MAHSEN | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

MAHSEN

zorbaadam

Kullanıcı
Ben işarete dair hiçbirşey göremedim. Kısmen doğal oluşum kısmen de el işçiliği ile iç kısım elden geçmiş gibi. Ama işte gibisi var. Bunu bir şeye bağlamak kuru kuruya kuruntuya sürüklemek olur. Nekrapol alan olduğu bariz ama bu tür şeylerde doğru cihaz haricinde birşey yapmak çok zordur.
Çalışmaya değer mi peki

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Çalışmaya değer mi peki
Buna cevap vermek göreceli kavrama girer. Yani biz gördüklerimize bakar bir karara varırız hüsran çıkar varmayız yine hüsran çıkar. Yani süpriz yumurta gibidir. Diğer ustalarda fikirlerini sunsun bi dinleyin belki fikir farklılığı size yardımcı olur. Ben günahınıza girmek istemiyorum.

zorbaadam

Kullanıcı
Buna cevap vermek göreceli kavrama girer. Yani biz gördüklerimize bakar bir karara varırız hüsran çıkar varmayız yine hüsran çıkar. Yani süpriz yumurta gibidir. Diğer ustalarda fikirlerini sunsun bi dinleyin belki fikir farklılığı size yardımcı olur. Ben günahınıza girmek istemiyorum.
Yok abi senin fikrini merak ettim siz olsanız ne yapardınız ?

Kader25

Admin
Ben.olsam bir çubuk ustası olarak burada şöyle hareket ederdim.

Buraya 40 metre uzakta çubuklarımı kurar metal sinyali var mı bakardım. Eğer metal sinyali bu istikamette varsa, 20 metre kadar daha yaklaşır tekrar bakardım.
Sinyal devem ediyorsa alana varır tekrar kontrol eder ve karar verirdim.

Metal sinyali almadığım hicbiryerde çalışma yapmam. İsterse kralın sarayı olsun. Metal yoksa emek harcamaya deymez. Çok kilise gördüm. Amma dolu olanı görmedim. Hepsi bomboştu. Ne yapayim boş kiliseyi?

2 binlik bir yer bulsaniz içinde Metal yoksa kiymeti yoktur.
İhtimal ile iş yapılmamalı.
Net tespit varsa uğraşmaya değer.

Kanaatimce buradan birsey çıkacak da değildir.

zorbaadam

Kullanıcı
Ben.olsam bir çubuk ustası olarak burada şöyle hareket ederdim.

Buraya 40 metre uzakta çubuklarımı kurar metal sinyali var mı bakardım. Eğer metal sinyali bu istikamette varsa, 20 metre kadar daha yaklaşır tekrar bakardım.
Sinyal devem ediyorsa alana varır tekrar kontrol eder ve karar verirdim.

Metal sinyali almadığım hicbiryerde çalışma yapmam. İsterse kralın sarayı olsun. Metal yoksa emek harcamaya deymez. Çok kilise gördüm. Amma dolu olanı görmedim. Hepsi bomboştu. Ne yapayim boş kiliseyi?

2 binlik bir yer bulsaniz içinde Metal yoksa kiymeti yoktur.
İhtimal ile iş yapılmamalı.
Net tespit varsa uğraşmaya değer.

Kanaatimce buradan birsey çıkacak da değildir.
Ben çubukla bakıcamtım buraya çubuk değerli metal sinyali almaz diyorlar alan tarama lazım diyorlar kafam çok karıştı

zorbaadam

Kullanıcı
alan taramadan uzak durun çubuk ondan kat kat üstündür çubukla bakın derim
Buraya biri geldi yere kablo bağladı 7 8 tane elektirik verdi 30 dk sonra 2 tane çubuk la baktı değerli sinyali veriyor 5 oda var dedi sonra biz çalışma yapacaktık inanma dediler bana o cihazlar boş dediler diye durdum

Kader25

Admin
Ben çubukla bakıcamtım buraya çubuk değerli metal sinyali almaz diyorlar alan tarama lazım diyorlar kafam çok karıştı
Çubukla birisi metal sinyali alamiyorsa o çubukçu alamiyordur. O onun meselesi. Çubukla metal sinyali alınamaz diyene tek cevabım var: Agizi olan konuşuyor.

Bir mesele işin ehli ile istişare edilir.
Ömründe eline çubuk almayan birisinin sözlerine itibar olmaz.
Biz salak miyiz 25 senedir çubuk tutuyoruz. İşin ehlini bulursan en iyisi cubuktur. Birçok konuda onlarca yaşadığım hadiseleri yazdım. Mala markanin yanildigi yerde ben yanılmadım. Cihaz mi kötü? Hayır. Cihazı kullananda iş yokmuş. mineral ile boslugu ayirdedecek kadar cihazda tecrubesi yokmuş.

Herkesle istişare olmaz.
Güvendiğiniz birisi ile yola devam edin ki bir sonuç ortaya çıksın.