Mağara Girişinde Ne Varmış | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mağara Girişinde Ne Varmış

metin77

Kullanıcı
yok medli ustam girişler doluydu ama içinden sürünerek ancak gidiliyordu tavan ise neredeyse çökecek gibiydi otra boy karpuk kelek büyüklüğünde taşlar vardı kis topraklı bir yer idi ben kazı bitti imzalar atılmadan en son o su kuyusunu açdık ve sonra işlemi bitirdik

kurt ini usta yetkililerle hiç konuştun mu? çıkanın % kaçı benim, ben payımı ne zaman alırım, çek mi nakit mi alırım, çek ise vadesi ne zaman gibi sorular sordun mu acaba?

babahalit

Usta
Kullanıcı
olay,magaranın,dısında,,magaranın,ustunde,arastır,,kayalık,veya,mıcır,varmı,,magaranın,onunden,patıka,yol,nereye,gıdıyor,,dısarda,toprak,nereden,alınmıs,magaraya,doldurulmus,arastır

Kurt ini

Kullanıcı
kurt ini usta yetkililerle hiç konuştun mu? çıkanın % kaçı benim, ben payımı ne zaman alırım, çek mi nakit mi alırım, çek ise vadesi ne zaman gibi sorular sordun mu acaba?

metin ustam resmi kazılarda kazı yapılan arazi devletin ise yüzde elli size veriyor. eğer arazi başkasına ait fakat kazıyı da örneğin siz yapıyorsunuz o zaman yüzde kırk size yüzde on yer sahibine eğer siz kendi arazinizde yapıyorsanız yine yüzde elli kalanı devletin tabi kültür varlığı niteliğinde olan malzemelere para yok ödeme hemen olmaz komisnyolar kurulur değer tesbitleri onaylar vs derken bir iki ay dahada fazla uzayabiliyor.

metin77

Kullanıcı
metin ustam resmi kazılarda kazı yapılan arazi devletin ise yüzde elli size veriyor. eğer arazi başkasına ait fakat kazıyı da örneğin siz yapıyorsunuz o zaman yüzde kırk size yüzde on yer sahibine eğer siz kendi arazinizde yapıyorsanız yine yüzde elli kalanı devletin tabi kültür varlığı niteliğinde olan malzemelere para yok ödeme hemen olmaz komisnyolar kurulur değer tesbitleri onaylar vs derken bir iki ay dahada fazla uzayabiliyor.
burada ya da başka bir sitede 2019 yılına cek vermişler diyorlardı ne kadar doğru bilemeyiz tabi.

Kurt ini

Kullanıcı
acildi maraniun tam 2--4 mt ununu cok dikatli incele.
metal testi deye

ersan ustam selamlar, mağaranın o ölçülerdeki önünde dere geçiyor mağaranın 60 metre aşağısında sarnıçlı çeşme varki görene hayret çeşmede dere kenarı,olay aslında belgenin yani haritanın arkadaşın elinde olmayışı. arkadaşım elinde belgesi olan yurd dışında bir arkadaşının talimatı ile yaptı bu kazıyı önce çeşmeyi sormuş devamında mağarayı tesbit ederek yaptı, asıl iş belge devamında ama devamı da gelmedi değişik açılardan resimleri mevcut ama fotolarda resmi görevliler olduğu için yüklemedim.

aslan81-22

Kullanıcı
ikinci şahin kaya ve kartal kayaya gider. Şahin kayanın ortasında bir mağara küçücüktür. Mağaranın kapısın altında kurşunla çakılı dört adet çingene çivisi çakılıdır. Bu mağaraya 3 basamakla girilir.

Mağaranın içinde sol tarafta ocak yapılmıştır. Kartal kaya kartal kayada kartal süzülür şekilde durur. Kartalın altında yuva vardır. Yuva ile kartalın arasında bir gül resmi yapılmıştır. Kartalın altında mağaranın kapısından girerken sağda çerçeve resmi vardır.

Mağaranın ortasında sıçan çukuru vardır. Bir ismide sıçal çukurudur. Mağaranın tavanında bilek kalınlığında bir halka vardır. halka yerden 22 arşın yüksektedir. Kayanın üzerinde dört köşe bir tekne , dört köşelerinde de matkap delikleri vardır. Kartal kayanın karşısında sivri kayada ağzı açık fırtına benzeyen bir mağara görülür. İçerisinde dört köşeli bir sofra taşı vardır.