kurt görsel | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

kurt görsel

beytanya

Kullanıcı
Cevap: kurt görsel

Elinize sağlık ustam, paylaşım için teşekkürler:p

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

o kadar baktınız göremediniz bende sizleri usta sanıyordumimage yavv bu bizim rex ustakoptum şaka bir tarafa ustam paylaşım için teşekkürler;)
Helal olsun sana
Amedli usta bile tanıyamamış
Sen tanımışsın
Sonuçprotesto
Biraz ciddi ol:D

rex

<font face="tahoma" size="2" color="#000000"><b>Fo
Kullanıcı

o kadar baktınız göremediniz bende sizleri usta sanıyordumimage yavv bu bizim rex ustakoptum şaka bir tarafa ustam paylaşım için teşekkürler;)
Ustacım benim halaoğlu ROXY karıştırdınız kerata bana çok benzerkoptum

İRON

Kullanıcı

Ustam iyi diyosunda bu ganimetleri toprak altına gömen ermeniler bile bizim devlet kadar bu işe ters yapmıyo :))
Malın sahibi maldan vazgecmiş ama devlet baba işleri iyice zorlaştıryor ki hiçbirşey gün yüzüne cıkmasın.

Zaten bu sert kurallar devam ederse encok 50-100 yıl sonra ermeni gömüleride tarihi,kültürel deger olarak degerlendirilicek ve ha hiti mezarı acmısın ha ermeni gömüsü aynı şey olucak :)))
iyide mubarek güzelhoş diyorsunda.bide kendini devlet yerine koy öle düşün.sence sen devlet olsan ve milletin halkın devlete ait malı çıkarıp yurt dışına çıkarsa sen naparsın.haa evet doğru bazı kuralları var çok haklısın kabul edilmez gibi ama her fert ile ayrı ayrı ilgilenilmez konuşulmaz.buda millet halk için zarar oluşturuyor.zaten böle giderse yakın gelecekte ne mal kalır nede musluman.mubarek peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde şöle buyurmaktadır.benim ümmetimin ömrü 1500,ü pek geçmeyecek.buda demek oluyor ki en doğrusunu allah c.c bilir ama ortalama sanki 100 yıl kalmış giime geliyor.onun için inşaallah c.c yakında hz mehdi a.s da gelecek ve butun muslumanların altın devri başlayacak.ben şahsen çok mu çok ümitliyim....daha çok yazacak şeyler var onun için burda kısa kesmek istiyorum.konuyuda düşünmek lazım.saygıla sevgiler.selametle kalınız.....!

Gitti

Kullanıcı

iyide mubarek güzelhoş diyorsunda.bide kendini devlet yerine koy öle düşün.sence sen devlet olsan ve milletin halkın devlete ait malı çıkarıp yurt dışına çıkarsa sen naparsın.haa evet doğru bazı kuralları var çok haklısın kabul edilmez gibi ama her fert ile ayrı ayrı ilgilenilmez konuşulmaz.buda millet halk için zarar oluşturuyor.zaten böle giderse yakın gelecekte ne mal kalır nede musluman.mubarek peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde şöle buyurmaktadır.benim ümmetimin ömrü 1500,ü pek geçmeyecek.buda demek oluyor ki en doğrusunu allah c.c bilir ama ortalama sanki 100 yıl kalmış giime geliyor.onun için inşaallah c.c yakında hz mehdi a.s da gelecek ve butun muslumanların altın devri başlayacak.ben şahsen çok mu çok ümitliyim....daha çok yazacak şeyler var onun için burda kısa kesmek istiyorum.konuyuda düşünmek lazım.saygıla sevgiler.selametle kalınız.....!

Ustam bence devlet haksız.
Avrupa ülkelerinde bu işler kurallar cercevesinde serbest ve cıkan hersey müzayedelrde satışa sunuluyor devlet eliyle.

Hiçbir eseri yurtdısna satmak istemiyor kimse.

Devlet yönetmeliği düzenleyip define aramak isteyenlere maddi masraf olmadan sadece izin belgesi ve gerekirsede kolluk kuvvetlerinden 2 kişiyi tahsis etse inanın hersey derli toplu yapılır.
Bu eserler daha kaç yıl yeraltında yatabilicek?

Önümüzdeki senelerde bu eserlerin cogu yeraltında zarar görüp kaybolucak belkide.

Tarihe tecavüz ediliyor bu sekilde.
Ben şahsım adına bu işi sadece arkeolojiye olan merakım için takip ediyorum.
Para hi umrumda digil ihtiyacım oldugu halde.

Vesselam tarihe yazık oluyor ve bunun sebebide devletin yönetmeliği maalsef.

Gecen bir arkeolog veya müze müdürü tam hatırlamıyorum , eserlerin neden yurtdısına cıktıgı sorusuna şu cevabı verdi ; el kadar bir hitit vazosu türkiyede kaçakcılarda 5-50 bin tl degerine satılır.
Bu vazoyu amerikada 250bin dolardan asagıya satmazsınız.
Eserlerin dısarı kacırılmasının 2. sebebide bu olsa gerek.

Yazık.