Kurt Dede veya Baba | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kurt Dede veya Baba

Yasinn

Kullanıcı
yasin kardeş konuma hoş geldin paşam. aladağ babadağ çerçili kurt baba teslim pnarı ikinci üçüncü mağara yazlık dere.. ne olacak bu işler... yolda sendelemeden yürüyebiliyorsan buyur seninle biz bir konuşalım istişare edelim paşam. sendeki kayıt bendeki bilgi bendeki çözüm sendeki işaret.... belki yapılacak bişeyler vardır.
Hoşbulduk kardeş
Ben herşeyi paylaşmaya hazırım yeterki yalan konuşmayalım
Ben bilgi vermem, evrak veririm =)
varmı aranızda cesareti olupta evrak vericek
O zaman sonuca gideriz
16 yıldır bu işlerle aktif olarak uğraşıyorum çalkaya kardeşim bilir
Evet dediğin gibi yapılacak çok işler var

hORİZOn

Kullanıcı
şimdi gelelim emarelere bir bu türbenin önünde yapma gölet vardır göletin yan tarafından patika yol gelir türbenin karşısında hayvan ağılı vardır çeşme patika yol üzerinde kalır ve şifalıdır.belgeyle deil yaşayarak birşeyleri söylüyorum zaten belge olsaydı şimdiye topladıydım . ikitane yanyana ok işareti kare oyma yanında sofra taşı yaklasık 1m 1m 3 tane çizik üst üste ağzı açık kurt ıkı tane birinde delik var biri cok buyuk buyuk olandan giriş yaptık sol taraftan testi kap kacak cıktı devamı bana kalsın buraya yakın eski maden köyü maden mıcır kalıntıları vs vs. varsa belgesine güvenen buyursun.

Yasinn

Kullanıcı
Burası türbe değil önünde yapma gölette yok burası sarı Horasanlı taşlı bir mevki
Büyük bir sarı renkli Horasan’dan yapma kumtaşı var karşısında taş köprü ve Çeşme’si 100 metre arayla iki değirmeni var

balaban66

Kullanıcı
Selam arkadşlar.Kurt baba yı nasıl bileceğiz. Ne olacakki hah işde bu kurbaba diyeceğiz aslında kurt baba bir türbe olarak aranmaz .Eğer kurt baba türbe olarak aranmış olsaydı bulunurdu.Çünki ne kadar türbe varsa bellidir.Ben 68 yaşındayım ben bulgaristandan 1960 lı yıllarda türkiyede Sadece kurt babayı arayan KEMAL EKER i bilirim bu kişi bu işareti Bulamadan öldü. Ben 1976 yılından bu güne kadar arandığını duyarım bulunamadı.bunun sebebide ABARTILAR dır.Benim kemal eklerden duyduğum burası bir mezardır bu mezarın başındaki taş geriden baktığında kurda benzer.Yakınındada bir şu kaynağı olacak ama bu şu kaynağı yerden kaynamamı yoksa daha başka yerden avgınlamı gelme buda tam belli degil. Velhasıl Bir mezar bu mezarın başında veya mezarın üstündeki taş geriden baktığında kurda benzeyecek bunun dışında bir işareti yok. Bu halen bulunmuş değil.Saygılar.