LL Çubuk İle Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

El-Ensari

Kullanıcı
Kardaşım,
Senin verdiğin ölçüme göre, ölçüm alınan yerin analizi aşağıdaki çizimde yapılmıştır.
Doğrusu budur. Bu ölçüm usulü; hem cihazlarla hem de tecrübi olarak böyledir.
Kablolu yapsak da böyledir, kablosuz yapsak da böyledir.
Taş atarak, uçarak, kaçarak vs. yöntemlerinin doğruluğunu ben bilmiyorum.
Aklıma, mantığıma, gönlüme yatmadığı için hiç denemedim.
Elime kemik alıp bir kez dahi bakmadığım gibi.
Eline mermer parçası alıp Lahite bakıyorlarmış.
Bunların hepsi özünde "zihinsel yönlendirmeden" kurtulamayanların işine benziyor.
Çubukla konuşup yön verdirenlerle bu katagoridekiler aynıdır diye değerlendirmekteyim.
Mesele anlaşılmıştır ustam, ellerine sağlık, Allah razı olsun.

Burak5553

Kullanıcı
Aleyküm Selam,
Yazınızı yeni gördüm, atlamışım, özür dilerim.

Çubuk, cinsi çok çok önemli değil.
yeraltında, havalı havasız tüm odaların varlığı ile alakalı size işaret verir.
Hava alan odada ayrı, hava almayan odada farklı işaret verdirmez.
Boşluğun işareti herkes de 1 tanedir.: Ya çarpı yapar, ya karna kapanır her ikisi, yada sağa ve sola açılır.
Bu 3 şekilden başka ne bir işaret gördüm, ne de duydum.

Yerin 4 metre altındaki hangi odaya küfül küfül hava girişi veya çıkışı olur.?
Bu sektörde efsane çoktur. Kim ne derse hemen inanılır.
Denilen her şeyi, benim yazdıklarım dahil, çalışılıp, test edilip onaylanmadan ASLA KABUL etmeyiniz.

Yerin 4 metre altında kalmış oda, zaten kapalı odadır. Kaya mezarlarındaki hava (ruh) deliği aktif bile olsa;
yeraltındaki oda açılınca asla hemen içine girilmez gaz maskeniz yoksa. Mutlaka havalandırılacak.
Bu konuda herkes hemfikirdir.
Memlekete gidiyoruz 1 haftalığına eve gelip kapıyı açınca alışık olmadığımız bir koku yüzümüzü yalıyor.
Hemen pencere kapı açıp havalandırmıyor muyuz? İşte böyle birşey.
Bir de bu odanın içinde çürümüş bedenlerden çıkan acaip kokular olur.
İnsanın midesi kalkar, bazıları kusar. beklemiş cesetle karşılaşmayan yada bu tür odalara girmeyenler bunu idrak edemezler.
Suda 10-15 gün kalan cesetler şişer ve kokmaya başlar.
Dayanılmaz bir kokudur.
Depremde enkaz altında kalan cesetler dahi yakınına geldiğinizde içiniz kaldırmaz.

Evet, oda içinde metal varsa çubuk hareketleri biraz farklı olur. Bu demek değildir ki bu metaller tespit edilemez.
Elbette edilir. Aradaki farkı ise bol bol antıraman yapanlar daha iyi görürler.
Tüm çalışmalar evvelen LABARATUAR /Test Sahası ortamında yapılsa da asıl çalışma alanı, asıl şartlar arazinin kendisidir.
Test alanındaki çalışmalar, arazide yön verir, meselenin kavranmasına öncülük yapmış olur.
Tek doğru var bu işte: Arazide başarılı olmak.
Diğer bütün çalışmalar bu doğruya ulaşmak için birer basamaktır.

Çubuğunuzun dilini çözemezseniz, başarılı olamazsınız.
Çubuk size, "buradaki her ne kadar bana altın işareti verdiriyor olsa da buradaki mineraldir" der.
Siz bu konuşmayı görmeli ve duymalısınız, bu seviyeye gelmelisiniz.
Hatta bazı durumlarda bu konuşmayı duymak bile yetmez.
Bu konuşmanın teyidini de yapmalısınız.
Hepsi çalışmayla alakalı.
Herkese emeğinin karşılığı vardır.
Ustam cevabin icin Allah razi olsun ustam asil sen kusurumuza bakma seni rahatsiz ediyoruz aleminyum cubuklari burda bulamadim arkadastan istedim insaallah orda bulurda getirir bende sizin talebeniz olurum insallah selametle kalin ustam

Kader25

Admin
Ustam cevabin icin Allah razi olsun ustam asil sen kusurumuza bakma seni rahatsiz ediyoruz aleminyum cubuklari burda bulamadim arkadastan istedim insaallah orda bulurda getirir bende sizin talebeniz olurum insallah selametle kalin ustam
Kaynak Teli satan hırdavatçıların hepsinde olur.

Aleminyum Kaynak Teli.
1 metrelik satılır.
Çapı:3.2mm
Tanesi 10 lira civarındadır.

balkaya34

Kullanıcı
Kaynak Teli satan hırdavatçıların hepsinde olur.

Aleminyum Kaynak Teli.
1 metrelik satılır.
Çapı:3.2mm
Tanesi 10 lira civarındadır.
Selam arkadaşlar ,, 316 çubuk 8 inç .Sapına banyo fisgiyesi plasdik hortumu geçirdim, Sıcak su ile biraz ısıttım yerine oldu ,
Biraz agır gibi ,
Abiler 1 saat ugraşdım resim yükleyemedim vaz gecdim

Kader25

Admin
Selam arkadaşlar ,, 316 çubuk 8 inç .Sapına banyo fisgiyesi plasdik hortumu geçirdim, Sıcak su ile biraz ısıttım yerine oldu ,
Biraz agır gibi ,
Abiler 1 saat ugraşdım resim yükleyemedim vaz gecdim
Abi,
Bu şekilde KUNDAK yaparsanız o çubuk hareket etmez.
Çubuğun çapı 8mm ise siz 9mm olan bir kundağın içine koymalısınız.
Çubuk, o kundağın içinde hareket etmeli.

balkaya34

Kullanıcı
Abi,
Bu şekilde KUNDAK yaparsanız o çubuk hareket etmez.
Çubuğun çapı 8mm ise siz 9mm olan bir kundağın içine koymalısınız.
Çubuk, o kundağın içinde hareket etmeli.
Selam saygı deger usdadım ,, Bu kundagı sadece izole etmek için yapdım , bu sıkı geçirilen izalasyondur , Yani El ile irtibatı kesmek ,Ve tutanın beynini okumasını engellemek için yapdım.
Bu çubukların kolay hareket etmesini saglamak içinde baska bir formul bulmak gerekiyor ,Oda eger bula bilirsek Bakalit rulman veya Dayanıklı Ahşapdan hareketli bir kundak yapmak isdiyorum başara bilirsek tabiiki.

yusufziya aslan

Kullanıcı
Selam saygı deger usdadım ,, Bu kundagı sadece izole etmek için yapdım , bu sıkı geçirilen izalasyondur , Yani El ile irtibatı kesmek ,Ve tutanın beynini okumasını engellemek için yapdım.
Bu çubukların kolay hareket etmesini saglamak içinde baska bir formul bulmak gerekiyor ,Oda eger bula bilirsek Bakalit rulman veya Dayanıklı Ahşapdan hareketli bir kundak yapmak isdiyorum başara bilirsek tabiiki.
Çubuğun kundağını plastik ile izole etmeniz tabirinizle beyin okumasını engeleyemezsiniz. eğer engellediğine inanmışsanız yine beyniniz sizi yanıltmıştır.
alüminyum çubuk ile boşluk bulmanız olası. fakat değerli metal olan bir boşluğu bulmanız imkansız. metalleri iyi tanımak gerekir.
ayrıca köşeli burmalı vs çubuk kullanmayın hiç bir artısı olmaz.

oymak beyi

Kullanıcı
çizimler süper ustam, yazı ile aklımda tahayyül edemiyorum resimler çok iyi oluyor saolasin.. ustam hani toprak altında ki kaya boşluk işareti verir dediniz, bunu elemek için de biraz ileride çubuk tutmak gerekir dediniz. orasını anladım. daha sonra da iki kaya arasında ki toprak da oda işareti verdirir dediniz. bunu da mı aynı şekilde uzaktan çubuk tutarak kontrol edeceğiz yani yöntem aynı doğrumu?