Mezar Olabilir Mi Yada Neyse ? | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Olabilir Mi Yada Neyse ?

emrah54

Kullanıcı
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Selamun aleykum ustalar hevesten meraktan girdik bu işe amötör çalışıyoruz öncelikle bildirmek isterim.yukarıdaki resimlerde gördüğünüz gibi kurukafaya benzeyen kaya (10 metre geriden bakıldığında tam bi kurukafa görüntüsü veriyor ben yakından çekim yaptım) diğer kaya üzerindeki V yada Üçgen mi çarpı mı işaret var.Ve kaya üstündeki büyük oyma ve yanlarındaki 2 küçük oyma işareti bulunuyor.Bu işaretlerin hepsi 50 metrekarelik alan içindedir.Şüphelendiğimiz noktaya doğru yöneldiğimizde büyük kayanın altında mezar gibi bir yapı bulduk sadece üstünü ve kenarlarını temizledik biraz ,kenarlarını temizlerkende mezar dediğimiz yapının kenarlarına sıkıştırılmış yada montelenmiş diyeyim kenarları düzeltilmiş futbol topu büyüklüğünde küçük taş parçaları çıkarttık.Mezara benzeyen yapının sol sağ ön ve arkasında büyük kaya parçaları mevcut ve üstünde de büyük kaya parçası var.(4 kişi sallayamadık kayayı öyle büyük ağır kütleli).Merak ettiğimiz nokta mezar olması için küçük geldi bize yaklaşık 1,5 metre falan ,ya da biz hayal gücümüzü fazla mı kullandık diyecem ama toprağın altından çıkan doğal değil insan yapısı cevaplarınızı bekliyorum ustalar.Saygılar

Son düzenleme:

emrah54

Kullanıcı
Ustam fotoğraflar yüklü açılıyor başka bilgisayardan başka üyelikle girdim açtı resimleri yinede kontrol edeyim sağolasın

emrah54

Kullanıcı
kingoctapus kardeşim nisanda tekrar gidecem farklı işaretlerle gelecem inşallah yada geniş açılarla

emrah54

Kullanıcı
Abi 3. Resim kurukafa benzeri taş mezara bakıyo 20,30 metre mesafede

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
o kayadaki bulgular tek bir yerin habercisi değil.görüldüğü kadarıyla,çizimlere bakıldığında kavrayabilenler için anlatmak istediğim çok rahat görülüyor.
bunların normal mezarlar olduğu düşüncesi yanıltır.
zaten yanılgınız burda kendini göstermiş. o nokta şudur dersem,hesapsız bir işe kalkmandan korkarım. ama mezar değil. gideceğine göre alanı ve yerleri ayrı ayrı fotola. biz yönlendirelim. sen boşluk sistemiye tespit ederek emin olduktan sonra resmiyetle devam edebilirsin.

emrah54

Kullanıcı
İkizceli ustam bölge birçok işaretlerle dolu desem yeri biz amatör olduğumuz için pek farkedemedik forumlardan takip edince bilgimiz oldu bişeylerden.Verdiğin bilgi için çok teşekkür edeerim ustam ama hiçbişey anlamadım ustam çizidklerinden sanırsam altında oda gibi bişeyler var bizim mezar gibi tahmin ettiğimiz yapının üçgen tarafının 30 cm öününde yine benzeri bi yapının yarısını temizledik gördük ama vaktimiz ve malzememiz olmadığı için çalışma yapamadık hayırlısı diyelim inşallah daha belirgin fotolarla gelirim bidahakine.

emrah54

Kullanıcı
6.JPG

7.JPG

Ustalar birinci resimdeki kurukafa bölgeye baktığı yer.2.resim ise zeminden yüksekte kalan bölge ,büyük kayanın hemen yanında da mezara benzeyen yapı mevcut

Son düzenleme:
Üst Alt