Mahkemede Sohbet. | Define işaretleri ve anlamları

Mahkemede Sohbet.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Selamün Aleyküm üç kelam yazmak niyetim, alacakta var verecekte var.

Uzaklaşıp her kesten kendime çekildim bir süre. İyide yaptım.

Bir kez daha anladım kimsenin pek etlisine sütlüsüne karışmayıp kavgayı insan kendiyle yapmalı kendine çatmalı önce kendimi buldum diye ahkam kesip, çürük tenekeden kılıç olur diye bagırmak yerine denemek lazım olurmu diye.

Neyse ben çattıklarımı anladım, hepside bildigi dogruda , olması gereken gibi ne bir eksik ne bir fazla. Kabullendim yani tüm siyasileri, tüm dindarları, sapkın saydıgınız tarıkatlardan tut, en sağlamına dil uzatıp kimsenin Mürşidine Müridine kötü demem daha. Bu günlerde yine medyada Atatürkle Abdülhamid hanı karşılaştıranlar var, olmasın ikiside olmalıydıki Allah var etmiş, Sual olmaz Allah tan.

Biliyorum Admin arkadaşlar yine başlık ayrı içerik ayrı gibi görünsede idare edin bu seferlikte.

Konularda yazdık cizdik eksik yada haddi aştık gittik bu konu süsü olsun öncekilerin.

Arayan ol dedik dogru demişiz heralde aramayana vermez Allah. Ne kadar işareten anlasan çözsende definede önce içinde bulacagın ümiti taşı yoktan var Eden ancak Allah tır, gönlüne göre verir inşallah. Allah verecek Allah verir Onun hazinesi bitmez tükenmez eksilmez İnancıyla git. Olmaz ugraştım olmuyor dedigin an yolları kendin kaparsın. Kazan dolusu altının üzerine taş atar eli boş dönersin.

Tılısım Cin İfrit bunlardan Allah a sıgınarak git. Bunları önce içinde ara kendinde nefsinde ara ve inanki İçinde Cini olmayan çok nadir insan vardır. Dogrusu kimse yoktur :( Her insanda Cin vardır bisede bilmesede. Kiminin şansına kiminin yaptıklarına gönlüne göre bazen ibadetine göre inancına göre, Kişinin Cini İmansız, başka dinlere inanan yada Müslüman olabilir. Bu kişi kendisi en iyi bilir, aynaya gecip ben nasıl bir insanım diye kendine sorarsa, geçme ayna karşısına cok mecaz diyorum bunu , otur düşün sen nasıl bir insansın yalan söylemeden kendini kendine anlat ve bil ki yanındaki içindeki o cinde ya senin gibidir yada sana benzemiştir. Önce onu ıslah eyle. Tabii ekipsin tek degilsin bu sebeble Arkadaşlarınıda iyi seç. Temiz olanın Cini bir şey yapmaz yinede dikkat her adımda.

Birde dışardaki etkenler var örnek, mangal yapta alanda kemikli etle gidip, eti yeyip kemigi etrafa atma, onların bir numaralı gıdaları kemiklerdir. Metan gazları zaten öyle. En önemlisi elindeki sıgara , sıgaranın ateşi ve dumanı sana zarar onlara kar unutma yanında dolaştırma hele kazı yerinde asla içme.

Git kaz ara adabınca, şu benden çok biliyor ben bilmemde deme, bildigince kaz işte. Bulamadıgında üzülme, belkide gittin malın üzerine toprak attında büyük bir hayr işledin ama farkında degilsin. Günü gelir o hayr ummadıgın kuyudan kurtarır seni. O senin nasibin rızgın degildi bir başkası için saklamaya vesile oldun. Günü gelir eliyle koymuş gibi alır giderler, yada senin gibi kazma sallar sonra alır giderler. belki o gün vakti degildi yanındaki adam degildi sonra gidip yine sen alacaksın bellimi :(

Olmuyor deme ben adam degilim deme, zorla kendini adabınca, olur belkide, hatta olmuşturda sen usanmış gitmiyordursun olmadı diye. Yazacak kelimeler tükenmiş bende aslında. Böyle sohbete daldınmı boş boş yazar dururdum bitmezdi arkasıda gelmezdi :( Kendimi zorluyorum ki nerde, ne hatalı şeyler yazmışım düzelteyim diye, bitmez o yazdıklarım belki böyle yazıp düzeltmeyle. .

Sen yalan yanlış söyleyenin lafıyla bile git kaz, hayatı pek kurcalama.
adam sallamıştır yalan söylemiştir bir sitede ama okudugun senin aradıgın yerin tamda şifresidir belkide, ben biliyorum diyenide dinle ben bilmem diyenide, akışına git işte, dalga gecercesine degilde ciddi olup ya olursa dercesine. Olur diye git bulurum diye git Umutla git işte.

Üfürükcüleri sevmem bilirsiniz, gidersenizde ben gidin demem siz bilirsiniz :( en iyi tılısıma Bismillahirrahmannirrahim de içten Allah a sıgın gir. Bir şey görmeyeceksin defineci hikayelerindeki gibi eger görürsen sorun sende definenin oldugu yerde degil.

Bu işin en derinine Havvas a da girerim Konuda Esmalarada. Cin var dedik Unuttuk Meleginde var Okursan Ayetleri Korumaya gelen ordu kadar meleklerinde. Ama işin tek önemli hususu nasip . Gaybı Allah tan başkası ve Allah ın bildirdiklerinden başkası bilemez. Allah her şeyi her kesede bildirmez.

Kuldan şurda define varmı diye Gay b sorguladıgın an kaybettigin andır unutma. Gay b tan sözde haber verenleri kastediyorum burda.

Rüyalarında ara bazı rüyalar iyidir. Hayalinde ara Hayalde iyidir.

Yerter bu kadar heralde. Allah a emanet olun.
Kafkaslı :( Necat kardeş yada diger üzdügüm Canlar hakkınızı helal edin Emi :(

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Yiğido yüreğine sağlık👍 bende duruldum sende duruldun üstüne birde yoruldum 😂 gardaşım hobi olarak devam edelim bir kişiye bile nasibini bulmakta vesile olursak ne ala
Sende dogrusun :( içinden nasıl geliyorsa Fırat gardaşım, Şimdilik 73 doğru var :( Hele Amenna :(

Son düzenleme:

DefineHaritasi

Kullanıcı
Aleykum selam usta hos geldin ozlettin kendini sen kendine gore yaz, yaz ki bir gun gelir belki anlayan cikar. Biz de cok yorulduk eksik bilgilerimizle usulu yordami bilmeyince napalim bu isin teknik tarafini yuzde 1% biliyorsak ilerleyemiyoruz ve birde senin anlattigin taraftan zaten sifiriz.. nolcak bu halimiz?

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Aleykum selam usta hos geldin ozlettin kendini sen kendine gore yaz, yaz ki bir gun gelir belki anlayan cikar. Biz de cok yorulduk eksik bilgilerimizle usulu yordami bilmeyince napalim bu isin teknik tarafini yuzde 1% biliyorsak ilerleyemiyoruz ve birde senin anlattigin taraftan zaten sifiriz.. nolcak bu halimiz?
Definecilerin kazıp öylece bıraktıkları kuyulara yabani hayvanlar düşüp ölüyor çogu kez , cok kablumbaga çıkardım çokta tilki felan gördüm ölmüş. İnsan kazdıgı yerde yarın neler yaşanır kime kar kime zarar olur düşünmeli azıcık. Bir küp altın için aceba bir kurbaga bir karıncanın yada vbs. canına mı sebeb olacak aceba, yada gercekten küple nasibinimi alacak. Neyse bizimde bildigimiz yok gercekte. Niye can alır insan, bilse alırmı aceba, yada bile bilede mi alır ? Senin kulagında küpe olsun yinede, su sandıgın ateş, ateş sandıgın su olur bazen hayatta, Vesselam.
DefineHaritası Gardaşım Allah iyilik versin Cümlemize kendine iyi bak

Son düzenleme:

Kader25

Admin
Definecilerin kazıp öylece bıraktıkları kuyulara yabani hayvanlar düşüp ölüyor çogu kez , cok kablumbaga çıkardım çokta tilki felan gördüm ölmüş. İnsan kazdıgı yerde yarın neler yaşanır kime kar kime zarar olur düşünmeli azıcık. Bir küp altın için aceba bir kurbaga bir karıncanın yada vbs. canına mı sebeb olacak aceba, yada gercekten küple nasibinimi alacak. Neyse bizimde bildigimiz yok gercekte. Niye can alır insan, bilse alırmı aceba, yada bile bilede mi alır ? Senin kulagında küpe olsun yinede, su sandıgın ateş, ateş sandıgın su olur bazen hayatta, Vesselam.
DefineHaritası Gardaşım Allah iyilik versin Cümlemize kendine iyi bak
Abi hoşgeldin.
Açılan yeri kapatmayanin vebali bitmez.
Çok yer gördüm kuyu seklinde 8-10-15 metre dahil. Kim düşse ölür, ne düşse içinde kalır. Yahu insan olan gider hiç değilse gündüz kapatır. Yakalansa birsey olmaz elinde sadece kürekle. İnsanda biraz vicdan olmalı. Bu bencillik niye?
Biri düşüp ölse, o çukuru öylece bırakıp gidenler katil olur, kısas hükmü çımasada can bedeli cezası kesilir. 1 can 100 devedir. İnsan ahirete borçlu göçer.
Vesselam

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Abi hoşgeldin.
Açılan yeri kapatmayanin vebali bitmez.
Çok yer gördüm kuyu seklinde 8-10-15 metre dahil. Kim düşse ölür, ne düşse içinde kalır. Yahu insan olan gider hiç değilse gündüz kapatır. Yakalansa birsey olmaz elinde sadece kürekle. İnsanda biraz vicdan olmalı. Bu bencillik niye?
Biri düşüp ölse, o çukuru öylece bırakıp gidenler katil olur, kısas hükmü çımasada can bedeli cezası kesilir. 1 can 100 devedir. İnsan ahirete borçlu göçer.
Vesselam
Bu günkü insan artırmazda onu bırak bir deve yeter der belki bir cana. Bin deve verse kurtarır mı Allah ile Vicdanı arasında. Haklısın. Develeri kesenleri niye kestiklerini unutalı arkamızda kuyu bırakıp önümüzde kuyu açıyoruz. Ve asıl düşen bizleriz kuyuya. Allah yardım etsin Cümlemize. Hoş Buldum Gardaşım bu arada.

Son düzenleme:

Kader25

Admin
Ustam külçeler feda olsun yalnız gündüz kepçeyi durdurdular gece olsa ne ederdik bu cinconları 🧞‍♂️
Seyyid Abdülkadir Geylani Hz.lerinin hala bunların üzerinde büyük hakimiyeti devam etmekte. Bu mubarek zattan bir şekilde yardım almalısınız. Nasıl yardim alacağınızı bulmak da size kaldı.🤩

Geceleri bunlarla ancak; yalnız başına geceleri dağda dolaşıp zerre korku hissetmeyen kişi başedebilir. Korkmayana birsey yapamazlar. Ancak carparlar. Lakin çarparken de kendileri de çarpılır.😍

Biraz muammalı yazdım. Lakin durumlar böyle. Allah cc yardımcınız olsun.
Kulçelerin yeri netse bir şekilde alınır artık.