Mezar Odası Mı, Mezar Mı? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Odası Mı, Mezar Mı?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bahçenin mezarlık alanı olduğu belli. lakin çok oynanmış. belki eskiden de çalışma yapılmış olma ihtimalinide göz önünde bulundurmak gerekir. bu nedenle ,işaretlerin verdiği yönler, işçiliğin olduğu yerler olacağından,alınan boşluk tespitleri isabetli olacaktır.. yoksa rast gele önseden çalışma yapılmış bir yeride boşluk olarak alabilirsiniz.
bulgular çok emin değerlendirme vermese de,bir çok mezar ihtimaline karşı, burada ,

traşlı kayanın arka kısmı oturak gibi kesilmiş görünüyor. ve önde görülen baş şeklindeki kaya önemli. oturağa yakın bir yerde oda ihtimali olmalı.

yığma değil,ama sırtlamada toplu ve hacimli kayaların olduğu kısımlar bir çok gizemin göstergesi.
öbür konuda sorduğun soruya cevaben,göz gibi olanlara işaret etmek istedim. arkadaşının bahçesindeki başa benzer kayayı da bunlara yakın önemde olduğunu kabul ederek, olduğu yerdeen, tam bakış istikametlerine,bir miktar açığına çıkanlar olacaktır. tespit de önem vermen yerler olarak kabul edebilirsin. bir mezar veya daha az çapta bir iki yuer bulmaya çalış. ama mutlaka maden tespitini ihmal etme. ALLAH a emanet ol.

adrenalin68

Kullanıcı
bahçenin mezarlık alanı olduğu belli. lakin çok oynanmış. belki eskiden de çalışma yapılmış olma ihtimalinide göz önünde bulundurmak gerekir. bu nedenle ,işaretlerin verdiği yönler, işçiliğin olduğu yerler olacağından,alınan boşluk tespitleri isabetli olacaktır.. yoksa rast gele önseden çalışma yapılmış bir yeride boşluk olarak alabilirsiniz.
bulgular çok emin değerlendirme vermese de,bir çok mezar ihtimaline karşı, burada ,

traşlı kayanın arka kısmı oturak gibi kesilmiş görünüyor. ve önde görülen baş şeklindeki kaya önemli. oturağa yakın bir yerde oda ihtimali olmalı.

yığma değil,ama sırtlamada toplu ve hacimli kayaların olduğu kısımlar bir çok gizemin göstergesi.
öbür konuda sorduğun soruya cevaben,göz gibi olanlara işaret etmek istedim. arkadaşının bahçesindeki başa benzer kayayı da bunlara yakın önemde olduğunu kabul ederek, olduğu yerdeen, tam bakış istikametlerine,bir miktar açığına çıkanlar olacaktır. tespit de önem vermen yerler olarak kabul edebilirsin. bir mezar veya daha az çapta bir iki yuer bulmaya çalış. ama mutlaka maden tespitini ihmal etme. ALLAH a emanet ol.
Abim, önceden çalışma yapılmış diye düşündüğünüz yer eğer benim oda şeklinde çizdiğim yerdeki çalışma ise orayı arkadaş geçen yaz hafif yollu bi yoklamış. Lakin kaya ile karşılaşınca bırakmış. Bana gösterdi yeri ve ben de önemli bir yer olduğunu düşündüm; elimiz çubuk tutmaya başlayınca da "Ya Allah, Bismillah!" diyerek kendi çapımızda tespit etmeye çalıştık.

adrenalin68

Kullanıcı
Burda yapılacak en öncelikli iş kaliteli bir ci ha zla değerli tespiti yapmaktır.
Tabi çubuklar lada aynı işlemi yapabilirsiniz.
Selametle
Komana abim malesef cihazımız yok, gözlerimiz ve azbuçuk tutmaya yeni yeni alıştığımız çubuklarımız bizim cihazlar. Yerlerimiz pek çok ama biz de alet edavat yok malesef. Zamanınız olur da yolunuz bu tarafa düşecek olursa buyrun bir gün size çeşitli güzellikleri göstereyim. Mangal üstünde bir demlik çayımız da siz ve sizin gibi değerli abilerimiz için her zaman vardır.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Komana abim malesef cihazımız yok, gözlerimiz ve azbuçuk tutmaya yeni yeni alıştığımız çubuklarımız bizim cihazlar. Yerlerimiz pek çok ama biz de alet edavat yok malesef. Zamanınız olur da yolunuz bu tarafa düşecek olursa buyrun bir gün size çeşitli güzellikleri göstereyim. Mangal üstünde bir demlik çayımız da siz ve sizin gibi değerli abilerimiz için her zaman vardır.

Allah razı olsun kardeşim. Laf aramızda isli demlikte çayın tadı bi başka..
Maki ne veya cubuk farketmez. Hatta dilinden anlayan için cubuk daha verimli olur. Yer için fazla söze gerek yok. Fazlası kafa karıştırır. Bölge nereydi?

adrenalin68

Kullanıcı
konuya ilaveten birkaç resim daha. konunun içindeki açıklamalarımda mezar odasını çizdiğimde bu yerin denginde yakın mesafede tarlanın ortasında büyük bir kayadan bahsetmiştim, şimdi o kayanın fotolarını da çektim ve yükledim. Yorum siz değerli ustaların. Bu arada kayayada değerli çekim aldım çubuklarla.

İkizceli abi, bu taşın önden fotosu yoktu ve koltuk olabilir demiştiniz, önden çektim bunu da. Çok az bi andırıyor, yine de siz değerlendirin.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sevgili kardeşim,bölgede zemin altı bir çok yere rastlamak mümkün. bunlarda maden tespiti ile değerlileri belirlemek gerekir.
önceki paylaşımındaki bu alan içinde bir yer tespit imkanın oldumu

buradada oda çıkmalı. bulgular bir birlerine yakın olması ve araziyi önümüze alarak göremeyişimiz,sadece girişlerini vermemizi engelliyor.
burada oturak olmadığı görüldü ama kayalar ,gayet bilinçli bir şekilde işlenmiş.

aldığın odanın girişi ya bunların sağ önünden yada o kısımda bir yapıt çıkmalı. ne derece inceleme ve anlama imkanın oldu bilemeyiz.
ayrıca büyük kayanın olduğu yerde sadece kayayamı çekim aldın yoksa bir boşluk tespiti yaptınmı.
değerliyi gümüşlerlemi
yaptın yoksa boşluk içinde bakırlamı gördün. ve çapı ne kadardı.
boşluk alıpta haricinde birde kayada bir yer almışsan,test için bir fikir verelim,olayı kesinleştirmeye çalış. yanılmanı istemem. sağlıcakla.

adrenalin68

Kullanıcı
sevgili kardeşim,bölgede zemin altı bir çok yere rastlamak mümkün. bunlarda maden tespiti ile değerlileri belirlemek gerekir.
önceki paylaşımındaki bu alan içinde bir yer tespit imkanın oldumu

buradada oda çıkmalı. bulgular bir birlerine yakın olması ve araziyi önümüze alarak göremeyişimiz,sadece girişlerini vermemizi engelliyor.
burada oturak olmadığı görüldü ama kayalar ,gayet bilinçli bir şekilde işlenmiş.

aldığın odanın girişi ya bunların sağ önünden yada o kısımda bir yapıt çıkmalı. ne derece inceleme ve anlama imkanın oldu bilemeyiz.
ayrıca büyük kayanın olduğu yerde sadece kayayamı çekim aldın yoksa bir boşluk tespiti yaptınmı.
değerliyi gümüşlerlemi
yaptın yoksa boşluk içinde bakırlamı gördün. ve çapı ne kadardı.
boşluk alıpta haricinde birde kayada bir yer almışsan,test için bir fikir verelim,olayı kesinleştirmeye çalış. yanılmanı istemem. sağlıcakla.
abi 1. yazdığın yerde sadece fotoğraflama yaptım. çubuklarla kontrol edemedim. İkinci yer, yani arkadaşın bir kısmı da çıkmış, orda hem boşluk, hem değerli çekimi verdi. hani daha önce çizmiş olduğum yer. o iki kanallı ( çizgili) taş var tam ortada, onun olduğu yerde. Ayrıca bu kısmın uzantısında, burdan üst tarafta bir mezar tespiti ve değerlisini, alt kısımda da bir oda ve değerlisini tespit ettiğimi düşünüyorum. değerli tespitini gümüşlerle, elime ve dil altına değerli koyarak yaptım. Büyük kayanın alt kısmında toprakta gümüş madeni, kayada altın madeni çekimi aldım, kayada boşluk var mı denemedim. Dediğiniz fikir, yöntem nasıldır merak ettim.

Üst Alt