Mc_307 Den Elyapımı Olta Alarmı!!! | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Mc_307 Den Elyapımı Olta Alarmı!!!

mc_307

Kullanıcı
:D
Ustalarım balık sesi sever. Ama suyun icine girip tepinmekten bahsetmiyom. Renk olarak beyazı sevmez, balıkçıl ve martıyı andırır bu renk ve korkar.
Olta atacagın yerde gölgen suya düşmemeli.
Şimdi bulunduğunuz yörede gidebileceğiniz göl su vb. Yerleri bi tarif edin bakem, içinde ne tür balıklar bulunur, göl açıķlık mı sazlık mı bunları yazıverin bende yönlendireyim. Daha sonra resimli olta takımı hazırlamayı falanda ekleriz

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
:D
Ustalarım balık sesi sever. Ama suyun icine girip tepinmekten bahsetmiyom. Renk olarak beyazı sevmez, balıkçıl ve martıyı andırır bu renk ve korkar.
Olta atacagın yerde gölgen suya düşmemeli.
Şimdi bulunduğunuz yörede gidebileceğiniz göl su vb. Yerleri bi tarif edin bakem, içinde ne tür balıklar bulunur, göl açıķlık mı sazlık mı bunları yazıverin bende yönlendireyim. Daha sonra resimli olta takımı hazırlamayı falanda ekleriz

Tamam ustam burada fırat nehri var yayın kefal sazan aynalı sazan bol miktarda ayrıca baraj göllerimiz var derelerimizde doğal alabalık var...

mc_307

Kullanıcı
Tamam ustam burada fırat nehri var yayın kefal sazan aynalı sazan bol miktarda ayrıca baraj göllerimiz var derelerimizde doğal alabalık var...
Ustam sen balık cennetinde yaşıyon o zman. Diyarbekir mi,?
Fıratta akıntı varsa ağsız olmaz gibi. Ama cep oluşturmuş suyun durağan olduğu yerlerde sazan ve diger balıklar boldur. Oltada atılır. Hatta pinter kurulup 2 güne bir kontrol edilirse çok güzel av yapılır.
Barajlarda sazan cok iyi avlanır. Genelde dip ve küspeli olta ile.
Şamandıraya vuruyor mu denenmesi lazim, benim en sevdigim yöntem.
Alabalık temiz berrak sularda ise, atçekle çok zevkli olur. Suyun şarlak oluşturduğu yerlerin az üstünden dere mini ise su yolu deģiştirilir, şarlak bölgesinde suyu azalınca balıklar toplanılır yerden. Sonra su serbest bırakılır....

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Mc_307 ustam burda sadece ben varım
Sazan yani;)
@Lacivert24 ustama sorman lazım
Aynalı sazan mıyım
Yoksa. . .:p

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ustam memleket erzincan... dediğin gibi burada ne istersen mevcut doğa av balıkçılık kayak bir dünya gömü olması muhtemel yerler lakin yaşımız ilerliyor işten güçten başımızı kaldıramıyoruz benim talihsizliğim hep kendimden yaşlılarla arkadaşlık kurdum bazıları vefat etti bazılarının ayağa kalkacak dermanı kalmadı eskiden gurubumuz vardı kamp kurardık kahvaltımızı bile balıkla yapardık... öyle bir ah çekesim geliyorki sorma...

SEVALİ

Kullanıcı
10 yıl oldu taç teşekküllü yayın,sazan,turna balığı avına çıkmayalı..
Balıkçılık hobisine 20 yıl önce başladım 10 yıl devam ettim Tokat ili Almus barajı yayın ve sazan Amasya yadikır barajı turna ve sazan Samsun vevirköprü yayın,sazan,turna Samsun ladik turna Yozgat zike çekerek ırmağı serpme ağ kaya balığı Yozgat gelingüll barajı sazan Yeşilırmak Kızılırmak ne istersen her balığın olta takımı tabiki ayrı ..
Tam hazır gideceksin şahsım cuma akşamı çıkar pazar akşamı dönerdim çadır uyku tulumu daha neler neler muhabbet süper olacak..
En zoru sessiz olacaksın yayın çok zordur küstürmen gerek kara sülük,dana dişi,kokmuş et,kokulusundan sabun gerekir vsvs..
Malzemelerimin hepsi duruyor..
Eski günlerimi hatırladım çok sevdiğim arkadaşım böbrek yetmezliği vardı dialize giriyordu onunla giderdik ALLAH ın rahmetine kavuştu bir daha heveste kalmadı gitmedim..

emrah60

Kullanıcı
mc_307 hocam, olta alarm çalışmanız çok güzel, fakat biz diğer çalışmalarınızla da ilgileniyoruz.Mesele pro_tr pi kursunuz ne zaman devam edecek, uygulamada gösterdiğiniz devrenin şemasını nerede paylaşacaksınız, bi zahmet çok bekletmeseniz...!

mc_307

Kullanıcı
mc_307 hocam, olta alarm çalışmanız çok güzel, fakat biz diğer çalışmalarınızla da ilgileniyoruz.Mesele pro_tr pi kursunuz ne zaman devam edecek, uygulamada gösterdiğiniz devrenin şemasını nerede paylaşacaksınız, bi zahmet çok bekletmeseniz...!
Ustam o konu paylasıldı vip bölümde. O bolüme katilmalısınız

gettobir

Kullanıcı
şimdi yeni bir konunu gördüm kalhiyu ilede tanışıyorsun sanıyorum senin yaptığın bir cihazdan ondada vardı face de yayınlamıştı yeşil ekranda üzerinde kalhiyu yazıyordu.