Kuyu Kapağı Görsel.... | Define işaretleri ve anlamları

Kuyu Kapağı Görsel....

cassabalee

Kullanıcı

ustalarım bu resimler kuyu kapağı gayette güzel duruyor :)

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Elinize sağlık ustam ders mahiyetinde bir yer.
Asırlık çınarlar ve ortasında kuyu, eh hadi gel es geç! Olacak iş değil.
Ağaçları iyi bi incelemek lazım.
Çivi mivi bi şeyler varmı?
Sanırım kuyu tamamen toprakla dolmuş.Veya ben öyle zannediyorum. İşi zorlaştıracaktır. Tabi doldurulmuş süsüde verilmiş olabilir.
Metal testi ,boşluk testi lazım.
Kuyularla ilgili bir çok rivayet var, duvar çeperindeki farklı taş, kuyudan başkabir yere tünel veya tabandaki yuvarlak taşın tuzaklı olabileceği gibi.
Bazende taban taşının altında başka bir taş olabileceği ve butaşta çeşitli işaretler bulunabileceği gibi.
Böyle uzayıp gidiyor.
Yer güzel araştırmaya değer.
Kolay gelsin.
8a5ere2e.jpg
belki bi fikir verir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SEVALİ

Kullanıcı
Komana hemşerime katılmakla beraber kuyular her zaman tehlike arz eder dikkatli olunuz..

Birde kendi şahsi görüşüm olarak çınar ağaçları dışı verir yani yığma tümülüs gibi tabiki sistemler farklılık gösterebilir kolay gelsin..

cantar

Vip Üye

Asırlık kavakta define aradılar
Bolu'nun Göynük ilçesinde defineciler, asırlık kavak ağacının gövdesinde define aradı.

e yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiii biz diyoruz olmaz diye ama adamlar başka şeyler yapıyorlar......yol geçmiş ordan hemşehrim yolllllll yol geçerkende giden gitmiş sen ağacın canını ne yakarsınnnnnnnnnnn.....

SEVALİ

Kullanıcı

Asırlık kavakta define aradılar
Bolu'nun Göynük ilçesinde defineciler, asırlık kavak ağacının gövdesinde define aradı.

e yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiii biz diyoruz olmaz diye ama adamlar başka şeyler yapıyorlar......yol geçmiş ordan hemşehrim yolllllll yol geçerkende giden gitmiş sen ağacın canını ne yakarsınnnnnnnnnnn.....

cassabalee

Kullanıcı
yorumlar için tşk ustalar.... komana usta evet kuyu toprakla doldurulmuş...araştırmaya değer bir yer... kuyudan gizli geçit olup olmadığı belli değil tam olarak boşluk testi uygulayamadık bu civarda 3 adet kuyu var her kuyu doldurulmuş... birinden malın alındığını iyi biliyorum sahte iki adet mezar yapmışlar bu mezarlardan malı alıyorlar ama bu diğer iki kuyudan mal alınıp alınılmadığını duymadım..saygılar..

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Hocam desene yine klasik ermeni sistemi ile karşı karşıyayız. Üçlemeler ,sahte mezarlar , kuyular vs.
Bu işin içinden çıkanı ben daha görmedim bilmiyorum gören varmıdır?
Neyse nurtopu gibi bir mevzuumuz oldu hayırlı olsun.
Saygılar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
casabbele kardeşim,anlatımın ,arkadaşlarımızın yorumladığı tarzda bir bölge olduğu kanaatini doğuruyor. ama her kuyuda malzeme olacak diye bir kuralda yok.
merakı gidermek, yerin varsa esrarını öğrenmek adına ,boşluk tespiti yapmak bir şey kaybettirmez. burda bir yap varsa derin ve risklidir.sağlıcakla.