Kumbara Taşlar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kumbara Taşlar

ASİAVCI

Kullanıcı
Ustam ben bu ilginç buluntuyu çok merak ettim gerçekten. Asiavcı ustam senin bir fikrin varsa öğrenebilirmiyiz rica etsem. Bir de nasıl bir alanda bulundu mezarmı, klisemi,tümülüsmü? Ustam benim düşüncem altın ve benzeri bir element olmadığı yönünde. İlaç yapımında kullanılan şifalı bir maden olabilir.kullananlar için kıymetli birşey ama maddi değil gibi. Birde ustam gerçekten bilinmiyorsa bu tür tanımlanamayan bulutuları sorup öğrenebileceğimiz bir kurum var mı? Tüm ustalarıma saygılar..
sorup öğreneceğin kurum benim bu taş hafif meyilli arazi yuzeyinde 10nlarca var diye bilirim bulunduğu yer afyon firik vadisi arası

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
ustam bunların bulunduğu arazide toprakta lahit ara kumlar deniz kumudur lahitler taşınabilir mezarlardır genelde deniz kenarlarında bulunurlar bu yüzden o bölgelerde lahit çıkar diğer bölgelerde kaya mezarları bazen mecburi sebeplerden mezarları iç bölgelere taşırlar yanlarında bolca deniz kumu getirirler lahiti toprağa gömer üzerine deniz kumunu döker sonra üst katman olarak ordaki toprakla kapatırlar bu kumlardan toplarıda çevreye serpiştirirler içlerinde deniz kumu ile farklı bitki tozları vardır tavsiyem toprakta kumlanmış yerlerin tespitini yaparak lahitleri tespit etmek

Kurt ini

Kullanıcı
mehmet usta 15cm çapında, şunu da belirteyim bu taşlar büyük ihtimal ile tahıl döğmek için kullanıldığını tahmin ediyorum 1. fotonun sağ alt tarafına bakarsanız hala yaptığı işi gösteren emareler var.

kılıçbalığı

Kullanıcı
Selamlar
Yukarıdaki deve kuşu yumurtası kadar olan tarz lardan elmas çıktığını duymuştum

ASİAVCI

Kullanıcı
Bunlar pik dokum Amaç dış çıkaran çocuklar için saklanan toprak dış hedging Diş saklama gibi Foto gibi saklarlar Bunlardan çok var ilgintere müzesinde karya donemi Bunu kimmerlerde yapardi Frig vadisi ne girince fırınları yok edince onlarda yapmaya başladı

Son düzenleme:

Tork

Kullanıcı
Bunlar pik dokum Amaç dış çıkaran çocuklar için saklanan toprak dış hedging gibi Ve Dış saklama gibi Foto gibi saklarlar Bunlardan çok var ilgintere müzesinde var karya donemi Bunu kimmerlerde yapardi Frig vadisi ne girince fırınları yok edince onlarda yaparlardi
Üstat ucundan yakaladım galiba.dokumculukte kullanılan silis kumu demiştim.

Üst Alt