduğunu düşünüyorum bu ufak seviyeli atışmalarında tadı tuzu olarak görüyorum.nasıl olsa doğruda ortaya cıkacaktır bu konuda......k.gelsin

İRON

Kullanıcı

ALLAH c.c hepimizi ıslah eylesin.bi dunyalık için butun yaratılmışların halifesi olan insanlığın beşer,in kalbini kırmaya ne gerek var,be mubarekler.onun için herkse biraz daha ölçülü davranmaya baksın.varsın herkes haklı olsun ne geçer elinize.hiç bişey veya sadece gurur.ben bildim gibisinden.buda sadece kendini tatmin etmek olur.butun yazılanları okudumda yazık yazık çoook yazık...rabbim kalplerinizi ve düşüncelerini yumuşatsın.rahmet ve merhamet duygularını kabartsın inş..selametle kalınız....

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

Arkadaşlar bakın öncelikle şu konuya açıklık getirelim. Altın cıva ile karıştırılırsa amalgam haline gelir ve tekrar eski sarı haline dönmesi imkansız olur. Tekrar eritildi desek bu seferde altın karıştırılmış halde erir çünkü erime yüzdeleri aynı. Yani bir altın yüzüğünüze cıva dökün. Bekletin kararır ama eski halini alamaz ölürr o altın. Bu tamamen kaçakcıların geçmişte uydurduğu birşey inanmayalım. Asi ustanın yorumunu okuyalım.İçinden altın tozu vs çıkan küpler toplu halde medeniyet küpü olarak bulunur. Kızılcahamam da Çankırı'da 80 l, yıllarda çıkarıldı bu ton sıralı küpler ancak bunlar. Küpün içinde hazır şekilde işlenebilir şekilde çıkıyor kasıtlı koyulmuyor veya define için değil.. Lütfen araştırma yapmadan emin olmadan bu tür konular hakkında yanlış bilgi vermeyelim. Bilirsinizki M.s 0 dan beri Dünya'ya daha çok hristiyanlık hakim olmuştur ve de onların geleneklerinde ölü yakılır külleri bir küp şeklinde kaba koyulur. Tozlarını bu kaptan saçmak için yüksek bir yere gidilir etrafa külleri saçılır ve içine biraz toprak katılıp gömülür bu kaplar.Bunu günümüzde halen yapan hristiyan kesimler var.
bir sey yazıyorsam bilerek yazıyorum sallamasyon degıl yani civanın erime sıcaklıgı ne kadar? altının erime sıcaklıgı ne ?bunları bilemıyorsan ne kadarda inat etsen oldugun yerde saymak denır buna
size illaki bir şeyı ispatlamak gıbı kimsenin bir gayreti yok herkesin çizdigi yol guzergahı farklıdır

TATLARLI

Kullanıcı

Arkadaşım bak. Dediğim dedik diye ısrar ediyorsun konu burada uzar gider. Senin altın yüzüğün varsa. Cıvaya bir batır bakalım. Toz haline getir birde. Bak arkadaşım cıva çok nadir bulunan bir element hele hele o dönemde bunu buluyorsun. Biri 350 derece biri 1000 küsür derece. Bunlar karıştırılıpta küpe koyulmaz. Nasıl karıştırıyorsun ikisinin erime donma sıcaklığı farklı. Bak arkadaşım eğer alanın elementlerse o dalda konuş. Alanın define yorumu ise o dalda konuş. Ama biliyorsan konuş. Bana bir altın tozu çıkan küp göster tek başına cıva ile karıştırılmış olan. ;Bende deyimki eli öpülecek adamsın kabul. Ama yoksa eğer böyle birşey neden zporluyorsun kendini yorumlarında terslik seziyorum tartışma ortamı değilde fesatlık gibi daha fazla ileri giderse hislerim hiç iyi olmaz senin için.

Süper Usta

Yasaklı
Yasaklı

Arkadaşım bak. Dediğim dedik diye ısrar ediyorsun konu burada uzar gider. Senin altın yüzüğün varsa. Cıvaya bir batır bakalım. Toz haline getir birde. Bak arkadaşım cıva çok nadir bulunan bir element hele hele o dönemde bunu buluyorsun. Biri 350 derece biri 1000 küsür derece. Bunlar karıştırılıpta küpe koyulmaz. Nasıl karıştırıyorsun ikisinin erime donma sıcaklığı farklı. Bak arkadaşım eğer alanın elementlerse o dalda konuş. Alanın define yorumu ise o dalda konuş. Ama biliyorsan konuş. Bana bir altın tozu çıkan küp göster tek başına cıva ile karıştırılmış olan. ;Bende deyimki eli öpülecek adamsın kabul. Ama yoksa eğer böyle birşey neden zporluyorsun kendini yorumlarında terslik seziyorum tartışma ortamı değilde fesatlık gibi daha fazla ileri giderse hislerim hiç iyi olmaz senin için.
dogru konuş tatarlı üslubumu bozdurtma bilmıyorsan konumayacaksın bir seyı bilmesek konuşmayız bulunan altın tozunuda burda ortada paylaşacak kadarda şaşırmadık bulan kişiler sitenızde mevcut ama adamlar korkularından gıkları çıkmıyor.beni tehtit etme tatrarlı senin gibileri tırıst gelir tırıst gider bana

ASİAVCI

Kullanıcı

..................amaç öğrenmekse...................

1.altının erime derecesi nedir
2.civanınki nedir
3. bu iki element karıştığında gümüş rengimi alır
4. bu rengi alırsa yine eridiğinde altın sarısı olurmu
5.bununla ilgili bize önereceğiniz bir site veya yazılmış bir tez varmı
6.civa hangi tarihte kullanıma başlanmıştır