( L ) Şeklinde özel kesilmiş kaya

KANAS_USTA

Admin
Bu tas tepenin hangi istikametinde yönünde ?
Dogu ve bati yönleri dikkat çeken başkaca Dikili kaya...vs max 100 m anlat
Bu taş , Köprüden geçince 10 adım ilerlersiniz orda yol ikiye ayrılır. Solda 2 metre kadar bir yuksekligi olan kuçuk tepecikden aşdıgında bu taşa gelirsin. Dete ve su ile aradı 10 veya 12 adım arasi var . O arada öyle kayalık. Bunun yanından gecip Domuz büküne ( Kodrasına .veya mandirasina ) Gidersin.buralarda tarla filan olmaz buralar taş kaya tepe meşelik ormanlık bir yer

balkaya34

Kullanıcı
Bu tas tepenin hangi istikametinde yönünde ?
Dogu ve bati yönleri dikkat çeken başkaca Dikili kaya...vs max 100 m anlat
Selam usdam : O taşın resmini 3 adet herhalde uzak yakin ve tepesinden cekilen resimlerini siteye koydum . Taş tepenin kuzeybati yüzeyindedir tasın hemen güneydogusu orda giruldugu gibi ufak.bir tepe . Bu tepenin gorunmeyen yüzünde 8 veya 10 adımda derenin ucina varırsıniz ve ordanda ATMA TAŞ köprünün ucuna varmış olursunuz.ve ordan karsiya gecersiniz.bu taşın sagındaki tepe tasin oldugu tepeden yüksek .Zaten görünüyor resimde . Tasin resime gore bakdiginda sag tarafi batıdır. Yani resmi batıdan cekdim. Çünkü güneş saat 3 gibiidi yani ikindi vakdiydi guneş ışi cok fazla idi .Hatta bir iki pozda gölgeederek çekdim. Konu hakkinda daha fazla detaya giremem. Burda bu taşın seklinde bir isaretin ne anlatmak isdedigini anlamak isdedim. Eger buranin etrafını anlatmaya kalksam 24 saat da dahi bitmez.Çünki burası bir işaret müzesi gibi bir yer.
Ben her gittigimde bir baska işaretlerle karşılaşiyorum . Saygılar

TRUVA

Admin
Kardeş son attığın uzaktan çekilmiş resim varya. bu resmin sol bölgesini, sağ bölgesini ve karşıdan resmi çektiğin tarafı komple görecek üç resim çekip ekleyebilirmisin. Yani şu an karşı tarafı görüyorum.sol tarafı sağ tarafı ve bulunduğun tarafı aynı şekilde komple göreyim.

balkaya34

Kullanıcı
Kardeş son attığın uzaktan çekilmiş resim varya. bu resmin sol bölgesini, sağ bölgesini ve karşıdan resmi çektiğin tarafı komple görecek üç resim çekip ekleyebilirmisin. Yani şu an karşı tarafı görüyorum.sol tarafı sağ tarafı ve bulunduğun tarafı aynı şekilde komple göreyim.
Usdadım hangi goruntu acaba isderseniz bir alıntı yapın ki biliyim

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Bunumu isdediniz usdam
Kapak gibi olan taş yerdeki taş

Ekli dosyalar

• 20211030_152136.jpg
    20211030_152136.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 18

TRUVA

Admin
üçleme konusundaki resmi bahsetmiştim. bu konuya yanlış yazdım

balkaya34

Kullanıcı
( L ) Kayaya en yakın olan isaret budur
Bu bir DERVİŞ
Eskiya belgelerinde benim rastladığım 3 ncü dervisdir

Ekli dosyalar

• IMG-20211101-WA0007.jpg
    IMG-20211101-WA0007.jpg
    68.9 KB · Görüntüleme: 13

KANAS_USTA

Admin
Sen ne yap biliyor musun kardeşim.
alanı en ince detayına kadar kroki yap haritalandir yönleri de belirt surda şu var burda bu var. Yapacağın en iyi şey bu olur.

TRUVA

Admin
Sen ne yap biliyor musun kardeşim.
alanı en ince detayına kadar kroki yap haritalandir yönleri de belirt surda şu var burda bu var. Yapacağın en iyi şey bu olur.
Bencede usdat oraya gidip kamp kurması lazım. her noktada bir şey var. Yada bölgeyi uydu resmi alıp bu resim üzerinde çizebilir.

balkaya34

Kullanıcı
Bencede usdat oraya gidip kamp kurması lazım. her noktada bir şey var. Yada bölgeyi uydu resmi alıp bu resim üzerinde çizebilir.
Durun usdalar Daha bisey anlatmadıkki ,Hele bir devam edelim.
Isde o arayıpda bulamadığımız isaretler önünüze geliyor, burdan sonrakiler sizlere kalıyor,
Daha çoook isler var hele devam edelimbi
Eskiya belgesinin ana nokdası ,Yani ipin ucu HAMAM lar .Yola burdan cikarsiniz ve o tarihdeki roma yolunu bulacaksiniz ,O yol şuan yer kodundan 50 cm daha düşük, Bu şu demek o tarihlerdeki kağnı yada at atabası tekerleklerinin kesdigi yol ki bu yolun bazi yerlerinde kaldırım var. Bu yolu buldunuzmu yolun saginda solunda bu işaretler dizili .

Son düzenleme: