Mekan Toplantısı | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

Mekan Toplantısı

sfm

Kullanıcı
Herkese Selamlar...
Foruma uzun zamandır üyeyim. Konuları takip edip incelemek uzun zamanımı aldı. Yeteri kadar forumu tanıdığımı düşünerek ben de birşeyler yazayım dedim. Öncelikle benim ilgi alanım tektekçilik. Definecilik ilgi alanıma pek girmiyor. Tektekçilik gereği dedektör konusunda kendime göre uzman sayılırım. Ayrıca iyi çubuk da kullanıyorum. Beş-altı çift çubuğum var. Balıkesir bölgesindenim, 48 yaşındayım. Gelelim mekan toplantısı konusuna...

Herkesin ortak görüşü gereği; test alanı: arazi yapısı araştırmaya, konaklamaya uygun olmalı. Ayrıca ulaşımı kolay, antik yerleşimlere yakın olmasında fayda var. Benim önerim, Çanakkale İli, Küçükkuyu İlçesi, Assos antik kenti yakınlarında yer alan Kadırga Koyu. Denizi, plajı, her tür dinlenme tesisi ve konaklama imkanları, (pansiyon, çadırkamp dahil) mevcut. Önü deniz arkası yemyeşil dağlar ve antik yerleşimlere konu olmuş bir bölge. Dağ dedimse geçit vermez sarp dağlar tepeler değil. Yerleşime müsait hafif yükseltiler içeren bir bölge. Antik çağda adı geçen meşhur İda Dağı ve efsanelerine konu olan, yirmi km çapında bir daire içinde enaz birkaç antik yerleşime rastlayabileceğiniz bir alan. En yakın antik kent Assos, daha sonra Gülpınar ve Truva antik kentleri dışında, birçok tescilli sunak ve benzeri antik yapılar bölgede var.

Bölgenin konumu :
alim abi bu işin tam profosyenel açıdan bakmış.zaten amaç bu olmalıdır.gerçek saha çalışması ve gerçek uygulama.yoksa uygulama olmadan saha çalışması olmadan .kahvehane toplantısı gibi bir toplantı buradaki arkadaşların hiç bir işini yaramaz.

Daha ayrıntılı görüntü :

Hem tatil, hem inceleme (!) yapmak için ülkemizde ideal birçok alandan biri. Farkı biraz kuzeyde yer almasından dolayı fazla sıcak değil. Akdeniz ve egede mevcut antik bölgelerin aksine fazla ziyaretçi akını olmuyor. Assos antik kenti yakınlarında birçok açılmış ve incelemeye açık lahitler mevcut. İsteyenler için bölgede çadırlı kamp alanları yeterince var. Ayrıca çadır kamping alanlarında hazır çadır da kiralayabiliyorsunuz.
İncelemeye değer derim.

sfm

Kullanıcı
alim abi bu işi tam bir ustalıkla yaklaşmış.buradaki arkadaşların ihtiyacı olan saha çalışması ve saha uygulaması.yoksa kahve hane sohbeti etmek için bir araya gelmek kimseye birşey kazandırmaz.böyle ciddi sitelerin zaten amacı bu olmalı bu tür etkinlikler.düzenleyip insanlara faydalı olmak.kahve hane sohbeti zaten aralarda yapılıyor.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
alim abi bu işi tam bir ustalıkla yaklaşmış.buradaki arkadaşların ihtiyacı olan saha çalışması ve saha uygulaması.yoksa kahve hane sohbeti etmek için bir araya gelmek kimseye birşey kazandırmaz.böyle ciddi sitelerin zaten amacı bu olmalı bu tür etkinlikler.düzenleyip insanlara faydalı olmak.kahve hane sohbeti zaten aralarda yapılıyor.
Ustam bizim daha evvel yaptığımız toplantıları sanırım takip etmediniz özellikle son çubuk yarışması camiası salladı öyle kahve sohbeti yapılmadı çay ıçildi mangal yandı çubuklar denendi türkiyenin heryerinden ustalar çubuk larını konuşturdu.

sfm

Kullanıcı
Ustam bizim daha evvel yaptığımız toplantıları sanırım takip etmediniz özellikle son çubuk yarışması camiası salladı öyle kahve sohbeti yapılmadı çay ıçildi mangal yandı çubuklar denendi türkiyenin heryerinden ustalar çubuk larını konuşturdu.
izledim videoları 2 tanesi süper bir yetenek.

ASİAVCI

Kullanıcı
BEN İSTERDİMKİ konuya bu işe gönül vermiş sitemizde görev alan arkadaşların bu konuya daha cok destek verip kocaklamasını anlaşılan böyle bir olguya gerek yokmuş ben bu önerimden vaz geciyorum arkadaşlar aranızda bu işi becerip toplanırsanız bana söylemeniz yeterli bu konuya yazan arkadaşlarım ilginize ilgisiz kalmayacağım emin olun. selametle

sfm

Kullanıcı
BEN İSTERDİMKİ konuya bu işe gönül vermiş sitemizde görev alan arkadaşların bu konuya daha cok destek verip kocaklamasını anlaşılan böyle bir olguya gerek yokmuş ben bu önerimden vaz geciyorum arkadaşlar aranızda bu işi becerip toplanırsanız bana söylemeniz yeterli bu konuya yazan arkadaşlarım ilginize ilgisiz kalmayacağım emin olun. selametle

tşk ederim arkadaş sen elinden geleni yaptın bu işin sonu gelse arkadaşlar bilgi paylaşsa çok iyi olurdu ama demekki arkadaşların bilgileri yeterli.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
tşk ederim arkadaş sen elinden geleni yaptın bu işin sonu gelse arkadaşlar bilgi paylaşsa çok iyi olurdu ama demekki arkadaşların bilgileri yeterli.
Arkadaşım ilginize çok teşekkür ederiz birlikten kuvvet doğar demiş büyükler

• Beğen
Tepkiler: sfm

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Alim arkadaşım sizde de ayriyeten teşekkür ederim ilginiz için.

Alim

Kullanıcı
Konunun bu şekilde sonlanmasına üzüldüm. Asiavcı ustamız da çok üzülmüş olmalı ki avatarını siyah renkle değiştirmiş. Anlayana sivrisinek saz...

Konuyu 50 kadar üye okumuş ama 10 kadarı cevap yazmış. Bu görüntü elbette üzücü. Fakat konunun başka yönleri de bence vardır. Mesela cevap yazmayan üyelerin maddi durumu belki her halukarda böyle bir orgaizasyona katılmaya müsait değildir. Yani yer ve zaman neresi olursa olsun katılmayacaklardır. Bu yüzden cevap yazma gereğini hissetmemiş olabilirler.

İkinci bir konu; her kafadan ayrı bir ses çıkmasını beklemek yerine, yönetim konu ile ilgili birkaç seçenek oluşturup, bu seçenekleri oylama ve eleştiriye açsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
Bence bu böyle kalmasın başladığımız İsi sonuçlandıralim.ben şahsen Anadoludanda ulaşım kolaylığı için ankarada bi yerin uygun olabileceğini düşünüyorum.saygilar.

Üst Alt