Kuluçka Makinasınde Civciv Çıkarma | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kuluçka Makinasınde Civciv Çıkarma

hamzadan

Kullanıcı
O'nu yediremezlerde,döllü diye yemin edip yemeklik yumurtayı gönderirler,zamanı geçmiş yumurtayı gönderirler,vb. bir sürü yaramazlıkları var bu işin.Sonrada civciv çıkmayınca kabahati kuluçka makinasına bulurlar.Selam ile.

mc_307

Kullanıcı
O'nu yediremezlerde,döllü diye yemin edip yemeklik yumurtayı gönderirler,zamanı geçmiş yumurtayı gönderirler,vb. bir sürü yaramazlıkları var bu işin.Sonrada civciv çıkmayınca kabahati kuluçka makinasına bulurlar.Selam ile.
Yumurta en fazla kac günlük olmalı ustam.
Sizin makinalarda ısı kac derecelerde oluyordu

hamzadan

Kullanıcı
Yumurta en fazla kac günlük olmalı ustam.
Sizin makinalarda ısı kac derecelerde oluyordu
5 günlükten sonra döllü yumurtanın çıkış yüzdesi düşmeye başlar.Gelişim ,çıkım ısısı ve nem standartır.Stabilizeyi sağlarsak birde özellikle ve kesinlikle 1.5-2 saatte bir otomatik çevirmeyi ayarlayabilirsek(son 3 gün hariç) mümkün olan en yüksek randımanı alırız.

cesycex

Kullanıcı
@hamzadan ustam
Tavuk bıldırcın keklik
Ördek kaz ve hindi beslemeyi düşünüyorum
Yumurta elde etmek ve çoğaltmak amacım var
Siz ve diğer ustaların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum
ticari amaçlı yapacaksan besleme üretme ve bakım konusunda hindiyi tavsiye ederim hocam. döllü yumurta temin ederek makinada cıkarıp cıktığı gibi bile satsan güzel getirisi var. civcivleri normal tavuk civcivi için gerekli şartlarda bakılmalı, en önemli husus 10 hindi civcivi arasına en az 4 tavuk civcivi koymalısın, çünkü hindi civcivleri birbirini eziyor ve ölümler ortaya cıkıyor. tavuk civcivleri bu ezilmeye karsı daha dayanıklı ve tampon görevi görüyor.kazlarda ise hem et hem tüy getirisi var fakat bakımı biraz meşakatli.

Bende seninkilere ek bunları düşünuyom ustam. Bir de brahma
habes-silkie-tavuk-5.jpg

ustam bunların orjinal adı silkie, ülkemizde habeş olarak bilinir fakat habeşistan ile ilgisi yoktur, çin kökenlidir. ipek gibi tüyleri var. resimdekiler dısında siyah ve gri renkli olanları mevcut, siyah rengi tavsiye etmem, cok fazla bit yapıyorlar ve denemediğim ilaç yöntem kalmadı en sonunda elden cıkardım.birde kırma olarak cok var piyasada kuyruk ve ön yüzlerinden ayırt edebilirsin.brahmalar harika hayvanlar. colombian buff türleri benim gözdemdir. benim brahmalar yılda 2 kez gurk oluyor.ticari amaclı düşünen olursa; habesler cok yüksek fiyatlara giden türler değil. en azından balıkesirde ve gördüğüm kadarıyla bursada öyle.

TEVFiK

Vip Üye
S.a. Paylaşımlarınız için teşekkür eder.ellerinize ve emeklerinize sağlık derim.
tabii ben bu kuluçka döneminden bitimine kadar geçen zamanı 1960 senelerinden 1995 senesine kadar bildiğim için bana çocuk oyuncağımış gibi geliyor:D benim zamanımda böyle şeyler yoktu varsa bile param yoktu.(ağla)
her neyse güzel bilgiler.:cool: Saygılar.

cesycex

Kullanıcı
Tipi güzel ustam :D
Bana et yapan bir cins ve yumurta yapan bir cins lazım :)

aynen tip olarak harikalar. yumurta için light sussex, Atak-s, Lohman ,ligorin olabilir. et için etlik tavuk yani broiler cins değilde farklı arıyorsan turken cinsileri iyi et yapıyor. birde bu etlik piliçlerin kırmızı olanları var.yumurta yollucam ben sana havalar biraz daha iyileşsin :D

Üst Alt