Mahzenler. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mahzenler.

KANAS_USTA

Admin
Cevap: Mahzenler.

markus kardeş net konuşucam
buldugun ıstınat duvarının dogu uc bıtımını bulacaksın...
orayı buldugun zaman her sey netlesecek kardeş bu bırıncısı.....unutma !
evet yukarıda surat var dogru.
benım sana sormak ıstedıgım;
koltuga oturdugun zaman sol tarafına gelen yonde 100.adım agırlıkta olmak kaydıyla 36. ve 96. adımda dıkkatını ceken bır işaret olgu varmıydı ???????????

Moderatör tarafında düzenlendi:

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

orada kayaliklarda bir çok işaret olur ve bu işaretler dikili kayalarin yada 3 olan ne varsa orada son bulur.. zaten koltuk da mahsen olduğunu söylüyor. burada yapman gereken işaretli dikili kayanin altindan girişi bulman. bahsettiğin 3 dikili kayanin birinde mutlaka işaret olur. belki orda fark edemessin ama resimlerde net belli olur. bazende kabartma işaret olur..
bu duvardan yukariya çık ve ordaki işaretleri bul ve resimle. yerinin ne kadar değer arz ettiğini ancak işaretler verir..sen resimleri ekle, ben ve değerli ustalarim yardimci olurlar..
selamlar kolay gelsin
resimler var kervan usta,ortalama 1 yıldır burayı ıncelıyorum,işaretlerde var fakat onemlı olan kapıyı bulmak,boşluk testını yı yapamadıgımız ıcın gerıde kalıyoruz,gece bır kac resım eklıycem.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

markus kardeş net konuşucam
buldugun ıstınat duvarının dogu uc bıtımını bulacaksın...
orayı buldugun zaman her sey netlesecek kardeş bu bırıncısı.....unutma !
evet yukarıda surat var dogru.
benım sana sormak ıstedıgım;
koltuga oturdugun zaman sol tarafına gelen yonde 100.adım agırlıkta olmak kaydıyla 36. ve 96. adımda dıkkatını ceken bır işaret olgu varmıydı ???????????

kanas usta,duvarın dogu ucunun bıtmınde ana kayadan yapma kaplumbaga gıbı bır havyan var,kaplumbaga sol gozuyle,duvarın oldugu kısma ust uste 3kayaya ve koltuk,yapma kapıya bakıyor,duvarın bır ucunda bu kaplumbaga dıger ucunda yanı batı ucunda ıse koltuk var,koltuga oturdugunda sol tarafa dogru 100mt ıncelemedım cunkı burası daglık arazı,oyle acık bır yer degıl heryer calı orman,gece resım eklıycem sızde tekrar degerlendırırsınız.

A21MEDLi

Admin

Duvarın oldugu yerde kervan usta,3 dıkılı kaya var,duvarın ortasında kalıyor,3 kayadan sonra duvar 2mt sonra son buluyor,bu yer yamac hafıf rampa,arkada 20mtde ana kayalık,bir cok işaret var tabi,koltuk tam bu duvarın yanına 3 mtye yapılmıs,koltugun yanında yapma kapı var,koltuk kapıya bakıyor,kapının uzerınde kabartma bır daire,icinde magara seklınde 20cm uzunlugunda oyma yapılmıs,oyuk dırek 3 kayaya ve duvara bakıyor,arkada ana kayada sag ayak ızı ve murc vsvs..bayagı işaret var,resimde bol mıktarda var,şımdılık konusalım gerekırse eklerım.

arkadaşım kapının üstündeki yuvarlak daire ile 3 kaya ara mesafesi 20 adım varmı??
veya sırtını yapma kapıya yasla 20 adım atıp,araştirmanı yap.kuyuya denk gelebilirsin?.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

arkadaşım kapının üstündeki yuvarlak daire ile 3 kaya ara mesafesi 20 adım varmı??
veya sırtını yapma kapıya yasla 20 adım atıp,araştirmanı yap.kuyuya denk gelebilirsin?.

Usta,kapının uzerındekı yanlış anlasılmasın kabartma daire derken harcla bır kabarıklık yapılmış,içinide yan kısmından 20 cm kadar oyulmus,oyuk dırek 3 kayaya ve duvara bakıyor,ara mesafe 3-5 adım,20 adım alt kısmında herhangı bır olaya rastlamadım,olayı cozduk sayılır sadece kapı duvarın neresınde o kısım kaldı,3 dıkme kayanın dıbınde yada yakınıda olmalı,boşluk testını yapamadıgımız ıcın zorlaşıyor.

Kervan07

Admin

marcus kardeşim burada yer kendini gösteriyor zaten..zor olan bir şey yok. yer yamacda ise eğer, dikili kayaların hemen altında olur giriş..bazende girişin üzerinde sofra büyüklüğünde kaya olur kare veya yuvarlak!! o bölgede biraz vakit gecirdiysen zaten sistemi kavrarsın azda olsa!!

kaplumbağa ve koltuk arasıda çok önemli unutma...

saygılar

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

marcus kardeşim burada yer kendini gösteriyor zaten..zor olan bir şey yok. yer yamacda ise eğer, dikili kayaların hemen altında olur giriş..bazende girişin üzerinde sofra büyüklüğünde kaya olur kare veya yuvarlak!! o bölgede biraz vakit gecirdiysen zaten sistemi kavrarsın azda olsa!!

kaplumbağa ve koltuk arasıda çok önemli unutma...

saygılar

kervan usta,bahsettıgım duvar ve 3 kaya kaplumbaga ve koltuk arasında kalıyor,birde ayrıca yapma kapı var.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Koltuk ve sagındakı kapısı,kabartma dedıgım yer goruluyor,solda D seklınde bır gırıntısı var,20 cm kadar oyulmus.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Koltuga gelmeden 20 mt gerıde yer altından 30cm cıkan ısaretler.

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Yapma kapının yakın goruntusu.