Mağara | Define işaretleri ve anlamları

Mağara

angona61

Kullanıcı

karanar

Kullanıcı
hemşerim mağara çok güzel görünüyor da işaretleri fazla çekmemişsin.o fener tuttuğun delik eğer karşılıklıysa; kurban edilecek hayvanları bağlamakta kullanılır. sunak deliği denir. buradan da anlıyoruz ki o mağarada, adına kurbanlar kesilen mezarlar var. ama mümkünse sen duvarları ve işaretleri uzaktan ve yakından fotola ve öyle paylaş derim ben.
not: millet ejderha yılan kobra anakonda nicki seçerken sana kala kala angona mı kaldı a benim hemşerim :)

angona61

Kullanıcı
kardaş cevap için teşekkürler şimdi biiraz içimi dökeyim ha bu arada ben biraz cahil birazda kalın kafalıyım olaya gelelim
buranın üstüne kale diyorlar ismini söyleyeyimde bana gülme hepsini oku ondan sonra karar ver (kudret kale ) burasınasıl
o delikler karşılıklı kırk adet hani var ya kırk at bağlanan mağara ha orası mağaranın ensonunda bağlanan yer tek birisi burasıdeğil atları bağlayınca götleri islanacak dedi bende tavana bak dedim yağmur yağarsa oradan akan yağmur atların götlerini ıslatır dedim
şimdi üste kaleye gelince yerde kabartma yılan var ortalama onbeş yirmi metre belgi biraz daha küçük ölçmedim kolumkalınlığında
başkısmı kırılmış sonra kare yuvarlak kırırık çizgi vs bir sürü işaret neyse mağaraya inelim sağ taraftan iki yol var biri insanlar için
diğeri atlar için en sağ tarafta atlar için aşağıya inip sol tarafa dönüyorsün mağaranın ağzına gelince dört beş metre önün de birtaş var sağ üst göşesinde kazınmış bir resim var atladığım bir çok şey neyse ilk giriş sağ taraf eşilmiş ortası eşilmiş sağtaraf çobanın yeri kırılmış(ortalarda) sol baştarafayakın orasıda çobana ait olabilir kırılmış dışarı çıkışta soltaraf aşaı kısmı kırılmış kuyu misali mahsen derin inmedim bu cahil dedim ki burası soyulmuş yaşlı bi amca yetmişbeş dedi buraya yetmiş sene kimse gemedi bende ya seksen sene önce dedim sustu şimdi kudret kale kırk at ağırları öyle beyle birtane resim yok belge öyle belge böyle arkadaş şu belgesi olanlar söylesin hiç söylenmemiş bi işaret ben deresmi yollayayım bu belgeler yüzün den kafamağırıyor isteyene devamı var saykılarımla ben trabzonluyum

karanar

Kullanıcı
onu anladım trabzonlusun, ben de trabzonluyum da konuyu tam anlamadım. sen şimdi, bu kırk at ahırlarıyla ilgili bilgi istiyorsun anladığım kadarıyla. ondan sonramı diğer resimleri atacan. doğrumu anladım.

angona61

Kullanıcı
doğru kardeşim lakin ilk atbağlana yer vs buralar boş alın mış buranın sol tarafında fırın ağızlı mağara var bir metre aralıklarla el sığacak kadar oymalarla çıkılıyor on beş metre yükseklik oraya çıkınca bir buçuk metre düz sonra sol tarafa birmetre kadar giriliyor onünde yetmiş santim genişli bir yirmi uzunluğunda yirmi cantim derinliğinde açılmiş biryer vs benim terdim hani buralar bulunmadı alınmadı diyenlere arkadaş herşey uyuyor ama malın yerleri boş alınmış sonrada yok ben yeri biliyom bende belgesi var
aha kardaşım yer atı alan çokdan gitmiş

karanar

Kullanıcı
neyse bakalım, ben o konuyu bilmiyorum belge falan. işret varsa bakarız yoksa diğer ustalar mutlaka bu soruna bir çözüm bulurlar saygılar.

angona61

Kullanıcı
neyse kardaş trabzonda aranan mazi güven şelalesi duydun mu hayırlı geçeler

m.tç.i

Kullanıcı
at baglama yeri dıye bir şey yoktuır onlar başka amaçla yapılmıştır karanarda hemserınmış beraber dolaşın :)

Üst Alt