Mahzen Bulalim | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mahzen Bulalim

ihtiyar45

Vip Üye
değerli HİTİTLİ arkadaşım çok güzel anlatmış,izninizle bende arkadaşın yazdığına ilave olarak bir kaç bilgi vermek istiyorum,mesleğim içabı bu aleti senelerdir sıcaklık ölçümlerinde kullanıyorum,bu aletler kullanılma mesafesine göre değer değişikliği yapıyor,topraktaki her türlü malzeme bu aylarda,özellikle akşam saatlerinde dışarıya yüklendikleri stadik elektriği boşaltırlar bu metaller gün içinde bulundukları yerde ısı farkı oluşturur,bu ısı farkının hangi metalden geldiğini anlamak imkansız,demirdende gelebilir,kola kutusundanda gelebilir.su geçişlerindende gelebilir,bu konuda anlatılaçak çok şey var,sonuç olarak kesinlikle bu işlerde kullanmayın zamanınıza ve emeğinize yazık.Saygılarımla.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@ihtiyar45 ustam
Anlatılacak çok şey varsa anlatın lütfen
Tanıyalım makinayı:)
İlla define işi olacak değil
Yılların tecrübesini bulmuşum bırakmam:p
Lütfen vakit buldukça anlatın

Son düzenleme:

burgaz

Kullanıcı
Evet ustam
Deneyimi olanlar anlatsın
Özellikle @burgaz ustamız konu açtığına göre
O ne diyor bir bakalım
istedim sadece yardim yetmek define mekanin uyelirene.hala anlamiyorum nerede yanlis yaptim.benim dayim guneslideydi.Istambul define kulubunu uyedi Bulgaristanda bir pinardan olu cikardilar onu.Sorun istambul defineci kulubune,hangisini olu buldular bulgaristanda.anlayacaksiniz ben cok ciddiyim.bende yalan yok.ben zannettim biz bir ayle gibiyiz, biri birimize yardim yetmeliyiz,degilmi?

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
istedim sadece yardim yetmek define mekanin uyelirene.hala anlamiyorum nerede yanlis yaptim.benim dayim guneslideydi.Istambul define kulubunu uyedi Bulgaristanda bir pinardan olu cikardilar onu.Sorun istambul defineci kulubune,hangisini olu buldular bulgaristanda.anlayacaksiniz ben cok ciddiyim.bende yalan yok.ben zannettim biz bir ayle gibiyiz, biri birimize yardim yetmeliyiz,degilmi?
@burgaz ustam kızacak bir durum yok
Neden kızıyorsunuz
Sizden yayınlamış olduğunuz makinayı
Tanıtmanızı istedik
Tabii ki biz bir aileyiz
Birbirimize yardım etmeliyiz
Bu makinayı yayınladığınıza göre
İyi bildiğinizi düşünerek
Anlatmanızı istedik
Sizi kızdıracak bir şey dedim/dedik isek özür dilerim
Dayınız için üzüldüm
Rabbim rahmet etsin

MAMİ

Kullanıcı
S.A...Bildiğim kadarı ile bu cihaz fiziki olarak canlıların girmesi mümkün olmayan yerlerdeki ısıyı ölçmek için kullanılıyor...Sanayi tipi kurutma ,pişirme fırınlarının merkez ısılarını ölçmek gibi...Bir dönem bende bunu kullandım,ancak define için kullanılabilecek bir cihaz değil,çok çok çok küçük bir ihtimal belki sayılı birkaç durumda faydalanmak mümkün...Mesela derin kuyularda...Ancak pek sağlıklı bir sonuç alınabileceğini zannetmiyorum...Bana kalırsa bununla eğitim yapmaktansa çubuklarla eğitim yapmak daha mantıklı...En azından çubuklarda sonuç garanti...BENCE...

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı
burgaz usta biraz tanıtsa bakalım benim cihazımla aynı mı eğer aynıysa görüşüm aşağıdaki gibidir niyetim kimseyi kırmak üzmek değil
arkadaşlar bu cihaz yeni değil 2002-2004 yılları arasında bende vardı bildiğiniz ısı dedektörü..
çok deneme yaptım ekmek frının duvarındamı ders,iniz soğuk hava depolarında mı artık siz hesapp edin kimse (hatta üreticisi) birşey anlayamaz bu cihazdan her an her saniye ısı eğişiyor ayrıca arazide en fazla 2 dkk kullanılır sonra direk 36,5 oluyo değer :))))
elimizin ısısı:::::::::::::::))))))

Son düzenleme:
Üst Alt