LL Çubuk İle Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 16 | Define işaretleri ve anlamları

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Daha önce tiyosunu verdiğim amma açıklamadığım KATMANLAR meselesini biraz detaylandıralım.
Lakin çubuk kullanıp bu konuya ilgi duyan arkadaşlara bir sorum var.
Bu sorunun cevabını bulursanız devam edeceğim, bulamazsanız devam etmeye gerek yok.

Yukarıda kendi yazımdan alıntıladığım yerde açıkça yazmasam da, açıkça gözüken, çok önemli bir husus var.
Bu husus "odanın varlığının teyidi ile alakalı. Şimdi siz bu yazıyı tekrar okuyunuz ve bu teyit nasıl yapılıyor bulunuz.
Böyle mi diye de bana sorunuz.
O kadar önemli bir husus ki, sizi boşluk bulmakta KRAL yapacak. (keyif)(kahkaha)(kahkaha)(keyif):rolleyes:(kafam)
Abi konuyu takip ediyor ama katilmiyordum. Soruna binaen katilayim dedim :) Doğrudur değildir bilmem. Benim sizden öğrendiğim bilgiler doğrultusunda en az 3 maddenin bir araya toplanması gerek. Nedir onlar: 1-) Oda olarak şüphelenilen alanın Şekli semali ve ölçüleri oda olmaya elverişli olmalı. 2-) Kaya boşluğu ile oda boşluğu ( Gerçek boşluğun ) Ayırt edilmesi. 3-) Katmanlardan çok daha mühim olanı ve can alıcı yeri ise, orasi gerçekten bir oda ise Taban ve tavan ölçüsü nizami alındığında herşey ortaya âyan beyan çıkacaktır..... Bunun üstüne eklenicek bilgiler benim nezdimde bu işin teferruat kısmına giriyor :) Usta sensin eksik yada kaCirdigimiz bilgiyi bizzat senden duymak isteriz...

El-Ensari

Kullanıcı
Bizede dua eyle bizde başlayalım namaza ustam. Cümlemizden razı olsun kardeşim.
Ah Kardeşim!
Şimdi yüreğime hem bir hüzün çöktü, hem de bir umut...
Namaz ki dinin direği, müminin miracı...
Allah'ın Rasulu (sav) buyuruyor ki; Namazın dindeki yeri, başın vücuttaki yeri gibidir.”

Bak değerli kardeşlerim,
Bir insan, maazallah Bir gözü ,bir kulağı, bir eli ,bir ayağı ,yahut bu azaların her biri ,yahut hepsi olmasa dahi yaşayabilir , yaşıyor.
ama hiç bedeninin üzerinde başı olmayan birinin yaşadığına şahit oldun mu ?
İşte mü'min için Namazin önemi budur.
Gel gör ki İslam ümmeti olarak , nasılda aciz ve acınacak bir haldeyiz...
Bir tarafta namazsız bir dini, dindarlık sayanlar.,
Diğer tarafta ,Namaz kıldığı halde türlü türlü bataklığa (günahlara) sapanlar...
Allah cc bizleri istikamet üzere eylesin.
* Ama inanıyorum ki, hissettiğiniz eziklik ve Namaza olan özlem ve hasretiniz, sizi en kısa zamanda vuslata erdirecektir inşaallah.
Rabbim en kısa zamanda dinin direği olan Namaza başlamayı, Namaz da Allah cc ile konuşmayı, Namaz ile Af edilmeyi,
Namaz ile her şerden, tüm kötülüklerden korunmayı ve günahlardan sakınmayı,
Namaz ile İzzet ve Şeref bulmayı, Namaz ile huzur bulmayı ve yüce huzura ermeyi size, bize ve bütün kardeşlerimize nasip eylesin inşaallah.

Eagle eye

Kullanıcı
s/a cumleten
kader ustamizin yazilarindan anladigim odayi bulmak icin 1,2,3,4,5,6,7 katmana kadar isaret almaliyiz kabloyu serip
7 ye kadar cikamiyorsak asa da bir oda olmasi icin en az 1,2,3 isaret almaliyiz .
bolemi olmali uztam?

El-Ensari

Kullanıcı
s/a cumleten
kader ustamizin yazilarindan anladigim odayi bulmak icin 1,2,3,4,5,6,7 katmana kadar isaret almaliyiz kabloyu serip
7 ye kadar cikamiyorsak asa da bir oda olmasi icin en az 1,2,3 isaret almaliyiz .
bolemi olmali uztam?
Aleyküm Selam, çay koyduğuna göre, galiba öyle 🙂

El-Ensari

Kullanıcı
@Kader25 Abi,
Birde, kablolu çiviyi
Yarin sehir disindaydim nasipse.
Cuma aksami cevabi yazayim,
Krokisini cizerek anlatayim, kalici olsun.
Guzel cevaplar geldi, çay soyledim bu kardaslarima.
Bence alin elinize kalemi, cizerek calisin.
Cabuk bulacaginiza inaniyorum. :))
Abey,
Yapma böyle ,
Cumaya daha çok var, millet nasıl uyusun sabaha kadar 🙂

Kader25

Admin
Aleyküm Selam, çay koyduğuna göre, galiba öyle 🙂
Soru:
Madem odanin ustunde 3-4-5 farkli katman var. Neden siirtiniiz odaya donuk halde kablo uzerinden yururken bu katmanlara cubugunuz isaret vermiyor?

Tersden odaya giderken herbir katmanda cubuk isaret veriyor?

Bu garabetin sebebi ne ola ki?

:))

Kopye:
Ilk sordugum sorunun cevabi,
Bu sorumun bir tık ustundeki cevaptir.