Kurbanın Karnından Çıktı

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
mübarek hayvan nerden bulmuşda yutmuş hayret :D
Bende merak ettim büyük ihtimalle bölge dışından gelen bir hayvandi ancak tek miydi toplumuydu para bilinmez Anadoluda köstu yuvası keven kökünden para bulunmasına kurbanın işkembe sinden paracikmasida eklendi yanlız hep altın para derlerdi bizimki bakır çıktı :rolleyes:.

cassabalee

Kullanıcı
Bende merak ettim büyük ihtimalle bölge dışından gelen bir hayvandi ancak tek miydi toplumuydu para bilinmez Anadoluda köstu yuvası keven kökünden para bulunmasına kurbanın işkembe sinden paracikmasida eklendi yanlız hep altın para derlerdi bizimki bakır çıktı :rolleyes:.
evet benim bi tanıdığımın boynundaki kolye ineklere ot yem verirken düşmüş oda sonradan düşdüğünü fark etmiş emme sonradan arayıp bulamamış sonra hayvanlardan birini kasaba sattığında mezbada bu dananın işkembesinden bir tane Altın zincir çıktığını söylemişler bizde onlardan duyduk.( işin ilginç tarafı danayı kesenlerin biri kolyesi kaybolan oğlan kardeşi çıkıyor.:eek:) ne kadarda tesadüf dimi.:confused:

yörük

Kullanıcı
Bundan sonraki kurban bayramında elimde dedektör ne kadar hayvan satan yer varsa dolaşıp hayvanların her tarafını kontrol edecem.Hangisinde değerli öttü onu alıp kurban edecem.Bi taşla iki kuş.:D:D:D

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Veren Allah veriyor :D
Daha sırtın yere gelmez ustam ;)