Malesef Tek Fotograf Var.. Kaplumbaga Mı Acaba? | Define işaretleri ve anlamları

Malesef Tek Fotograf Var.. Kaplumbaga Mı Acaba?

antisansur11

Kullanıcı
3d536993810df4e2ba68cd575205d8ad.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kader25

Admin
Kaplumbağ göremedim. Lakin mezar mevcut gibi.
Ayrıca birçok figür var. Resim kalitesiz ve yetersiz.
işçiliği göremiyoruz.
Çevre resimleri ile beraber kaliteli resim bekleriz.

antisansur11

Kullanıcı
Arazi biraz zorlu olunca fırsat bulursam da gidemiyorum.. Sadece efsanesini duymuştum merak edip bir kez gittim. Efsaneye göre resimdeki kayanın bulunduğu yerden giriş patlatılırsa çıkan malzeme iki dağ arasındaki dereyi kapatırmış...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
bu efsaneyi sen bildiğine göre, bilen bir çok kişide vardır. böyle bir olasılık olsa şimdiye kadar orayı envayi çeşit patlatıcı ile yok ederlerdi.

sen yinede ustanın dedıgı gıbı, bir kaç yandan net resimler ilet.
kolay gelsın.

antisansur11

Kullanıcı
Zaten efsaneyi çok kişi biliyor diye kimse patlatamıyor. Arazi bir beldenin gördüğü yamaçta kalıyor ve mermer işi yaptıklarını iddia edenler bile gelip çalışamıyor. Emin olursam resmi yollarla ben çalışırım.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Zaten efsaneyi çok kişi biliyor diye kimse patlatamıyor. Arazi bir beldenin gördüğü yamaçta kalıyor ve mermer işi yaptıklarını iddia edenler bile gelip çalışamıyor. Emin olursam resmi yollarla ben çalışırım.

değerli kardeşim, yanlış anlama, kendi fikrimide katarak şunu ileteyim. emin olursam resmi yolla ben yaparım dıyorsun ya, bundan bahsediyorum işte. bahsettiğin gibi bir yer olması halinde hem o mermerci firma hemde daha buyuk kafalar, orayı zıplatırdı, isterse şehrin göbeğinde olsun. oranın etütü yapılmıştır. bahsettiğin gibiyse yani.
he belki bahsedilen gibi yuksek beklentı doguracak ölçümler yok, bırakır gider. vs. vs.. sen araştırmanı detaylı yap. farklı yerler vs..

antisansur11

Kullanıcı
Emfad cihazla çok net ölçüler aldım fakat bu makinelere ne kadar güvenilir bilmiyorum. Makineden çok siz değerli ustalarima güveniyorum açıkçası.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Bozkurt kardeşimiz, çok doğru tespitler yapmış ve sizin dikkatinizi çekmiş. söylenenler abartılı olmuş olsa bile ,hatırı sayılır malzeme görselerdi,bende açabilecekleri kanaatindeyim.bir çok yerlerde taş ocağı ,maden arama gibi izinlerle çalışmalar yapıldığını görmüşsündür.
konuya birde ,senin kaplumbağa dediğin ,benimde işçilik olabileceği ihtimali verdiğim ,resimde çizdiğim kısımla bakalım.

resim büyütüldüğünde bozuyor. lakin kablumbağa olmasa bile bir hayvan betimlemesi görülüyor.
resim yanılması değilse biri sol biride başta iki yeri veriyor. değerli varsa bunların bakış istikametinde olmalı. zaten önlerinde anlaşılmayacak tarzda aşağıya doğru bir miktar kanal görülüyor.
cihaz bölümünden kullandığınızla ilgili yorumları inceleyebilirsiniz.selametle inşaallah.
bir kaç yönden resim olsa idi mutlaka daha iyi anlaşılabilirdi.

Kervan07

Admin
Siz kaplumbağayı çıplak gözlemi yoksa resmi çektikten sonra resme bakarak mı fark ettiniz? bu çok önemli..çıplak gözle göremediğiniz kaplumbağayı dikkate almayınız. bazı kayalarda çizili işaretler olur ve onlar çıplak gözle görünmeyebilirler.bu bazan resimlerde belli olur fakat kayadan yapma olanlar göz önünde olurlar ve bazan tek bir açıdan görünürler.

antisansur11

Kullanıcı
Daha net olan resmi insallah bugün yüklerim yalnız terör olaylarından dolayı araziye gidemiyor ve başka resim cekemiyorum..
Kaplumbaga oldugunu bilmiyordum ama sizden iyi olmasın bir ustamla gittim o gosterdi ve kaplumbaga olduğunu söyledi.