Mezar işareti ve kendisi görsel

cantar

Vip Üye
Cevap: Mezar işareti ve kendisi görsel

sevgili kardeşim ustam dostum bu işareti ve kanalı çözümünü ayrıntılı olarak işareti ve anlatmak istediği bölümünde paylaşsanız konunuzun değerini dahada arttıracak katılımcı arkadaşlarımıza da güzel bir örnek olacaktır...
saygılarımla...

TILSIMX1

Kullanıcı

burda kanal toprakla birlesiyor.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

sevgili kardeşim ustam dostum bu işareti ve kanalı çözümünü ayrıntılı olarak işareti ve anlatmak istediği bölümünde paylaşsanız konunuzun değerini dahada arttıracak katılımcı arkadaşlarımıza da güzel bir örnek olacaktır...
saygılarımla...

Ustam sunak tam havaya bakıyor,geniş açılı resim yok lakin hemen altı açılmış yer.Daha büyük oda vardı onu inceliyordumki bu fazla dikkatimi çekmedi ve etrafta sandık mezarlarda mevcuttu açılmış.;)

madhunter

Kullanıcı

Fenerli ustam
Sunu canagindaki tava sapi gibi olan cizgimi mezar girisini gosteriyor
Aydinlatirmisin

Ayrica her sunu canaginda boyle tava sapi gibi oyuk bulunmamakta.sebebi Nedir mezarin bi ozelligimi var acaba?

NOVANDA

Kullanıcı

Teşekkürler ........ usta

cantar

Vip Üye

eWmq5m.jpg

1. bu sunu çanağı dikkat edilirse taşın tam ortasında değil kenara yakın ve yakın taraftan kanal kayanın altına doğru mu gidiyor..?

2. ikinci resimdeki açılmış yer aynı kayadamı..? ve neresinde kanalın bitiminde mi..?

3. açılmış yerin iç kısmı tahminen ne kadar büyüklükte en boy derinlik olarak...

4. açılmış yerin yan duvarlarını giriş eşiğini tabanını ve yan duvarlarını iyi bir şekilde araştırdınız mı...

5.sunu çukurunun haricinde kayanın üzerinde bir kaç basit oymalar da var çevredeki açılmış yerlerin sayısı kadar mı.....?

6. açılmış yeriniz eğer bu kayanın altında değilse ne kadar uzaklıkta ve nasıl bir yerde ..?

7. diğer açılmış yerlerin çevresinde üstünde bulunduğu yerde başka işaretlere rastladınızmı...?

8.bu yerlerin üzerine çıkılarak 4 yönlerinin fotograflarını çekme şansınız varmı...?

9.
bu işaretin yakınında yığma tumulüs benzeri yükseklik varmı...?

10. sanki kaya kalp şeklinde düzenlenmiş gibi....geldi bana...

sormuş olduğum sorularıma cep verirseniz arkadaşlarımız ve benim bizim bilgi dağarcığımıza katkılarınızın olacağı bir gerçek...
paylaşımınız için teşekkür ederim..

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

eWmq5m.jpg

1. bu sunu çanağı dikkat edilirse taşın tam ortasında değil kenara yakın ve yakın taraftan kanal kayanın altına doğru mu gidiyor..?

2. ikinci resimdeki açılmış yer aynı kayadamı..? ve neresinde kanalın bitiminde mi..?

3. açılmış yerin iç kısmı tahminen ne kadar büyüklükte en boy derinlik olarak...

4. açılmış yerin yan duvarlarını giriş eşiğini tabanını ve yan duvarlarını iyi bir şekilde araştırdınız mı...

5.sunu çukurunun haricinde kayanın üzerinde bir kaç basit oymalar da var çevredeki açılmış yerlerin sayısı kadar mı.....?

6. açılmış yeriniz eğer bu kayanın altında değilse ne kadar uzaklıkta ve nasıl bir yerde ..?

7. diğer açılmış yerlerin çevresinde üstünde bulunduğu yerde başka işaretlere rastladınızmı...?

8.bu yerlerin üzerine çıkılarak 4 yönlerinin fotograflarını çekme şansınız varmı...?

9.
bu işaretin yakınında yığma tumulüs benzeri yükseklik varmı...?

10. sanki kaya kalp şeklinde düzenlenmiş gibi....geldi bana...

sormuş olduğum sorularıma cep verirseniz arkadaşlarımız ve benim bizim bilgi dağarcığımıza katkılarınızın olacağı bir gerçek...
paylaşımınız için teşekkür ederim..

Teşekkürler CANTAR ustam;
1.Ustam biliyoruz ki bazen kanal götürüyor,bazen kanal olmuyor!

2.İşaretli kaya ile mezarı aynı kayada.

3.Ancak zayıf biri girebilecek kadar.

4.Ustam şimdi atacağım resmi gördükten sonra mutlaka sizde bakmazdınız!!!
Ama ses olarak sorarsanız tek gibi,,,

5.Mezarlık alan zaten,,,resimde biraz cimrilik yaptık ama öğrenmek için birazda yerinde görmek gerekir.Arkadaşlarımızın biraz önceden açılmış yerlerde tecrübe edinmeleri gerekir,,,Siz ve bazı anlıyan arkadaşlar çok değişik olanlarını görmüş tecrübeli ,,,

6.Kayanın rampa aşağı gün doğumu tarafı.

7.Şimdi atacağım usta aynı yerin 20mt. yakını.

8.Şu an bana uzak ama oraya başka yakın bir yere gideceğim,benim için çok önemli,,,

9.Tümülüs veya büyük yığma yok cantar ustam...Onlardan daha önemlisi var size özelden yazarım ne olduğunu!!!

10.Aslında kalp burası Aile mezarı olur diyorsunuz'da :)anlıyorum ustamda

Burası ikinci odası!!!
Üçüncü odayıda bulduk !!! Dört ????(DÖRT ZARF=DÖRT ODA)

cantar

Vip Üye

supersiniz teşekkür ederim açıklamalarınızda eksikleri ile birlikte güzel olmuş...konuları bu şekilde işlersek daha verimli olur.Arkadaşlarımızada daha faydalı olur...
sağolun varolun...