Mezar odası girişinde işaretler | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Mezar odası girişinde işaretler

TRUVA

Admin
Söylediğim mesafedeki alan asaği yukarı kırmızı nokta koyduğum alan mi?

Ekli dosyalar

• 20230110_232803.jpg
    20230110_232803.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
  • 20230110_232714.jpg
    20230110_232714.jpg
    88.3 KB · Görüntüleme: 13

KOMAGENE

Vip Üye
@El-Ensari ustam burdan neye göre şüphelenip araştırıp buldunuz bilmiyorum ama guzel bir o kadar zor bir yer tesbit etmişsiniz
açtığınız yer ve mezar giriş bölümü ve çok önemli olmayan mezarlar duvarda nış olması ordan başka odaya geçiş olduğunu gösterir
Adıyaman oda mezar cenneti olduğu için bunu çok fazla açılmış oda mezar uzerinde deneyimleyebiliyoruz
diğer odanın girişi nişin olduğu duvarda olmalı
işarete gelince bunu çözebilen adıyamanlı yaşlı bir adam vardı Allah rahmet eylesin çözümü çok zor herşey tesadüfen ortaya çıkınca ancak bağlantı kurabilirsin
o adamdan duyduğum birşey mağara girişinde yanyana dikey 3 çizgi 3 odalı mağara anlamına geliyor:)
ayrıca mağaranın gırış yani kapısının dışarı ve içeride ayak basılan yerine çubuk tutunuz

El-Ensari

Kullanıcı
Devletin el atması yetmiyor be ustam. Devletin, devletin içindeki eli uzunlara el atması lazım :) Yoksa ön kapıdan girip arkadan çıkacaksa bu ne devletin ne vatandaşın işine yarar. Bırakalım kalsın yerinde.
Eyvallah Ustam.

El-Ensari

Kullanıcı
@El-Ensari ustam burdan neye göre şüphelenip araştırıp buldunuz bilmiyorum ama guzel bir o kadar zor bir yer tesbit etmişsiniz
açtığınız yer ve mezar giriş bölümü ve çok önemli olmayan mezarlar duvarda nış olması ordan başka odaya geçiş olduğunu gösterir
Adıyaman oda mezar cenneti olduğu için bunu çok fazla açılmış oda mezar uzerinde deneyimleyebiliyoruz
diğer odanın girişi nişin olduğu duvarda olmalı
işarete gelince bunu çözebilen adıyamanlı yaşlı bir adam vardı Allah rahmet eylesin çözümü çok zor herşey tesadüfen ortaya çıkınca ancak bağlantı kurabilirsin
o adamdan duyduğum birşey mağara girişinde yanyana dikey 3 çizgi 3 odalı mağara anlamına geliyor:)
ayrıca mağaranın gırış yani kapısının dışarı ve içeride ayak basılan yerine çubuk tutunuz
Ustam merhaba, yorum için teşekkür ederim.
Odayı ben bulmadım, bulan kişi çubuklarla beraber ek bir sistem ile bulmuş,odada bir şey çıkmadığını , burdan başka odalara geçiş olabileceğini söylemiş...
sonradan yalan söylediği anlaşılınca, birdaha bölgeye sokulmadı.
* Ustam, niş güney duvarında.
Bir geçiş varsa, arazi yapısına göre o duvarda olması çok zayıf ihtimal.
* Akşam birşey dikkatimi çekti,
Damar gibi uzanıp giden, yüzeyde yer yer görünüp,yer yer görünmeyen Kayalık zemin var,
Bizim burada "Bağır"deriz.
Bu odanın olduğu yerde görünmüyor ama, bağır geçiyor. Yer yer başka yerlerde de geçiyor.
Bu isaretlerin bağırlar ile bir alakası olabilir mi ?

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustalarımin yorumlarını dikkate al
Bence mezarlik alandasin her ne kadar isaretleri kalmadiysada çıplak gözle arazide göremediğimizi fotoğraflarda daha iyi görebiliriz alani fotoraflayin derim çukur tümsek yerleri arayın o kısımlar girişi verecektir sonra mezari ele veren bitki turlerini gözlemleyin bilgilerinize teşekkür ediyorum

KOMAGENE

Vip Üye
Ustam merhaba, yorum için teşekkür ederim.
Odayı ben bulmadım, bulan kişi çubuklarla beraber ek bir sistem ile bulmuş,odada bir şey çıkmadığını , burdan başka odalara geçiş olabileceğini söylemiş...
sonradan yalan söylediği anlaşılınca, birdaha bölgeye sokulmadı.
* Ustam, niş güney duvarında.
Bir geçiş varsa, arazi yapısına göre o duvarda olması çok zayıf ihtimal.
* Akşam birşey dikkatimi çekti,
Damar gibi uzanıp giden, yüzeyde yer yer görünüp,yer yer görünmeyen Kayalık zemin var,
Bizim burada "Bağır"deriz.
Bu odanın olduğu yerde görünmüyor ama, bağır geçiyor. Yer yer başka yerlerde de geçiyor.
Bu isaretlerin bağırlar ile bir alakası olabilir mi ?
ustam daha öncede belirttiğim gibi işaretler çok karışık ama elbette olabılır
fakat işaretin orda olması ve sabit olması bunun oda ile bağlantısını gösterir 1. açık işaret niş
niş işaretinin anlam ve önemine yoğunlaşmak zorundasınız bu konuda diğer ustalarımız katkı sunacaktır bana sorarsanız vermelilerde
dağınık bir şekilde araştırma yapmak kafayı karıştırır iş gücünü çoğaltır hedefi saptırır bir çalışma planı çıkarılıp biri bitmeden diğerıne geçmemeli
örnek verecek olursak elimizde
2 mezar
1 oda
1 niş
1 karmaşık işaret taşı var işareti çözebilsek zaten olay biter ama çok zor
mezar odanın içi yada niş işaretine odaklanmalı ben olsam niş'e odaklanırım elimizdekilerden belirgin olan tek işaret

El-Ensari

Kullanıcı
ustam daha öncede belirttiğim gibi işaretler çok karışık ama elbette olabılır
fakat işaretin orda olması ve sabit olması bunun oda ile bağlantısını gösterir 1. açık işaret niş
niş işaretinin anlam ve önemine yoğunlaşmak zorundasınız bu konuda diğer ustalarımız katkı sunacaktır bana sorarsanız vermelilerde
dağınık bir şekilde araştırma yapmak kafayı karıştırır iş gücünü çoğaltır hedefi saptırır bir çalışma planı çıkarılıp biri bitmeden diğerıne geçmemeli
örnek verecek olursak elimizde
2 mezar
1 oda
1 niş
1 karmaşık işaret taşı var işareti çözebilsek zaten olay biter ama çok zor
mezar odanın içi yada niş işaretine odaklanmalı ben olsam niş'e odaklanırım elimizdekilerden belirgin olan tek işaret
Eyvallah Ustam, teşekkür ederim, dediğiniz gibi çok zor görünüyor ama, ikinci oda uzak düşüyor, yaklaşık 250 m.
Şayet yakınında bir oda daha bulunursa, haritanın da çorap söküğü gibi çözüleceğini düşünüyorum.
Hayırlısı inşaallah.

TRUVA

Admin
Hedefin işaret taşı üzerindeki kırmızı ok ile ifade ettiğim noktadır. sarı küçük yuvarlak olan yeri açmışsınız. büyük açılan oda en baştaki büyük sarı yuvarlak olan yer olması muhtemeldir. sarı küçük yuvarlak olan yerin güney batısı kırmızı ok ile ifade ettiğim noktadır. ikinci resimdeki dikdörtgen içine aldığım mucurlu bölgeyi inceden detaylandırın. dikkatli inceleyin. hedef nokta o alanda bir yerde.

Ekli dosyalar

• IMG_20221230_232645 (2).jpg
    IMG_20221230_232645 (2).jpg
    349.5 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20230110_164643.jpg
    IMG_20230110_164643.jpg
    467.6 KB · Görüntüleme: 10

El-Ensari

Kullanıcı
Hedefin işaret taşı üzerindeki kırmızı ok ile ifade ettiğim noktadır. sarı küçük yuvarlak olan yeri açmışsınız. büyük açılan oda en baştaki büyük sarı yuvarlak olan yer olması muhtemeldir. sarı küçük yuvarlak olan yerin güney batısı kırmızı ok ile ifade ettiğim noktadır. ikinci resimdeki dikdörtgen içine aldığım mucurlu bölgeyi inceden detaylandırın. dikkatli inceleyin. hedef nokta o alanda bir yerde.
Ustam hedef gösterdiğiniz yer, bu odaya 10 m kadar uzakta, tam o noktadan başlayıp, kuzeye doğru alanda yanyana birçok Oda işaretleri Boşluk alıyorum, ama hemen her tarafında yoğun mineral olduğundan, netleştiremiyorum, ve girişleri tesbit edemiyorum,
Ustam, size göre bu oda ,taşın üzerinde ki üçgenin ucunda sarı renkli gösterdiğiniz yer midir?
Eğer öyleyse , hedef gösterdiğiniz yere uzak düşmüyor mu?
Siz daha iyi bilirsiniz ama bu işaretli taşın olduğu oda, tam çarpı yaptığı yer, yada o yuvarlak oyma olabilir mi?