Lütfen Yardım ! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Lütfen Yardım !

ersan

Vip Üye
tunelden kaya mazar odana gidiyor asaya doru basamaklar olmali basamak varsa cok dikat et oynayan basamak varsa tuzan var ustam tunelin uzunlu 7 mt den az deyildir

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
YUNUS KARDEŞİM,
resim üzerinden anladığımı anlayacağın bir düzeyde anlatmaya çalışalım. güneşin etkisi olmadığı saatte çekmiş olsaydın gölgeler oluşmaz daha iyi anlaşılabilirdi. bir de kayanın purlu yapısı eklenince bazılarımızın anlaması tabiki yetersiz olabiliyor.

bir iki üç diye adlandırdığım hayvan figürü. büyükten küçüğe sıralı. resme göre üç dediğim,küçük olanın verdiği oyuk dediğin yerdir. aslında basit bir oyuk ta değil. sağından ve solundan inen kanallarla iki yan köşelerde belirlenmiş.
bu küçük burayı vermişse ,diğer ikisi nedir değilmi.
fatih ustanın çizdiği yer traşlı ve sağıda öyle. beraber okunduğunda, rahmetli barış mançonun şarkısında söylediği gibi demez de oda der.
kayaların önünden yatay çizdiğim yerden boşluk tespiti yapılarak giriş belirlenmeli.
az oynadığın yere gelirsek, mezar odalarının bir çoğunda giriş iki yerdendir. açılan yer de o kişiye ait olduğuna göre,mezar odasını nasıl sağlam düzey de yapmıştır değilmi.
kişi zengin odasına ulaşılmasını istermi.
tavsiyem,resmiyetten ayrılmadan,
önce kesin ve emin olunan bir tespit yapmadan ,hiç bir tasarrufta bulunmayınız. sağlıcakla.

yns395

Kullanıcı
Ustam ne yapmalıyım yatay olarak çizdiğiniz yerde araştırma mı yapmalıyım yoksa daha önce uğraştığım yerden mi devam edeyim. Anladığım kadarıyla yani yorumlarınıza göre aşağıda zengin bir oda olduğunu düşünüyorsunuz. Başka ne yapmalıyım. Yorumunuz için teşekkür ederim ustam. :)

yns395

Kullanıcı
Dışarısında aramıyoruz altında olduğunu düşünüyoruz bizde fakat nereden giriş yapılabileceğini tam olarak bilmiyoruz bu nedenle sizlerin de yorumunu almak istiyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
OKLARIN UCU NEREYİ GÖSTERİYOR VE NERE DE BOŞLUK TESPİTİ YAPMAN GEREKTİĞİNİ YAZMIŞIM.

birde buradan bakalım. bir kaç m. ön istikameti düşüyor. odaya tünelle ulaşmanın en ideal noktası.
biz neden kayaların önündeki düzden çizdik biliyormusun,
benim kanaatim bu resimde görünen setin önünden olma ihtimalidir,
buradan başlamışsa zaten orada tüneli göreceksin. çünkü odalar kayanın altına arkasına doğru uzanacak. ya kayanın önünden başlamışsa yine göreceksin.
yandan yundan çalış demiyorum. önce tesbitini bir yap veya güvendiğin birinden yardım al. başlangıç derinliğinden tünelin uzunluğuına ve odaların yerine ve pozisyonuna kadar üstten bir öğreniver. sonra da dediğimiz gibi tekmi iki girişmi çıkacak .yoksa hiçmi bir şey yok ta biz kafadan yazmışız. doğru yazmış olsak bile sen tespitini tam olarak noksansız yapabilecekmisin ve ya yaptırabilecekmisin. ezbere yumurta bile almayın kardeşim. ya küçük ya çürük çıkabilir.
açılmış olan yeri ,açan kişi, sana göre odaları bilmiyormu . neden açmadı, acaba içerde malzememi yoktu ya da işçiliğin ağırlığındanmıdır sence. bunların cevabını tespit yapabilirsen kendin bulursun.
yazdığım her cümle anlayan için çok anlam taşır.

yns395

Kullanıcı
Okların ucunun olduğu yer burası. Daha sonra ayrıntılı olarak çekerim.

Ustad yorumların için teşekkür ederim. Söylediklerinizi dikkate alarak çalışmamı yapıcam.

Üst Alt