M Harfi,aslan pençesi,sol ayak izi parmaksız,migferli asker,farklı oymalar aynı kayada.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Selamlar,saygı deger ustalar,bu bahsettıgın ısaretler hepsı aynı kayadadır,bunların bazılarını daha once baska sıtede yayınladım,cozdugum bazı konular var fakat merak ettıgım yorum yapamadıgım yerlerı sızlere danısmak ıstedım yorumlarınızı beklıyorum saygılarımla.
Migferlı asker.

Askerin oldugu kayada,sol ayak ızı parmaksız ve sifreli.

Yine aynı kayada M harfi ve aslan pencesı seklınde oyma,ayak ızı bu oymanın bır adım solunda kuzey.

Resım eklıycem sımdılık bunlar,pence seklınde oymanın yanında,murc ızlerı ve farklı oymalar var resımlerı eklıycem yorumlarınıza acıktır,saygılarımla.

ersan

Admin
Cevap: M Harfi,aslan pençesi,sol ayak izi parmaksız,migferli asker,farklı oymalar aynı kayada.

merhaba MaRKuSS usta bu 4cu resmin ta uzak resimleri varmi bu ayak istikametinde yunude girisin var gibi hem ayan arka kismi gerden yama gibi duruyor.

carpi yaptim yerde bosluk sesi ara .

Son düzenleme:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı
Cevap: M Harfi,aslan pençesi,sol ayak izi parmaksız,migferli asker,farklı oymalar aynı kayada.

Ersan kardeşim,yorumun ıcın teşekkurler,hersey dedıgın kadar basıt olsa keşke,burda tek bır işaretle farklı noktalar verıyor.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

İşaretlerin oldugu kayanın on kısımdan gorunusu.

İşaretlerın on kısmı su kanalı.

İşaretlerın yan kısmı sıvama gıbı,giriş olabılırmı?

M Harfi,Pence seklınde oyma ve yayındakı dıger farklı oymalar.

Pence seklınde oymanın yayındakı dıger farklı oyma ve 2 murc ızı ne ıfade edıyor?yakın olan murc ızı ayak ızıne atıyor dıgerı ne olabılır?

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Oymalar bu sekılde, soldakı kare ıcıne aldıgım murc ızı,ayak ızıne atıyor bır adım,merak ettıgım sagda işaretledıgım farklı oyma ve murc ızı ne anlatıyor olabılır?M harfi ayrı bır sorıu işareti?

A21MEDLi

Admin

Marcuss usta M harfi dediğin çıkıntının anlamı şudur;orada bulunan uzun kayalığa biraz geriden bak,girintili çıkıntılıdır.yanii bir nevi M ye benzer,kayanın üstünde araştırmanı yap..
işaretlerini M ye göre uyarla ve oturt.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Yorumun ıcın teşekkurler A21medli usta,kayalık uzunlamasına acıktan cekılmıs resımlerı var,M ye benzer bır kaya fark etmedım daha dogrusu o gozle hıc bakmadım,M nın uzerındekı oymalarda oraya atıyor dıyorsun?Pekı usta bu işaretlerın oldugu bu kayayı o askere neden bekletıyorlar?

cantar

Vip Üye

MARCUSS kardeşim ilk resmin oldğu yerde
yani burada

bu alanda bir veya birden fazla kapalı odan var

yılan niye oraya yönelmiş önünde engel var ama kapalı bir girişte olabilir birde burayı irdele

yılan kafası bir tane daha
yerin güzel bir incele...

bir yumruk at veya bir şeyle vur bakalım boşluk sesi alabilecekmisin....

ayak izi yürü dese bize nereye gidiyor yönünde karşına ne geliyor ne görüyorsun...

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

usta M ye benzer kaya değil 1.resimdeki kayalığın uzantısına bak,
veya yakınında uzunca ve kesintisiz bir şekilde girintili çıkıntıların şekline bakaraktan M ye benzer uzunca ve yüksek bi kayalıktan bahsediyorum.
asker miğferinin alt kısmı,değirmen taşı gibi daireseldir..miğferinin altına saklı bir şey olamazmı?

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Cantar usta,yorumun ıcın teşekkurler,bu ana kayanın cevresınde kapalı alanlar oldugu kesın,yalnız bız bosluk testını saglıklı yapamadıgımız ıcın bıraz zorlasıyor,bahsettıgın yılanları goremedım acıkcası,bu kayalıkta kadını koruyan boynunda asılı mukemmel bır yılan var,resımlerı eklerım ıstersen,askerın oldugu kayanın 21mt guneyınde koltuk ve kapı var,kapıdan bosluk alamadık,yıne ana kayanın on kısmı guneyınde 30cm den 3 adet ucgen yesıl tas cıktı ,ayak ızının yonunde ılerlersek bır kac nokta var,yalnız dıkkat ettıysen ayak ızının parmakları yok ve on kısmı kapalı,gerıye dogru topuk yonunde kanal vermıs gerı atıyor,ben ayaktan cok farklı oymaları ve noktalarını merak edıyorum ayak ızının verdıgı noktaları ksımen cozdum,