Lütfen Herkes Okusun... | Define işaretleri ve anlamları

Lütfen Herkes Okusun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cassabalee

Kullanıcı
Kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin; eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin; buna da gücü yetmezse, kalben karşı koysun. Bu da imanın en zayıf derecesidir.

(Müslim, Îmân, 78; Ebû Dâvûd, Salât, 248.)

değerli arkadaşlarım sevgili ustalarım ismim geçtiği için yorum yapma gereği duydum.... bundan yaklaşık 4 yıl kadar oldu tevfik ustamla tanışmamız tabii insan arkadaş dost arar kendisine bu herkez için geçerlidir... sözü fazla uzatmayacağım gelzaman gitzaman bir kardeşcesine birbirimize ısındık tabi iş gereği ben dışarıda çalışmaya başladım bu arada izine geldiğimde tevfik ustamın yanına gider herzaman çayını ve kahvesini içerdik allah razı olsun... kendisi (kınamak için değil herkezin başına gelir) yalnız şehir dışında yaşayan biridir.. bu zamana kadar olan kısımda yeterki bir malzeme çıkaralım tevfik ustamıza yardımcı olmak için uğraştım kendisi bunu çok iyi bilir herzaman söylemişimdir.. '' ustam tek bir malzeme bulalım ben hiç bir şey istemiyorum hepsi senin olsun'' bu arada samimiyetimiz bir hayli genişledi kendisi bana parası biriksin gibisinden haftada bana 50 - 100 -150 para verir bende kendisine ustam biriksin lazım olduğunda alırsın 800 tl birikti kendisinin parası bende.... bu arada boş durmuyoruz tabi bir işaret gelir hemen değerlendirme yapar arabama binip hoop ordayız bilmiyorum ya çok yere gittik ama nafile ya dönem soygunu yemiş yer denk geldi ya çok zor yer denk geldi yada boş olan yerler denk geldi... bu arada benim çevremde bir kaç arkadaş daha ilaveten kendisi ile tanıştırdım bu arkadaşlarımda kendilerine yardımcı oldular gerek manevi gerek maddi... gün gelir bana telefon açar usta canım sıkıldı gel çay yaptım bende tek kırılmasın diyerekten yanına giderdim.. rahatsızlanır telefon açar ölcem herhalde ben koş beni hastaneye götür gider alır onu hastaneye götürürdüm.... dışarıda çalıştığım zamanlarda malüm eve izne 15 günde bazende 20 gün de bir gelirdim bunun yanına gitmeden de yapamazdım gider çayımızı kahvemizi içerdik.. tabi bu işler dışarıda çalıştığımdan ister istemez aksıyor.. bunun isteği üzerine gidiyoruz ya heryere ben olmadığım zaman da diğer arkadaşa söyler diğer arkadaş ta saolsun kırmaz götürürdü... bana bir tripler bir surat asmalar bana derdi senin işin var sen işine bak dostlar ben 15-20 gün de bir izne gelicem 2 gün ben kendi çocuklarımlamı vakit geçiricem yoksa o iki günde seninle dağ bayır gezicemmi.... neyse bu arada bana kızgın ya bende biriken 800 tl istedi borcum var kendisinin bir samimi arkadaşı var ona borç yapmış ona vermemi söyledi tmm ustam o an üzerimde yoktu yalan değil ben sana 10 güne kadar veririm kendisine dedim zamanı geldiğinde çıkardım verdim... bu arada ismini vermicem diğer sitelerde bu kişi tarafından dolandırıldığını söyleyen konu açıldı bazı ustalar bu kişiyi bilirler neyse bu zaat facede kendisine bir gurup kurmuş fazla içeri adam almıyor yada bu kişinin dolandırıcı olduğunu öğrenen oldumu bu zaat hemen guruptan çıkarıyor herneyse fazla değil 20-30 kişi var gurubunda bu kişi uydu ile yer bakıyor 50 tl karşılığında bu tevfik usta garibim buna yer baktıra baktıra bir hal oldu baktırıyor sonuç yok baktırıyor 7mt baktırıyor gidemiyor... gelzaman git zaman 1.5 metrede bi sandık var demezmi verdiği koordinatta allah be sevincinden yok tevfik usta gel buraya gidelim gel gidelim bende kendisine ustam bu kişinin sana dolandırıcı olduğunu kanıtlıcam neyse yere gittik çubukla kontrol ettik yerde boşluk namına bir şey yok verdiği koordinatı bulduk elinde gpr var neyse belki boşluk yoktur kazalım "Yasak Kelime" 1.5 mt birazda genişten aldık üstüne birde dedektör tuttuk dedektör 1mt alır enfazla etti 2.5 mt ama tık yok nafile ne oldu tevfik usta dedim bu kişi böyle bir proğrama sahip olsa senin 50 tl ne kalmaz hayırına yapar bu kişinin ihtiyacı olmaz bence uyduruktan bir şeydir yok efendim nerdeee anlamıyor ne anlatırsan anlat ben bir daha gitmem dedim kendisine bana gerçek işaret bul ozaman giderim neyse benden kötüsü olmadı ben böyle dedim diye.. bir arkadaş edinmiş bize yakın bir ilçede onda makina var 2mt alıyormuş bunla bu irtibata geçmiş benim haberim yok.. bu kişiyle daha önce görüştüğünü biliyorum ama kim olduğunu bilmiyorum sözde benimle tanıştırcaktı geldiği zaman ama bana göre nasip olupta denk gelmedik görüşmek için ama kendisi için beni tanıştırmamakmış maksadı ben nerden bileyim ben arada soruyorum tabi geliyormu gidiyormu gibisinden buda yok efendim 3 ay oldu görüşmüyorum diyor.. neyse bu gittiğimiz sandığı bulamadığımız yerde bununla faceden irtibata geçmiş gel bir yer var orayı halledelim bana yalan söylüyor görüşmüyorum diye yalan değil faceden buna yazdığını ve görüştüğünü gördüm bu bozuldu ozaman vayy efendim sen benim özelimi niye okuyon ben oymuş bağları kopardım kendisi ile şimdi diyeceksinizki bir şey yok madem baktığınız yerde niye üzerine veya kaale alıyon arkadaşını çağırdı kazalım diye... ustalarım ben tevfik usta için ne gerekiyorsa fazlasıyla yaptım benden bir şey saklaması mı lazım yada farzetki dediğimiz yerde var olduğunu tespit ettik... ne olacak sonrası ben ince fikirliyim bu şekil bana yapılan yarın ne olacağını siz düşünün.... bu olaydan sonra kendisine gitmeme ve görüşmeme kararı aldım... hani diyor ya abisi facede bana küfürler saydırdı o konudan bahsedeyim güzel bir söz paylaştım facede ben buda üzerine alınmış altına yorum yazmış... abimi tevfik ustada tanır ailevi durumu iyi değil boş zamanlarında içer sorhoş zamanına denk gelmiş ama eminimki tevfik usta olduğunu bilse küfür etmezdi altına edepsizce laflar etmiş bende bunu görür görmez kaldırdım yeterki kalbi kırılmasın diyerekten..... ben dışarıda çalışmaya başladığım zamanlarda tabi izne geldiğimde yanına gelir giderdim ya sitedeki şifreyi yani oturumu kapamadan gitmişim benim adımla başka ustalara özel mesajlar atmış yorumlar yapmış ben baya bi sonra farkettim bu olayı... adminlere şikayet konusunu ele alıcam ben kimi kime şikayet edicem.... bu arada özel mesajın biride a21medli ustama atılmış tel numarası istemiş bende bu özel mesajı sonradan farkettim özel mesajda kendisinin tel numarası var bende telefonuma kaydettim arada bir selamlaşırız diyerekten.... a21medli ustam bana sitede olmayan bi ustadan bahsetti çubuk yapıyormu halen diye bende kendisini tanımadığımı söyledim olay burdan patlak verdi özelden benim nickimle kendisinin yazdığı ortaya çıktı... bu olay adminler arasında söz konusu oldu... şimdiiiii ben kimsenin arkasından konuşmadım tevfik usta kimseye ihanetlik etmedim kimseyide şikayet etmedim... senin nasıl bir kişiliğe sahip olduğun ortada söyle bakalım benim hakkımda ne diyeceksin bu anlattıklarımın içinde en ufak bir yalan varsa kur-an üzerine yemin ederim....

cassabalee

Kullanıcı
sayın bebe555 bekliyorum ben yazdıklarımın arkasındayım siz aslında tam anlamıyla usta olmuşsunuz sizin hakkınızı yemişler.. buyrun bekliyorum size attığım mesajları ekleyin konunun devamına bekliyorum... ben tevfik ustanın özelden attığı mesajları yönetimin izniyle burada herkezin görmesini sağlarım... ve siz mavran usta sizde buyrun bekliyorum bir kere görüşme ile tevfik ustanın kalender bir yapıya sahip olduğunu anladınız sizide tebrik ediyorum....

hattuşalı

Kullanıcı
Konu başlığını görünce açtım okudum ama benle alakalı hiç birşey yazmıyor... Senin başkasıyla olan sorununu burda kendini aklamaya çalışman bence hoş olmamış. Bence başlığı değiştir lütfen herkes okusun değilde ilgili kişilerin adını yaz istersen. Boştan yere vaktimi aldın benimle alaksız bir konu ...

cassabalee

Kullanıcı
Konu başlığını görünce açtım okudum ama benle alakalı hiç birşey yazmıyor... Senin başkasıyla olan sorununu burda kendini aklamaya çalışman bence hoş olmamış. Bence başlığı değiştir lütfen herkes okusun değilde ilgili kişilerin adını yaz istersen. Boştan yere vaktimi aldın benimle alaksız bir konu ...
kusura bakmayın sizinle alakalı olmayabilir konu herkezin bilmesini istediğim bir konudur.. benim aklanmaya ihtiyacım yoktur çok şükür alnım açıktır zan altında kaldığımdan açıklama zaafiyetinde bulundum

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli ustam konu mahremiyet içerdiğinden dostlar arasında kalması gereken konulardır çok tartışmalara sebebiyet verebilir sizden ricam konuyu fazla uzatmadan burada kapatalım lütfen sizide tevfik ustayıda seviyoruz müslüman müslümanın kusurlarını örter varsa bizlerde her an bir kusurumuz olabilir birbirimizi kırmadan incitmeden mümkün olduğunca saygı ve sevgi çerçevesinde kalmaya özen gösterelim kusursuz dost arayan dostsuz kalır insanları hatalarıyla kusurlarıyla kabullenmek erdemini birbirimize gösterelim inşAllah...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Lacivert ustam dogru demis kisiyi hatalariyla kabullenmek erdemliktir dostum aslinda senin burada anlatmak istediin kisa ve oz olarak senin adina senin nick inle bazi kisilere birtakim seyler yazilmis ve sen onlari yazmadiini iddaa ediyorsun dogrudur dostum sana inaniriz ama ne seni nede diger kisileri taniriz sadece siteden tanir samimiyeti yorumlarla yapariz bundan oteside ayri illerde oldugumuzdan zor olur yani olamaz neyse isin ozu sen o ismi gecen arkadaslarin yaptigi seyi bosver zaten kendinide aklamis olmussun ALLAH yolunuzu acik etsin kardesim site dostlugumuzun devamini dilerim hayirli aksamlar

cassabalee

Kullanıcı
lacivert ustam tevfik ustanın açmış olduğu konunun ve yapılan yorumlara dikkate alınarak bu cevabı vermenizi beklerdim burada biz sahtekar durumuna düştük bu konuyu açmam daki maksat budur hiçbirkimse tanımadığı bir kişiye bu şekilde hitap edilmesine izin verilmemesini beklerdim.... peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde şöyle buyurur; Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim Müslüman’ı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir Müslüman’ı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter. ben bu şekilde dayanaraktan gidiyorum işlerime ama lakin görüyorum ki yalancılık,iftira ve kişiye özel gıyab almış başını gidiyor.... isim vermek bebe555 mi düştü haysiyetsizliğin luzumu yok nerden anlamış soruyorum buyrun döksün buraya ben her lafımın arkasındayım kaçtane mesaj atmışım ne yapmışım kendi aralarında konuşupta beni haksız yere düşürmenin bi anlamı yok ben bunu daha önce yapacaktım bozkurt usta ikna etti beni yine kendisinden özür diliyorum...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili kardeşim hiç kimseye sahtekar veya başkabirşey demek istemem bak ne güzel yazmışsın Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim Müslüman’ı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir Müslüman’ı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter.lütfen rica ediyorum meselelerinizi fazla büyütmeden konu çirkinleşmeden burada kapatalım mesele herkes tarafından anlaşılmıştır daha fazla gerginliğe müsaade etmemiz mümkün değil anlayışla karşılayacağınızı umuyor saygı ve sevgi dolu paylaşımlarda buluşmak dileğiyle konuyu kapatıyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...