Merhaba Dostlar Bır Ben Yeniyim Ama Küçükten Beri Duydugum Bır Olay Var Sızce Nedır? | Define işaretleri ve anlamları

Merhaba Dostlar Bır Ben Yeniyim Ama Küçükten Beri Duydugum Bır Olay Var Sızce Nedır?

shn312

Kullanıcı
ben kayserıde yasıyorum daha 4-5 yaşlarından berı buyukler anlatır buralarda bıryerde bır camız derisının içine doldurmulmus altın var ama kımse goremez bılemez sahıbımı beklıyor derler di sizce ne dıyonuz hem bu vesile ile tanışmış oluruz :)

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hoş geldiniz kardeşim hayırlara vesile olması temennisiyle inşAllah bu tarz söylentiler hemen her ilde vardır doğruluğunu ancak ALLAH teala bilir ama şu kadarını söylemek uygun olur bazı yerlere özellikle efsaneler hikayeler uydurulmakta bundan kasıt define olabiliyor yer ünlensin muhit kolay bulunsun düşüncesiyle kimbilir belki bu muhitte o tarz yerlerden biridir sitemizi takip edin konuları üşenmeden okuyun bilgi dağarcığınızı zenginleştirin muhitte ilgi çekici olan ne gibi emareler var fotolayın konunuzu açın hep birlikte değerlendirelim bakarsın dediğin gibi bir camış derisi parayı sırtına vurur gidersin...;)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sucuğun ,mantının şehrinden,aramıza hoş geldin kardeşim.
LACİVERT hocamız güzel açıklamış. geçmiş medeniyetler yaptıkları gizemlere işaretler koymuşlar. böyle yerin varsa paylaş yorumlayalım.
işaretsiz yerlerde olabilecek bu tür gizemleri şüphesiz bilmek mümkün değil. dar bir alan içinde bir avlu bir bahçe gibi ise ,alanı geniş tarayabilen çubuklar yardımıyla hem boşluk hemde maden tespiti ile bulunabilir.
bunun içinde ,bu işte bir ustaya ihtiyacın olacaktır.

tuncers

Kullanıcı
kardeş söylentiler ne kadar kesin bilgiler olmasa da gerçeklik payı olabiliyor anlattığın şey mantıklı geldi bana
ama çubuklarla altın tespiti yapmak gerekli çünkü ucuz makinalarla asla tespit edilemez tahminimce varsada derindedir
ama bana sorarsan böyle büyük işlere bulaşma başına büyük dertler açarsın
kendini ilk önce küçük şeylerle geliştirmeni tavsiye ederim....

Abdullah313

Kullanıcı
Kayserinin neresi? 2.5 ay önce İstanbul'dan bir abimiz Talas'a götürdü bizi miaafir etti. İki çubukçu bu abinin söylediği yerlere baktırdı bize. Birşey çıkmadı. Etrafta eski ermeni evleri vardı bahçeli. Bu abimiz de dedikodulara kendini çok kaptırmıştı. Sana acizane tavsiyem. Çubuklarla tepki alsan da işaret olmadan girişme. İşaret çok önemli. Yoksa emeklerine, zamanına, maddi fedakarlığına yanarsın. Umutlarını ve hevesini kaybetmen de en kötüsü...

MAVRAN

Super Moderatör
Aramıza hoş geldin kardeşim. Gelişin hayırlara vesile olur inşellah, dilerim aradığına vakıf olursun ve yazarsın geldim öğrendim ve bir ""camız derisinin içine doldurulmuş altını"" buldum ve gidiyorum.

shn312

Kullanıcı
herkesin samımı ve içten mesajları ıcın tesekkür ederım burda gorduklerim okuduklarım benım için buyuk bılgı kaynagı olcak bakarsınız bırgun bırsey olur beraber buluruz :)

mitology

Kullanıcı
Hocam anlatılan çok sayıda hikaye olabiliyor. Ama benim size tavsiyem anlatılan yerlerde işaretleri görmeden herhangi bir işlem yapmayın. Yoksa boşuna kendinizi yormuş olursunuz.