Merdiven ve kabartmalar | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Merdiven ve kabartmalar

karanar

Kullanıcı
işaret kabartma olunca ayrı bir heyecan duyuyorum. orada dikdörtgen oyma da var sanırım, ben merdiveni seçemedim ama o, 1. ve 2. resimdeki kısa olan yer ise aşağıya doğru devam edeceğini düşünüyorum. örnekleri ile daha önce karşılaştım.
bu arada profil resmin için Allah c.c. razı olsun kardeşim, bazı sitelerde müslüman düşmanı şahısların fotolarını görüp üzülüyorduk. Rabbim seni muvaffak etsin.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Son resmindeki deniz aslanı yada fok olacak baktığı yönüde görmek lazımdı

aliömer

Kullanıcı
dere ama büyük olmayacak küçük ince bir dere varmı etrafta. yada ince tek taşlı örülmüş uzun duvar. birde delikli kabartmalı yaprağın olduğu taşla yanındaki taş bir değil dikkat et.

Son düzenleme:

sofratasi

Kullanıcı
Yerin çok güzel, burası etraflıca bütünüyle değerlendirilmesi gereken bir bölge.
5. resmin biraz daha uzaktan çekilmiş hali var mı? sanki orası kapama gibi duruyor.

FENERLi

Vip Üye
Farazi kabartma olan yerlerin biraz uzaktan resimleri varmıdır?Bir şey dikkatimi çektide,,,
Kurumuş kaynak olabilir ve çalkayanın sorduklarıda önemli,,,

Farazi

Kullanıcı
ziyaret varsa suyundan ağacından bir başla bakalım kalenin ortasındaki kuyusundan haber ver değirmenin şelalesinden ziyaretin yakınındaki mezarlıktan kuru gölden bir haber eyle

Ustam arkadaşla görüştüm. O da benim gibi genç olduğundan kesin konuşmadı. Kalenin herkesin bahsettiği gizli bir çıkışı varmış. Ortasında kazılan yerler var. Kuyu buralarda da olabilir diyor. Ziyaretin ağacı var. Suyuda benim çeşme olarak işaretlediğim yer. Değirmen çok eski değilmiş ama şelaleside varmış. Kurumuş göl ise ağaçların yanında yaklaşık 30-40 metrekarelik bir alan. Çökmüş gibi. Taşlarda kurumuş yosun varmış. :)

boynu biraz uzunca yapılmıs belkı neslı tukenmıstır :) hemen baktıgı yerde solunu bır yokla kayadan farklı bir rengi var en alt solunda da murcu var ustam;)

En yakın zamanda kontrol edeceğim.

işaret kabartma olunca ayrı bir heyecan duyuyorum. orada dikdörtgen oyma da var sanırım, ben merdiveni seçemedim ama o, 1. ve 2. resimdeki kısa olan yer ise aşağıya doğru devam edeceğini düşünüyorum. örnekleri ile daha önce karşılaştım.
bu arada profil resmin için Allah c.c. razı olsun kardeşim, bazı sitelerde müslüman düşmanı şahısların fotolarını görüp üzülüyorduk. Rabbim seni muvaffak etsin.

Allah cümlemizden razı olsun ustam.

Son resmindeki deniz aslanı yada fok olacak baktığı yönüde görmek lazımdı

En yakın zamanda fotoğraflayacağım.

dere ama büyük olmayacak küçük ince bir dere varmı etrafta. yada ince tek taşlı örülmüş uzun duvar. birde delikli kabartmalı yaprağın olduğu taşla yanındaki taş bir değil dikkat et.

Ustam büyük bir çay var. Balık tutuyoruz bazen. :) Örülmüş duvarı kaleyi belirttiğim fotoğrafta işaretledim. Sur kalıntısı olarak.

Yerin çok güzel, burası etraflıca bütünüyle değerlendirilmesi gereken bir bölge.
5. resmin biraz daha uzaktan çekilmiş hali var mı? sanki orası kapama gibi duruyor.

Ustam en uzak çekim bu var. Kazıldığı için paylaşmamıştım.

Farazi kabartma olan yerlerin biraz uzaktan resimleri varmıdır?Bir şey dikkatimi çektide,,,
Kurumuş kaynak olabilir ve çalkayanın sorduklarıda önemli,,,
Ustam yukarıdaki fotoğraf haricinde şu an için yok. Ama tekrar gidince fotoğraflarım.

Üst Alt