Kuskayası magrası ve sivri.mezar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
Kaşınanlardan kasıt ben olabilirim..
Aslinda Kaşınanlar doğru bölge biz de diyenler..
Onlar da doğru bölge biz de diye düşünenler..
Sen belgende at ararsın o atlı arar..
Sen muska kaya diye ararsın o de derviş kaya diye arar ben üçgen kaya diye ararım..
Belge de kare işareti geçer sen çerçeve işareti diye bir yer ararsın o bölgesinde kare oyma arar..
Ben belgemde geçen yığmayı bölgemde ki tümülüs diye kafam da oturturum sen küçük bir yığma ararsın..
Ben fırın ağızlı mağara ararım bulurum halbuki mağaranın ağzını zamanında eski defineciler kıra kıra fırın ağzına benzetmişler..

Ben hiç böyle kötü düşünen belgelerle yer arıyan veya bu işlerle uğraşmayan çaylağın biriyim..
Hatta yerinize yakın olsam artık bir yere makinemi tutup da çıkarın diye teklif de bile bulundum..
Çünkü ömür biter eşkıya sistemini çözmek bitmez..
Dersen ki..
Çözmek zevkli..
Yorgunluğu zevkli..
Kafamızı bu konular da patlatmak zevkli..
Bir yere kadar..
Altını bulalım..
Hemde tonlarca..
O zaman sende rahat edersin bizde..

O kadar çok yerimiz var ki..
Hangisinden başlayacağımızı bilmiyoruz..
Deveden mi..
Mağaradan..
Şelaleden mi..
Dereden mi..
Kuyudan mi..
Dedelerden mi..
Çeşmelerden mi..
Hangi oymadan..

Deveyi bulduktan sonra 500 adım sonra yuvarlak oymayı bul ondan sonra çolak niyazinin çolak sağ elini bul ordan 5 adım at ihanet ettiği sağ kolu barbut hasanın cesedini bulacaksın ha o cesetten sonra ne yapacaksın onu sonra anlatırım..

Demem o ki yorumumdan kim ne anlam çıkarırsa o dur..
Fazla söze gerek yok..
Benim yüzümden kavga dövüşe gerek yok..
Kavga olmadan yorumu yazarken yarıda kaldı..
Geç kaldım paylaşmakta kayıtlı kalmıştı yorum..

Ne gördüğünle arazide ona kafa yorarsın..
Ne belge bulduysan ona kafa yorarsın..
Ne hikaye duyduysan dedelerden ona kafa yorarsın doğru olsun varsın veya yanlış olsun fark etmez..
Asıl yapılacak iş gördüğünle yetinip hedefe gitmek tüm sistemi çözmek imkansiz gibi bir şey..
Bir bölgenin çıkarılmış gerçek deri haritası olsa olur..
O zaman kafa patlatalım..

Yoksa bu şekil ilerlemek adamı bitirir..
Şayet bölgeniz gerçek bölge olsa bile.. Elinizdeki o kayıtla tutsa bile..
Çözmeye bu kadar uğraşıyorsak..
Türlü sebeplerden dolayı saydım gecen ki yorumumda..
Bir yere varamıyorsak varın siz düşünün..

Benden bu kadar hatam olduysa affola..
Bu kırgınlığa sebebiyet verdim boş yere üzüldüm..
Sanırsam Adıyamanlı usta üzerine alındı sağlık olsun..
@balkaya34 ustam saygılar sevgiler kişiye göre size yönelik mesajım yok olmaz da zaten hiç bir zaman..
Genel anlamda bir yorumdur benimkisi fazla dikkate almayın..
Boş yere benim yüzümden terk etmeyin siteyi..
Siz söze selam vererek baslamamıssiniz,
Ben size ALLAHIN selamını veriyorum.
Selam aleyküm:
1--- Benim elimde sitelerde dolaşan o kimsenin begenmedigi dakdilo yazilarindan başka hic bir zaman belgem olmadı ,Ben asla yemin etmem yemini Yalan söyleyenler eder.
2--- Ben aramıyorum, Ben buldugumu resimliyorum ve siteye koyyorum ki her Sitede Çok kiymetli ve çok degerli insanlar var bunlar yorumlasin vede eger bu işde ben varım , diyecek bir koc yigit cikabilir se bulusalim diye
3--- Ben asla benim bölgem dogru diye idda etmedim ,Her bir arkadasin yazdigi Alternatif bilgilerede ,"Demekki sizon bölgenizde bunlar var dogrudur " diye cevap verdim.
4 -- Bu siteye Kazan dere girişindeki asgerleri koydum ,Bu bu bolgenin ana isaretinden birisi , Eger sizin de bir Kazan dere girisinde asgerler varsa yine derimki o sizin ordaki bölgeye aitdir derim ,Hayır olmaz diye bir itirazim asla olmaz.
5--- Buradan açıkça yazıyorum Yeşildağ, Sari meşelik , ve Yoruk yaylasindaki Hamile kadın, Tarihi bent ve Nalbant alanı gibi ,Daha bir cok alana Sizi goturebilirim Tüm masrafin bana ait ,Isde bak simdi iddialıyım, Ama bir şartım var , Ya TORK yads MALA ile geleceksin.ve Ben yigidin harman oldugu yetdenim Size söz ,Buldugunuzun 3 de birini bana vereceksiniz 3 ikisi senin.
Gelelim dünkü meseleye ,Orda Benzini dökdün ,Kibriti ateşledin ,ve geriye çekildin , Ben yinede sahşiniza veya bir başka arkadaşın ahsına olumsuz bir davranisda bulunmadim , Dedimya ben yogidin harman oldugu. Memlekettenim Ben bir seý soyleyeceksem kişinin yüzune karsi söylerim , Dün orda kaldi ben unuttum . Siteyi terk etme konusuna gelince ben yazdim ve rica ettim ,Karar verecek onlardır ,Israr etmem ,Eger hatali olsaydim isdedigimi hemen gerceklesdirirlerdi.
Iyi geceler.

Kader25

Admin
İnsanı umudu diri tutar.
Umudu olmayan bedbin ve yorgun olur hayata küser.
Ben eşkiya belgelerinden anlamam.
Amma anıtı, mezarı, işçiliği, araziyi kötü sayılmayacak derecede genelde analiz ederim. Bir yerde metal varsa biraz geriden de istikametini bulurum en azından.
Paganla alakalı bilgiye sahip olmayanlar KAYA FALCISI diyebilirler. Paganı bilen kaç kişi var ki bu define sitelerinde? Ben söyleyeyim 5 kişi çıkmaz. Bilinen mezar işaretinin haricinde bilgi ve tecrübe sınırlı.
Paganın malını bulacak cihaz da yok şimdilik. İşin ehli olanlar noktayı gösterse de işlem yapacak babayiğitler de sınırlı.
Tonlarca kaya ve toprakla uğraşmak kolay değil. Nadiren derinlik 2 metre. Ekseriyeti 10 metreden aşağı değil.
Eşkiya paganın mekanını kullanmış mıdır?
Çok Yüksek olasılıkla, evet kullanmıştır.

Neresi olursa olsun her zaman söylediğim şu:
ÖNCE TESPİT SONRA İŞLEM.
Tespit yapmadan işlem yapanın derdi asla bitmez.

DefineHaritasi

Kullanıcı
Ve aleykümselam ustam ben vardır yoktur demiyorum..
Demek istediğim böyle yaza yaza çözülmez..
Kimse o yerleri görmekte istemez..
Kimse de gelip makineyle bakmaz..
Hatta öyle bi makinesi olsa bile..
Bu döngü böyle sürüp gidecek buna çare de yok..
Aslında olay hedef yeri var mı?..
Çıkarabilir miyiz?..
Hangi sonuça vardık?..
Bunlar konuşulması gerekirken hala o yeri buldum veya o yer bölgemde var diye inandırmaya çalışmak da değil aslında onu da biliyorum..
Ama burada her zaman yorum üstüne yorum gelince o durum da kalıyor insan sizi de anlıyorum..
Diyorum ya benim bölgem yok veya namlı yerler bende diye bi iddaam da yok..
Öylesine bir yorumdu benimki..
Benzini dökmedim kibriti de çakmadım yorum üstüne yorum gelir ve geliyor bunun önünede geçemezsiniz..
O yüzden böyle ufak alınmalar olur ben üstüme alınmadım..
Bunlar olacak hep..
Sizin konunuza yazdım çünkü siz açtığınız için yoksa başka biri de bu tarz bi konu açsaydı kişiye göre değil yorumum genel manada benim düşüncelerim bunlar diye belirtmem lazımdı..
Yani size karşı çıkış değil veya kötü düşünme değil yanlış anlaşılmasın..
Boş verelim gitsin defineyi çıkarmadıktan sonra tartıştığımız şeyler önemsiz ustam..
Hakkınızı helal edin ustam yanlışım varsa da affola..
Siz usta ben çırak.

balkaya34

Kullanıcı
Ve aleykümselam ustam ben vardır yoktur demiyorum..
Demek istediğim böyle yaza yaza çözülmez..
Kimse o yerleri görmekte istemez..
Kimse de gelip makineyle bakmaz..
Hatta öyle bi makinesi olsa bile..
Bu döngü böyle sürüp gidecek buna çare de yok..
Aslında olay hedef yeri var mı?..
Çıkarabilir miyiz?..
Hangi sonuça vardık?..
Bunlar konuşulması gerekirken hala o yeri buldum veya o yer bölgemde var diye inandırmaya çalışmak da değil aslında onu da biliyorum..
Ama burada her zaman yorum üstüne yorum gelince o durum da kalıyor insan sizi de anlıyorum..
Diyorum ya benim bölgem yok veya namlı yerler bende diye bi iddaam da yok..
Öylesine bir yorumdu benimki..
Benzini dökmedim kibriti de çakmadım yorum üstüne yorum gelir ve geliyor bunun önünede geçemezsiniz..
O yüzden böyle ufak alınmalar olur ben üstüme alınmadım..
Bunlar olacak hep..
Sizin konunuza yazdım çünkü siz açtığınız için yoksa başka biri de bu tarz bi konu açsaydı kişiye göre değil yorumum genel manada benim düşüncelerim bunlar diye belirtmem lazımdı..
Yani size karşı çıkış değil veya kötü düşünme değil yanlış anlaşılmasın..
Boş verelim gitsin defineyi çıkarmadıktan sonra tartıştığımız şeyler önemsiz ustam..
Hakkınızı helal edin ustam yanlışım varsa da affola..
Siz usta ben çırak.
Selam arkadaşlar,, Ben gezerim resimler çekerim, Burdan biseyler cıkar çıkmaz ,bu benim için önemli degil ALLAH neyi kime verir bunu ancak kendi takdiridir , Biz ancak talep ederiz ,verirsede vermezsede Şükür deriz ,
Açtığım konularıda isdeyen okur isdeyen okumaz kendileri bilir , Kimseyi kırmam üzmem ,
Eger SİTE sahibleri Yazma derse yazmam ve kimseyi rahatsız etmedende ayrılırım, ALLAH kalbime göre ve Hakkımda ne hayirli ise onu versin INŞAALLAH.
Ilerde çok güzel konular açacağım....

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Selam arkadaşlar,, Ben gezerim resimler çekerim, Burdan biseyler cıkar çıkmaz ,bu benim için önemli degil ALLAH neyi kime verir bunu ancak kendi takdiridir , Biz ancak talep ederiz ,verirsede vermezsede Şükür deriz ,
Açtığım konularıda isdeyen okur isdeyen okumaz kendileri bilir , Kimseyi kırmam üzmem ,
Eger SİTE sahibleri Yazma derse yazmam ve kimseyi rahatsız etmedende ayrılırım, ALLAH kalbime göre ve Hakkımda ne hayirli ise onu versin INŞAALLAH.
Ilerde çok güzel konular açacağım....

Seninde dediğin gibi ustam. İsteyen okur İsteyen okumaz. Kimseye yazma diyemeyiz. Üslup güzel olduğu sürece isteyen istediğini yazar. Selametle inşallah

TRUVA

Admin
Kardeş sana dost bir tavsiyede bulunayım. Öncelikle Allah gönlüne göre versin. Sana konularında bir çok güzel nokta işaret ettim. Bu noktalardan senin teyit ettiğin aklına yatan bir noktaya karar ver.Noktayi teyit et. Teyit ettiğin bir yerden başla. 10 tane nokta olabilir. Bir çok yer biliyorsundur. Bilmek önemli değil almak önemli. Bir noktaya karar verip başlamalısın sonuna kadar .çok nokta olursa karar veremezsin. Kafanda orayimi burayımi diye doner durursun.Hic bir yeride alamazsın. Evdeki bulgurdan da olursun. Bence bir yere karar ver başlangıcı yap. Bu senin iyiliğin için.

balkaya34

Kullanıcı
Kardeş sana dost bir tavsiyede bulunayım. Öncelikle Allah gönlüne göre versin. Sana konularında bir çok güzel nokta işaret ettim. Bu noktalardan senin teyit ettiğin aklına yatan bir noktaya karar ver.Noktayi teyit et. Teyit ettiğin bir yerden başla. 10 tane nokta olabilir. Bir çok yer biliyorsundur. Bilmek önemli değil almak önemli. Bir noktaya karar verip başlamalısın sonuna kadar .çok nokta olursa karar veremezsin. Kafanda orayimi burayımi diye doner durursun.Hic bir yeride alamazsın. Evdeki bulgurdan da olursun. Bence bir yere karar ver başlangıcı yap. Bu senin iyiliğin için.
Selam Usdadım,,, Çok tesekkur ederım , tavsiyelerinize candan yürekden katılıyorum, Ancak bu bilgileri ,Siz degerli ustalarımın verdigi bilgiler dogrultusunda yapacağım ve aldigim sonucuda yine sizlerle göreceğiz INŞAALLAH,
Ancak bu cihazla oluyor ve bu cihazlari temin etmek için Yazdigim yazilarda verdigim Tavizleride görüyorsunuz, Ama Azımli ve UMUT lu olmaya gayret edecegim ALLAH izin verirse.Tavsiyelerinizi dikkate aliyorum.Sagolun Var olun İNŞAALLAH.